دوره TTC

دوره TTC چیست؟ دوره تربیت مدرس زبان | ثبت نام + هزینه

اطلاعیه تاریخ به روزرسانی: 1402/10/03 6449
دوره TTC چیست

TTC به معنای دوره تربیت مدرس بوده و مخفف "Teacher Training Course" می باشد. این دوره برای افرادی است که از نظر دانش انگلیسی در سطح بالایی قرار دارند و قصد آموزش به صورت حرفه ای دارند. 

دوره TTC چیست؟

دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC_ Teacher Training Course) به طور کلی یک دوره آموزشی برای معلمان زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم است که تجربه کمی در این حرفه دارند یا اصلاً تجربه ندارند. هدف کلی آن توسعه آگاهی زبان و مهارت های عملی برای ارائه دانش و مهم تر از همه اعتماد به معلمان مبتدی برای ایستادن و تدریس در مقابل زبان آموزان است.

این دوره تجربه واقعی تدریس در کلاس درس و مقابل زبان آموزان را به شما ارائه می دهد. گذراندن این دوره علاوه بر افزایش دانش و مهارت باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. چه قصد تدریس در یک مؤسسه زبان را دارید و یا علاقمند به تدریس در دانشگاه های بزرگ می باشید ما گذراندن این دوره را در آموزشگاه زبان ملل به شما پیشنهاد می دهیم.

ویژگی دوره TTC تربیت مدرس زبان انگلیسی

دوره ttc تربیت مدرس زبان انگلیسی داوطلب ها را قادر میسازد تا :

 • دانش اصلی و آشنایی با اصول کامل تدریس را بدست آورند.
 • برای یادگیری زبان انگلیسی به زبان آموزان بزرگسال موج وسیعی از مهارت های عملی تدریس را بدست آورند.
 • توانایی خود را در استفاده از پروسه یادگیری عملی در یک زمینه واقعی آموزش نشان دهند.
 • دوره تی تی سی تاکید مساوی به مهارت ها و سررشته های نظری و عملی دارد.
 • عنصر عملی قوی به کارشناسان و کارفرمایان نشان می دهند که داوطلبان موفق مهارت های لازم در کلاس ها را دارند.
 • دوره های TTC ملل کامل بوده و مناسب سنین مختلف می باشد.

ویژگی های دوره TTC تربیت مدرس زبان انگلیسی آموزشگاه ملل

 1. آموزش تمامی متدهای آموزشی جدید دنیا برای تدریس زبان دوم
 2. کسب تجربه تدریس واقعی در کلاس درس
 3. تدریس به روزترین منابع
 4. آشنایی با تکنیک های جدید آموزشی برای مدرسان (آموزش نحوه مدیریت کلاس، برنامه ریزی درسی برای کتب، آموزش درک مطلب، آموزش درک مطلب شنیداری، آموزش اسپیکینگ، آموزش رایتینگ، آموزش واژگان، آموزش گرامر، آموزش تلفظ ، نحوه علاقمند کردن دانش آموزان به کلاس و زبان انگلیسی و نحوه تدریس آنلاین)
 5. ارائه تمرینات آموزشی (TP) و نمایش(دمو)
 6. دریافت گواهی نامه معتبر ttc
 7. امکان استخدام در آموزشگاه زبان ملل بعد از پایان دوره

✨✨ آموزش زبان انگلیسی ✨✨

نحوه ثبت نام در دوره TTC تربیت مدرس زبان انگلیسی

برای شرکت در دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی TTC آموزشگاه زبان ملل از طریق لینک زیر اقدام به درخواست ثبت نام نمایید و یا از طریق تماس با مشاوران ما می توانید بعد از کسب اطلاع بیشتر اقدام به ثبت نام نمایید.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که علاقه و رویای مدرس زبان انگلیسی شدن را در ذهن خود دارید از شما دعوت میکنیم برای رسیدن به رویا و هدف خود دوره های تی تی سی را در ملل دنبال کنید. تی تی سی یک دوره ارزیابی مداوم است (یعنی دانش آموزان در تمام طول دوره ارزیابی می شوند) که منجر به دریافت مدرک می شوند.

دوره TTC چقدر طول میکشد؟

دوره ttc آموزشگاه زبان ملل در روزهای 5شنبه و جمعه برگزار می شود و به طور کلی شما باید 24 ساعت آموزشی را سپری کنید که ساعات آن را می توانید خود هماهنگ نمایید؛ معمولا این پروسه 4 هفته و به صورت 14 جلسه 90 دقیقه ای به طول می کشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02144752710 تماس حاصل نمایید. حداقل تعداد نفراتی که در دوره ttc شرکت می کنند 8 نفر و حداکثر تعداد نفرات 16 نفر است.

مطالعه بیشتر: آزمون آیلتس

دوره TTC شامل چه چیزهایی است؟

برنامه درسی و تدریس شامل پنج بخش میباشد که به شرح زیر است:

بخش 1: زبان آموزان و معلمان و نحوه تدریس و یادگیری

بخش 2: تجزیه و تحلیل موضوع زبان و آگاهی کامل

بخش 3: مهارت های زبانی ازجمله خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن

بخش 4: برنامه ریزی دقیق و منابع مختلف برای زمینه های مختلف تدریس

بخش 5: گسترش مهارت های لازم تدریس و حرفه ای بودن در این زمینه

کلیه دوره ها شامل سر تیتر های زیر است :

1) دریافت دانش و اطلاعات کافی

2) نظارت بر برنامه ریزی درس های موجود

3) باز خورد در مورد تدریس دروس های موجود

4) مشاهده هم دوره های موسسه

 5) مشاهده برگزاری کلاس ها توسط اساتید با تجربه و با سابقه

نکته: دوره ها را میتوان به صورت تمام وقت گذراند و معمولا 4 هفته زمان احتیاج دارد.

برای حضور در دوره های TTC تربیت مدرس چه مدارک و سطح زبان انگلیسی نیاز است؟

برای شرکت در این دوره ها باید سطح زبان شما حداقل در حد پیشرفته یا متوسط باشد و بتواند به صورت روان و بدون هیچ اشکال ساختاری با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید. در صورتی که دانش زبان شما به این سطح نرسیده باشد بایستی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده تا به سطح مطلوب برسید.

مطالعه بیشتر: شرایط گرفتن مدرک ttc

دانش و اطلاعات بالا در زبان انگلیسی بدین معنا نبوده که شما در امر آموزش حتما مسلط خواهید بود. عموما در موسسات و دانشگاه های مختلف اساتیدی حضور دارند که دارای سطح سواد بالایی هستند اما به هیچ عنوان استاد خوبی نیستند. به این ترتیب شیوه انتقال مطالب، نحوه برقراری ارتباط و شناخت روحیات دانش آموزان بسیار اهمیت دارد. تا زمانی که شما نتوانید ارتباط کلامی از طرف مقابل خود دریافت کنید قطعا نمیتوانید مطالب را به خوبی انتقال دهید.

نحوه تعیین سطح برای دوره TTC

تعیین سطح دوره ttc به دو صورت حضوری و تلفنی انجام می شود. دوره ttc مجموعه ملل در کامل ترین حالت ممکن برگزار می شود و با شرکت در این کلاس پاسخ تمامی سوالات خود را خواهید گرفت. 

امتحانات دوره TTC چگونه برگزار می شود؟

معمولا بعد از برگزاری دوره و اتمام کلاس ها، افرادی به صورت داوطلب، دمو می دهند. در جلسه آخر هم، همه افراد دمو خواهند داد و در صورتی که واجد شرایط باشند، در آموزشگاه ملل مشغول به کار می شوند و اگر هم به هر دلیلی در دمو موفق نشوند، مدرک معتبر با هولوگرام مجموعه ملل دریافت خواهند کرد که مورد قبول تمامی موسسات می باشد.

کتاب های دوره TTC

چکیده کتاب های مختلف به صورت جزوه های تخصصی در آموزشگاه ملل گردآوری شده تا روند مطالعه برای علاقه مندان سهل گردد. 

هزینه دوره TTC در سال 2023

هزینه این دوره در آموزشگاه ملل نسبت به سایر آموزشگاه ها پایین تر بوده و قطعا برایتان به صرفه خواهد بود. مدرک ttc منقضی نمی شود. 

نکات مهم در دوره تی تی سی که باید بدانید

نحوه و تدریس لغت: از نکات بسیار مهم در تدریس تی تی سی داشتن مهارت تدریس لغت است. اغلب زبان آموزان دوست دارند که تعداد زیادی لغت در طول روز یاد بگیرند و آن را نشانه پربار بودن کلاس میدانند. البته این امر وظیفه مدرس هایی که دوره تی تی سی را پشت سر گذاشته اند نیست. وظیفه آنها این است که لغات را به بهترین شکل تدریس کنند. به عنوان مثال یکی از راه های بسیار ساده برای تدریس لغت هایی که قابل مشاهده  یه لمس هستند استفاده از شی یا عکس آن میباشد.

مدیریت کلاس در دوره TTC: یکی از موارد مهم در این دوره ها که بسیار اهمیت دارد مدیریت کلاس است. قبل از آموزش روش تدریس، باید مدیریت کردن کلاس را به زبان آموزان آموزش داد. زیرا تا شما نتوانید یک کلاس را مدیریت کنید مسلما نمی توانید مطالب مفید و کاربردی را هم به آن ها آموزش دهید.

تعداد جلسات دوره: کل تعداد جلسات دوره 14 جلسه 90 دقیقه ای میباشد و علاوه بر این 14 جلسه متقاضیان باید 6 ساعت در کلاس های آموزش زبان انگلیسی اساتید ملل شرکت کنند تا با روش ها و تکنیک های تدریس از نزدیک به صورت عملی آشنا شوند.

آشنایی با امتحانات دوره: دوره TTC هیچ آزمون کتبی ندارد و صرفا در جلسه پایانی متقاضیان یک دوره نهایی ارائه داده که اصلی ترین نقش را در نمره پایان ترم آنها داشته و مابقی نمره نیز بر اساس پروژه های محوله به متقاضیان ارزیابی خواهد شد.

فیلمهای آموزشی دوره TTC تربیت مدرس زبان انگلیسی

 


منبع جامع دیکشنری‌های زبان انگلیسی

 

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
4.8/5 (20 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران