خدمات آموزشی

آموزش زبان فرانسه | از مبتدی تا پیشرفته "رایگان"

آموزش زبان فرانسه | از مبتدی تا پیشرفته "رایگان"

زبان فرانسه یکی از هفت زبان اصلی دنیا به شمار می رود و حدود 30 کشور از اروپا و کشورهایی از آفریقا و آمریکا به این زبان صحبت می کنند. افراد زیادی به دلایل مختلف کاری، تحصیلی و یا علمی، یادگیری زبان فرانسه را لازم و ضروری می دانند؛ چرا که فرانسه کشوری پیشتاز در زمینه های مختلف علمی، ادبی، فلسفه و هنر به شمار می آید؛ به همین دلیل شما می توانید با آموختن این زبان فرصت های شغلی بی نظیری داشته باشید و سطح دستمزد خود را به مقدار قابل توجهی افزایش دهید. پشنهاد می کنیم برای آموزش زبان فرانسه ملل را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله از آموزشگاه زبان ملل همراه ما باشید تا شما را بیشتر با این زبان آشنا کنیم:

آموزش زبان فرانسوی با متد خاص در آموزشگاه زبان ملل

آموزشگاه زبان ملل با مدیریت عالی، گروهی از اساتید برجسته و ماهر را گرد هم آورده تا با بهترین متدهای آموزشی، به تدریس زبان آموزان بپردازد. ما با به کارگیری متد خاص در روند آموزشی زبان فرانسه، توانسته است زبان آموزان و اساتید شایسته ای را آموزش دهد. امکانات این موسسه با بالاترین کیفیت و استاندارد های روز دنیا، در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. شما می توانید با گذراندن بهترین دوره های آموزشی، علاوه بر یادگیری زبان فرانسوی، ساعاتی بسیار لذت بخش را در کنار اساتید برجسته ملل، داشته باشید. 

ما با برگزاری دوره های حضوری، خصوصی و آنلاین، اقدام به آموزش علاقه مندان می کند. شما میتوانید با مشورت با مشاوران خبره موسسه ملل، بهترین استاد را انتخاب کنید. همچنین اگر شاغل هستید و یا نمی توانید در زمان های خاصی در کلاس ها شرکت کنید، نگران نباشید.

این موسسه برای این دسته از افراد امکانات ویژه ای فراهم کرده است. طبق این امکانات، افراد می توانند با مشخص کردن تایم خود، و اطلاع به موسسه، با خبره ترین اساتید، شروع به یادگیری آموزش فرانسه کنند. همچنین با توجه به برگزاری آزمون های بین المللی در این موسسه، اساتید آشنایی زیادی به سؤالات و روند آموزشی استاندارد دارند. بدین ترتیب به بهترین بودن شیوه آموزشی خود به هیچ عنوان شک نداشته باشید.

یکی از جدیدترین متد آموزش زبان فرانسه به کمک کتاب ادیتو است. ما در مجموعه ملل به تدریس این کتاب که توسط انتشارات DIDIER FLE منتشر شده است، میپردازیم. کتاب ادیتو به چهار مهارت گفتن، شنیدن، خواندن و نوشتن تمرکز دارد. این کتاب به کمک مهارت های سرگرم کننده آموزش زبان فرانسه را برای زبان آموزان جوان و نوجوان بسیار شیرین و راحت کرده است. کتاب آموزش زبان فرانسه ادیتو در 5 جلد و 5 سطح منتشر شده است. 

آموزش زبان فرانسه چقدر طول میکشد؟

زمانی که شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنید،‌ ممکن است که به این سوال فکر کنید که چه مدت طول می کشد تا بتوانید این زبان را یاد بگیرید. در ابتدا باید بگوییم که این موضوع به هدف شما بستگی دارد، شما می توانید تنها به قصد رساندن منظور خود به طرف مقابل، شروع به آموختن زبان فرانسه کنید که برای این کار می توانید از حرکات اشاره هم کمک بگیرید و طولی نمی کشد که مقدمات را فرا بگیرید. بنابراین این نکته مهم است که هدف شما چیست؟

ناگفته نماند که میزان انگیزه و علاقه شما هم بی تاثیر نیست. اگر می خواهید به صورت کاملا اصولی زبان فرانسه را یاد بگیرید، شما نیاز به آموزشی صحیح و اصولی دارید؛ چرا که گذراندن روند آموزشی نادرست ممکن است در روند یادگیری شما اختلال ایجاد کند و همین موضوع باعث طولانی تر شدن روند آموزش شما شود.

بدین ترتیب زمانی که شما با انگیزه تمام، به صورت مداوم و با روشی درست، شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنید، زمانی که برای آموختن فرانسه نیاز دارید به کمترین میزان خود می رسد. البته المان های دیگری مانند آشنا بودن به زبان هایی مانند انگلیسی و یا دغدغه های ذهنی می تواند در این امر بسیار موثر باشد.

*** آموزش زبان انگلیسی ***

چه کسانی باید زبان فرانسوی بخوانند؟

افراد زیادی هستند که با دلایل متفاوت و متنوعی شروع به گذراندن دوره های آموزش زبان فرانسه از مبتدی تا پیشرفته می کنند. بیشتر افرادی که در زمینه های بین المللی کار می کنند لازم است که دو زبان را فرا گرفته باشند؛ بدین منظور آن ها ترجیح می دهند که زبان انگلیسی و فرانسوی را انتخاب کنند. علاوه بر این با گذراندن دوره های آموزش زبان فرانسه از صفر تا صد، افراد می توانند پتانسیل حقوق خود را بالا ببرند و فرصت های شغلی بیشتری داشته باشند.

آموزش زبان فرانسه

با توجه به اینکه زبان فرانسه شباهت زیادی به انگلیسی دارد،‌ آموختن زبان فرانسه می تواند دایره لغات شما در زبان انگلیسی را نیز بهبود ببخشد. همچنین زبان فرانسه، می تواند مهارت یادگیری گرامر شما را افزایش دهد. بدین ترتیب شما می توانید با یادگیری این زبان، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید.

علاوه بر موارد بالا یادگیری این زبان می تواند شانس شما را برای پذیرش در دانشگاه و تحصیلات تکمیلی افزایش دهد. فرانسه پیشرو و مبتکر در علم و فناوری است. به همین علت، افراد متقاضی کار و تحصیل در فرانسه، با انگیزه فراوانی به دنبال شرکت در دوره های آموزش زبان فرانسه از پایه هستند.

آموزش زبان فرانسه به فارسی

با توجه به این که زبان ما فارسی است، می توانیم از کامل ترین برنامه های آموزشی زبان فرانسه با اساتید فارسی زبان استفاده کنیم. زمانی که با زبان مادری شروع به یادگیری زبان دیگری می کنید، می توانید درک بیشتر و بهتری نسبت به زبان دوم داشته باشید. به خصوص در زمانی که می خواهید از پکیج های آموزش زبان فرانسه از پایه استفاده کنید، بهتر است که با زبان فارسی این کار را شروع کنید.

اما این نکته مهم است زمانی که سطح شما در زبان فرانسه پیشرفت کرد، نباید از زبان مادری در حین آموزش استفاده کنید. یا استاد زبان خود را متوجه کنید که در کل فرایند تدریس از زبان فرانسه استفاده کند و تنها زمانی که متوجه موضوع نشدید، از او بخواهید تا به زبان فارسی حرف خود را بازگو کند. بدین ترتیب دایره لغات و همچنین مهارت شما در زمینه تشخیص زبان فرانسه پیشرفت خواهد کرد.

آموزش زبان فرانسه از صفر تا صد رایگان

راه های آموزشی بسیاری وجود دارند که می توانند سطح زبان شما را بهبود ببخشند. به یاد داشته باشید که زمانی شما پیشرفت خواهید کرد که خود آموزگار خود باشید. در ابتدا شما می توانید از دوره های رایگان در وبسایت ها و یوتیوب جستجو کنید و با برنامه ای منظم هر روز به مطالعه آن بپردازید.

سپس با برگرداندن زبان گوشی خود به فرانسوی و همینطور تماشای فیلم های فرانسوی و... خود را در معرض آشنا شدن به این زبان قرار دهید. بدین ترتیب شما می توانید به سرعت در این زمینه پیشرفت کنید. توجه داشته باشید که این برنامه باید به صورت منظم و با انگیزه زیاد انجام شود.

 • آموزش حروف زبان فرانسه

زبان فرانسوی شامل 26 حرف است. این حروف تشابه بسیار زیادی به حروف انگلیسی دارند، بنابراین یادگیری آن برای کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، بسیار ساده به نظر می رسد. در مقابل، برخی از حروف در زبان فرانسه هستند که آوای آن ها در زبان انگلیسی وجود ندارد. در این قسمت تمام حروف به همراه تلفظ آن آورده شده است.

آوا حروف آوا حروف
A ah M em
B bay N en
C say O oh
D day P pay
E euh Q coo
F ef R er
G zjay S es
H ash T tay
I ee U oo
J zjee V vay
K kah W Doo-bluh-vay
L el X eeks
Y ee-greck Z zed
 • اعداد زبان فرانسه

اعداد در زبان فرانسوی نیز به زبان انگلیسی شباهت زیادی دارد. شکل نوشتاری کاملا مشابه با انگلیسی است اما تلفظ و آوای آن کاملا متفاوت است. در این قسمت اعداد 0 تا 100 به همراه نحوه تلفظ آن آورده شده است.

آموزش اعداد زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه
تلفظ تلفظ تلفظ تلفظ
1-un 26-vingt-six 51-cinquante et un 76-soixante-seize
2-deux 27-vingt-sept 52-cinquante-deux 77-soixante-dix-sept
3-trois 28-vingt-huit 53-cinquante-trois 78-soixante-dix-huit
4- quatre 29-vingt-neuf 54-cinquante-quatre 79-soixante-dix-neuf
5-cinq 30-trente 55-cinquante-cinq 80-quatre-vingts
6-six 31-Trente et un 56-cinquante-six 81-quatre-vingt-un
7-sept 32-Trente-deux 57- cinquante-sept 82-quatre-vingt-deux
8-huit 33-Trente-trois 58-cinquante-huit 83-quatre-vingt-trois
9-neuf 34-Trente-quatre 59-cinquante-neuf 84-quatre-vingt-quatre
10-dix 35-Trente-cinq 60-soixante 85-quatre-vingt-cinq
11-onze 36-Trente-six 61-soixante et un 86-quatre-vingt-six
12-douze 37-Trente-sept 62-soixante-deux 87-quatre-vingt-sept
13-treize 38-Trente-huit 63-soixante-trois 88-quatre-vingt-huit
14-quatorze 39- Trente-neuf 64-soixante-quatre 89-quatre-vingt-neuf
15-quinze 40- quarante 65-soixante-cinq 90- quatre-vingt-dix
16-seize 41-quarante et un 66-soixante-six 91-quatre-vingt-onze
17-dix-sept 42-quarante-deux 67-soixante-sept 92-quatre-vingt-douze
18-dix-huit 43-quarante-trois 68-soixante-huit 93-quatre-vingt-treize
19-dix-neuf 44-quarante-quatre 69-soixante-neuf 94-quatre-vingt-quatorze
20-vingt 45-quarante-cinq 70-soixante-dix 95-quatre-vingt-quinze
21-vingt et un 46-quarante-six 71- soixante-et-onze 96- quatre-vingt-seize
22-vingt-deux 47-quarante-sept 72-soixante-douze 97-quatre-vingt-dix-sept
23-vingt-trois 48-quarante-huit 73-soixante-treize 98-quatre-vingt-dix-huit
24-vingt-quatre 49-quarante-neuf 74- soixante-quatorze 99-quatre-vingt-dix-neuf
25-vingt-cinq 50-cinquante 75-soixante-quinze 100-cent

نکته: لازم به ذکر است که بگوییم عدد صفر هم zéro تلفظ می گردد.  

 • رنگ ها در زبان فرانسه

رنگ ها در زبان فرانسوی از قواعد خاصی پیروی می کنند. زمانی که قصد داریم در زبان فرانسه صحبت کنیم و رنگ را به به کار ببریم، باید این کار را با توجه به جنسیت اسم و همینطور توجه به نقش آن در جمله انجام دهیم. برای این کار توجه به نکاتی بسیار ضروری است. این نکات شامل موارد زیر می شود:

آموزش رنگ ها در زبان فرانسه

 1. رنگ ها، اسم مذکر به حساب می آیند.
 2. کلمه رنگ در فرانسه مؤنث است.
 3. زمانی که رنگی به عنوان اسم زنی به میان می آید، باید به شکل مؤنث از آن استفاده کرد.
 4. تنها رنگ های قهوه ای و نارنجی s  نمی گیرند و بقیه رنگ ها در حالت جمع s می گیرند.
 5. زمانی که رنگ ها به عنوان صفت در جمله استفاده شوند، باید از شکل مؤنث آن استفاده کرد.
رنگ ها مفرد مذکر مفرد مؤنث جمع مذکر جمع مؤنث
سیاه noires noirs noire noir
ابی bleues bleus bleue bleu
قهوه ای marron marron marron marron
آبی تیره bleu foncées bleu foncés bleu foncée bleu foncé
سبز vertes verts  verte vert
خاکستری grises gris grise gris
آبی روشن bleu claires bleu claires bleu claire bleu clair
نارنجی orange orange orange orange
صورتی roses roses rose rose
بنفش violettes violets violette violet
قرمز rouges rouges rouge rouge
سفید blanches blancs blanche blanc
زرد  jaunes jaunes  jaune jaune
 • ساختار فعل در زبان فرانسوی

شناخت ساختار فعل مهم ترین بخش از آموزش زبان فرانسوی است. این زبان همانند انگلیسی از افعال با قاعده و بی قاعده استفاده می کند. افعال با قاعده، افعالی هستند که برای ساخت آن ها از قوانین خاصی پیروی می شود. در مقابل افعال بی قاعده، افعالی هستند که از قوانین خاصی تبعیت نمی کنند و شما راهی جز حفظ کردن آن ها ندارید. همچنین شما باید تشخیص دهید که به انتهای آن ها کدام یک از 3 ترکیب er -،ir - ، -re اضافه شود.

 1. برای صرف افعال گروه اولی که با er ترکیب می شوند، می توان به افعال زیر اشاره کرد: aimer-،  chante، tombr، parler و... شیوه صرف این افعال با قاعده است و باید در انتهای این افعال از این ترکیبات استفاده کرد: e, -e, -es, -ons, -ent, -ez.
 2. افعالی که انتهای مصدر آن ها به ir ختم می شوند، شامل:punir   finir – accomplir- remplir-و... . این افعال هم با قاعده هستند و برای ساخت آن ها از قاعده های خاصی پیروی می شود. بدین ترتیب به ریشه های این افعال شناسه های  is, -is, it, -issons,-issez,-issent اضافه می شود.
 3. افعال گروه سومی که قصد داریم با یکدیگر مرور بکنیم، افعالی هستند که از قاعده خاصی پیروی نمی کنند. این افعال شامل: morder, dormir, joinder, mettre و... می شوند. این افعال با استفاده از این ترکیبات ساخته می شوند: OIR, DRE, IR, OUDRE, ONIDRE, TRE  .
 • روزهای هفته، ماه ها و فصل ها به زبان فرانسوی

در اکثر کشورها شنبه و یکشنبه روزهای تعطیل هفته هستند. همچنین روز اول هفته با دوشنبه آغاز می شود. روزهای هفته هیچ گاه در زبان فرانسه با حروف بزرگ نوشته نمی شوند. همچنین آن ها مذکر هستند. به جدول زیر دقت کنید. 

دوشنبه ==> lundi

سه شنبه ==> mardi

چهارشنبه ==> mercredi

پنج شنبه ==> jeudi

جمعه ==> vendredi

شنبه ==> samedi

یکشنبه ==> dimanche

با توجه به اینکه تقویم رسمی کشور فرانسه به میلادی محاسبه می شود. ماه ها همگی در زبان فرانسه مذکر هستند و هیچ گاه با حروف بزرگ نوشته نمی شوند.

لیست ماه های میلادی به فرانسوی

ماه های میلادی به ترتیب ماه های میلادی به فرانسوی معادل فارسی
January janvier ۱۱ دی تا ۱۲ بهمن
February février  ۱۳ بهمن تا ۱۱ اسفند
March mars ۱۲ اسفند تا ۱۲ فروردین
April avril ۱۳ فروردین تا ۱۱ اردیبهشت
May mai ۱۲ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد
June juin ۱۲ خرداد تا ۱۰ تیر
July juillet  ۱۱ تیر تا ۱۰ مرداد
August août  ۱۱ مرداد تا ۱۰ شهریور
September septembre ۱۱ شهریور تا ۹ مهر
October octobre ۱۰ مهر تا ۱۰ آبان
November novembre  ۱۱ آبان تا ۱۰ آذر
December décembre ۱۱ آذر تا ۱۰ دی

فصل ها در زبان فرانسوی جزو مبتدی ترین کلمات در زبان فرانسه می باشند که شما باید آن را فرا بگیرید. تمامی این کلمات مذکر هستند و هیچ گاه با حروف بزرگ نوشته نمی شوند:

 • بهار le printemps
 • تابستان l'été
 • پاییز l'automne
 • زمستان l'hiver
 •  اعضای بدن به فرانسوی

یادگیری اعضای بدن در زبان فرانسه از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ چرا که گاهی مجبور می شویم به دفعات از واژه هایی مانند دهان و یا دست و... استفاده کنیم. همچنین با یادگیری این کلمات می توانید اعتماد به نفس بیشتری هنگام تمرین زبان فرانسه داشته باشید. به شما توصیه می کنیم که حتما این کلمات را یاد بگیرید:

اعضای بدن نام فرانسوی اعضای بدن
سر La tête 
دست La main / Le bras – les bras
مچ Le poignet
گلو la gorge
پا Le pied
قلب le cœur 
شکم l’estomac
پیشانی le front 
بینی le nez 
گوش L’ oreille
دهان la bouche 
لب La lèvre
دندان La dent
زبان La langue

بهترین روش های یادگیری زبان فرانسه

افراد متفاوت با سطح توانایی ها و استعدادهای مختلف، شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنند. شاید برای شما جالب باشد که بگوییم، هر فردی یک روش به خصوص برای یادگیری زبان فرانسه دارد و آن روش برای آن فرد، بهترین است. اما مهم این است که شما خود را بشناسید و با استفاده از روش های مناسب، شروع به یادگیری این زبان کنید؛ مثلا برخی از افراد ممکن است که به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشند و بتوانند با تمارین شخصی و در خانه شروع به گذراندن دوره های آموزشی زبان فرانسه از پایه کنند. در مقابل افرادی هم هستند که بهترین روش یادگیری برای آن ها این است که در کنار اساتید حرفه ای، در کلاس حاضر شوند و آموزش ببینند.
نکته دیگری که وجود دارد این است که نباید فراموش کنید که در کنار کتاب های آموزش فرانسوی، حتما از فیلم های فرانسوی زبان، صحبت با افراد فرانسوی و همین طور کار با اپلیکیشن های آموزشی نیز در طول دوره استفاده کنید. لازم به ذکر است که تنها در صورتی شما بهترین روش یادگیری زبان فرانسه را طی می کنید که به صورت مداوم و منظم این قدم ها را بردارید.

یادگیری کلمات جدید و افزایش دایره واژگان

اگر در حال یادگیری زبان فرانسه هستید، حتما برای شما پیش آمده است که یک مکالمه فرانسوی را گوش داده اید و تنها به دلیل درک نکردن معنای یک کلمه، نتوانسته اید مفهوم را درک کنید. این موضوع اهمیت یادگیری دایره لغات را بیان می کند. اما در برخی اوقات زبان آموزان معانی واژگان را فراموش کرده اند که این نشان دهنده شیوه نادرست مطالعه واژگان است.
برای حل این مشکلات ما نیاز داریم تا روش های درست آموختن و یاد گرفتن کلمات جدید را بیاموزید. در ابتدا به یاد داشته باشید که تعداد مشخصی از کلمات را برای یک روز مشخص کنید و بعد از تمرین نوشتاری، با آن ها جمله بسازید و به طور مداوم سعی کنید خود و یا شرایط خود را با استفاده از این کلمات توصیف کنید. سعی کنید با صدای بلند آن جمله را بگویید و عمیقا آن را درک کنید. سپس به سراغ مقالات، داستان ها و یا فیلم هایی بروید که این کلمات در آن ها تکرار شده اند. 
مطمئن باشید که با خواندن مقالات جدیدی که این کلمات در آن ها به کار رفته، بهتر از هر زبان آموزی می توانید این کلمات را به خاطر بسپارید. به طور مکرر از مقالات و فیلم های فرانسوی استفاده کنید؛ زیرا این کار می تواند دایره لغات شما را افزایش دهد.

یادگیری دستور زبان فرانسه

یادگیری دستور زبان فرانسه، امری ضروری در روند آموزشی به شمار می آید؛ چرا که نمی توان تنها با تعدادی لغت با دیگران مکالمه کرد. بنابراین نیاز است که با دستور زبان آشنا شوید تا بتوانید از کلمات به روشی صحیح استفاده کنید. با توجه به این که زبان فرانسوی، یکی از پیچیده ترین ساختار ها را دارد، بسیاری از افراد از یادگیری آن هراس دارند. بدین ترتیب شما به انگیزه ای نیاز دارید که بتوانید با صبر و حوصله زیادی آن را فرا بگیرید. لازم به ذکر است که روند آموزشی حرفه ای و اصولی می تواند کمی از سختی های این زبان شیرین بکاهد.

*** گرامر زبان فرانسه ***

به یاد داشته باشید که هرگز از اشتباه کردن هراس نداشته باشید. سعی کنید دستور زبان را با خود مرور کنید و در زندگی روزمره خود به کار ببرید. اگر در درست بودن آن شک دارید، حتما از استاد زبان خود سؤال بپرسید. به یاد داشته باشید که تنها با آزمون و خطا می توانید نتیجه مطلوب خود را بگیرید.

تماشای فیلم های فرانسوی با زیرنویس

راه های زیادی برای یادگیری زبان فرانسه وجود دارند که علاوه بر اینکه سرگرم کننده هستند، می توانند در روند آموزش تاثیر مثبت داشته باشند. زمانی که به یادگیری این زبان شیرین مشغول می شوید، دلایل زیادی دارید تا به سراغ فیلم های فرانسوی بروید. البته لازم به ذکر است که زمانی که در سطوح مبتدی قرار دارید، هیچ اشکالی ندارد که از زیرنویس فارسی و یا انگلیسی استفاده کنید. سعی کنید بعد از اینکه معانی را درست متوجه شدید، از زیرنویس فرانسوی نیز برای دیدن همان فیلم استفاده کنید و اطرافیان خود را تحت تاثیر قرار دهید. در قسمت زیر لیستی از دلایل تماشای فیلم های فرانسوی، برای شما شرح داده شده است:

 1. آشنایی با صداها و لهجه افراد بومی
 2. آشنایی با فرهنگ کشور فرانسه و یا کشور هایی که از این زبان استفاده می کنند.
 3. درک زبان بدن و نشانه های غیر کلامی زبان فرانسه
 4. افزایش انگیزه برای یادگیری بهتر و بیشتر
 5.  آزمودن خود در رابطه با سطحی که قرار دارید.

گوش دادن به پادکست ها

در زمینه یادگیری زبان های مختلف، پادکست ها نقش ویژه ای دارند؛ چرا که در هر زبان و مطابق با هر سلیقه، پادکست های جذاب زیادی وجود دارد. البته اگر هنوز در سطوح مبتدی هستید و یا مهارت شنیداری شما به سطح مطلوب نرسیده است، جای نگرانی وجود ندارد؛ زیرا پادکست های جذاب زیادی برای سطوح مبتدی ساخته شده است که می تواند برای مهارت شنیداری شما بسیار مفید باشد. علاوه براین پادکست ها برای افرادی که در سطوح متوسط و پیشرفته هستند نیز استفاده می شود. 
شما می توانید در حین ورزش کردن و یا انجام کارهای روزمره خود، به پادکست های جذابی گوش دهید. توجه داشته باشید که اگر در زمان هایی که حوصله و یا تمرکز کافی ندارید، آن را خاموش نکنید. مطمئن باشید که باز هم برای شما مفید خواهد بود. چرا که با تکرار آن، آوای برخی از کلمات به صورت ناخودآگاه در ذهن شما خواهد نشست و می توانید تلفظ درست و دقیق تری از آن داشته باشید. بدین ترتیب اعتماد به نفس شما رشد خواهد کرد و می توانید با انگیزه بیشتری به یاد گیری زبان فرانسه مشغول شوید.

هم صحبتی با افراد فرانسوی زبان

زمانی که به سطح متوسطی از آموزش زبان فرانسه رسیده اید، وقت آن است که با یک فرد فرانسوی زبان ارتباط برقرار کنید. سایت ها و یا اپلیکیشن های متفاوتی هستند که به افراد سراسر جهان امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را می دهد. هنگامی که در شرایطی می خواهید احساس واقعی خود را در زبان فرانسه بیان کنید، ممکن است بسیار ساده به نظر برسد. اما زمانی که با فردی فرانسوی زبان صحبت می کنید، می توانید بسیاری از اشتباهات خود را بشناسید و آن ها را بهبود ببخشید. علاوه بر این ترس شما از صحبت کردن به زبان فرانسوی به مرور زمان از بین می رود و انگیزه و اعتماد به نفس زیادی پیدا خواهید کرد.
همچنین این ارتباط به شما کمک می کند تا اصطلاحات پر کاربرد را بشناسید و خود نیز بتوانید از آن استفاده کنید. بدین ترتیب هنگامی که شما توانسته اید ارتباطی قوی با افراد فرانسوی زبان بگیرید، می توان گفت که آموزش شما به درستی جواب داده است و شما قدم های درست را پیدا کرده اید. با تکرار این روند و دور نشدن از روند آموزشی می توانید به راحتی با تمامی افراد فرانسوی زبان ارتباط برقرار کنید.

زبان گوشی خود را فرانسوی کنید

تلفن همراه مهم ترین و اولین وسیله ای است که تقریبا تمامی افراد تلاش دارند تا آن را کنار خود نگه دارند. بیشتر افراد مرتبا تلفن همراه خود را چک می کنند و به اصطلاحات تنظیمات آن آگاهی کامل دارند. اما آیا دقت کرده این که زبان تلفن همراه شما چیست؟
زمانی که زبان تلفن همراه شما به زبان فرانسه باشد؛ قطعا اصطلاحات و کلمات زیادی یاد خواهید گرفت.  بدین ترتیب زمانی که مرتبا آن کلمات و اصطلاحات را می بینید، به طور ناخودآگاه آن را درک می کنید و قطعا در ذهن شما ماندگار خواهد بود. بنابراین تغییر زبان گوشی می تواند اولین و شاید مهم ترین قدم شما برای وارد کردن زبان فرانسه به زندگیتان باشد.

بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه

استفاده از اپلیکیشن برای آموزش و یا مرور زبان فرانسه می تواند یکی از بهترین راهکار های موجود باشد. افراد در مکان های مختلف و یا برای سرگرمی می توانند از آن ها استفاده کنند و در حین سرگرمی زبان فرانسه را فرا بگیرند. در این قسمت سه مورد از بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان فرانسه آورده شده است:

 • برنامه دولینگو

این برنامه یکی از معتبر ترین و معروف ترین اپلیکیشن های آموزشی زبان در سراسر دنیا است. این اپلیکیشن رایگان است و به شما امکان ارتقای مهارت های نوشتاری، گفتاری و شنیداری را می دهد. دولینگو داستان های کوتاهی دارد که به آموزش کلمات جدید آن مبحث کمک می کند.
با توجه به اینکه بیشتر افراد از زبان انگلیسی برای یادگیری زبان فرانسه در این برنامه استفاده می کنند،‌ این برنامه می تواند برای مهارت انگلیسی شما هم بسیار مفید باشد. علاوه براین، دولینگو می تواند به شما زمان تمرین را یادآوری کرده و همچنین در صورتی که روزانه از آن استفاده نکرده باشید، برای شما ایمیل می فرستد. 

 • برنامه LingoDeer

این برنامه با استفاده از بازی های جذاب، به شما زبان فرانسوی را آموزش می دهد. استفاده از بازی های مختلف می تواند توجه شما را بیشتر و بهتر از هر اپلیکیشن آموزشی دیگری جلب کند. این برنامه از توضیحات گرامری بسیار مناسب و ساده ای استفاده کرده است. همینطور یک زبان آموز مبتدی می تواند از امکانات بسیار مفید و ارزان قیمت lingodeer استفاده کند و سطح زبان خود را ارتقا دهد.

 • برنامه آموزشی  babble

یکی از محبوب ترین برنامه های آموزش زبان های خارجه babble‌ است. این برنامه از لحاظ ظاهری به نسبت دیگر برنامه ها آموزشی جندان جذاب نیست. اما می تواند بسیار مفیدتر از آن ها عمل کند. اصلی ترین هدف babble این است که زبان آموزان را در کوتاه ترین زمان ممکن به سطح مطلوبی برساند. به همین خاطر از برنامه های آموزشی فرانسه به زبان ساده استفاده کرده است. این برنامه ها با ترتیب درست و هدفمند طراحی شده اند و می توانند مکالمه شما را بسیار روان کنند. به همین ترتیب این برنامه یکی از بهترین برنامه های آموزش زبان فرانسه از صفر تا صد به شمار می آید.

بهترین کتاب آموزش زبان فرانسه

یک کتاب آموزشی مناسب، ویژگی های زیادی دارد که می تواند آن را به بهترین کتاب آموزش زبان فرانسه تبدیل کند. در ابتدا لازم است که مباحث کتاب به روز باشند، به گونه ای که تمام نیازهای کاربر را پاسخگو باشند. همچنین لازم است که سطح لغات کاربردی کتاب بیشتر باشد و به گونه ای تالیف شود که زبان آموز با آموزش خود خوان بتواند از آن استفاده کند. البته کسانی که قصد شرکت در آزمون های زبان فرانسه را دارند، باید اهمیت بیشتری به انتخاب خود دهند.

کتاب های متفاوتی برای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته وجود دارد. مجموعه کتاب های alter ego و easy French step by step جزوی از بهترین کتاب های موجود برای زبان آموزان مبتدی هسند ‌که می توانند شروع مناسبی داشته باشند. علاوه بر این کتاب های entre amis و fluent in French می توانند در همه سطوح به زبان آموزان کمک کرده و انگیزه بالایی را در آن ها ایجاد کنند.

آزمون های زبان فرانسوی

برای آگاهی از سطح مهارت زبان آموزان، آزمون هایی با استانداردهای بین المللی بالا برگزار می شوند. این آزمون ها چهار مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خوانداری شما را سخت گیرانه بررسی می کنند و به آن امتیاز می دهند. این آزمون ها شامل TCF, TEF, DELF, DALF می شوند.
آزمون های DELF و DALF به کسانی که بتوانند امتیاز لازم را در این آزمون ها کسب کنند، مدرکی بدون تاریخ انقضاء می دهد. بنابراین طبیعی است که شرکت در این آزمون ها نسبت به دو آزمون دیگر بسیار سخت تر باشد. 
اما اعتبار آزمون TCF تنها دو سال است و مدرک آن پس از پایان زمان انقضاء، هیچ گونه اعتباری ندارد. علاوه بر این این آزمون برای سطح خاصی برگزار نمی شود، بلکه افراد برای آگاهی از سطح زبان خود، در آن شرکت می کنند. در پایان ازمون TCF مشخص می کند که سطح زبان شما کدام یک از سطوح A1  تا C2 است. اما آزمون TEF کاملا مشابه با TCF است، اما مدت زمان اعتبار مدرک آن یک سال است.

سخن پایانی
گذراندن دوره های آموزش زبان فرانسه در یک مؤسسه معتبر با جمعی از اساتید برجسته، می تواند باعث پیشرفت حیرت انگیز شما شود. آشنا بودن با استانداردها و بهترین متدهای آموزشی و شناخت ابزارهای کمک کننده، مانند پادکست و اپلیکیشن های کاربردی می تواند این سرعت را دو چندان کند. البته سرعت و انگیزه هم در روند آموزشی بی تاثیر نیست، شما می توانید با استفاده از روش های گفته شده در این مقاله، انگیزه خود را از خواندن زبان فرانسه، افزایش دهید.


دانلود کتاب واژگان زبان فرانسه

کتاب واژگان زبان فرانسه

 

دانلود کتاب واژگان تصویری زبان فرانسه

کتاب واژگان تصویری زبان فرانسه

 

دانلود کتاب گرامر زبان فرانسه

کتاب گرامر زبان فرانسه

 

منابع رایگان آموزش زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه آموزش زبان فرانسه آموزش زبان فرانسه
آموزش زبان فرانسه آموزش زبان فرانسه آموزش زبان فرانسه

 

دانلود دیکشنری زبان فرانسه

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (45 امتیاز)

نظرات

هیلا ملکی (چهارشنبه 01 شهریور 1402 00:47:14)

خانم احمدی چند ترمه که مدرس ما هستن و جزو متعهد ترین، پرانگیزه ترین و بهترین مدرسانی هستن که دیدم و کلاسشون همیشه هم شادابی لازم رو داره و هم از نظر آموزشی سطح فوق العاده خوبی داره


خانم مشهدی (یکشنبه 05 شهریور 1402 11:18:37)

سلام به شما زبان آموز عزیز آموزشگاه ملل
خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو جلب کنیم. ممنون از بازخوردی که به ما دادید.

فرحان مجیدی (سه شنبه 31 مرداد 1402 10:04:51)

سلام من از دانشجویان استاد شادی احمدی هستم. روش تدریسشون خیلی خوبه و از بهترین متد فرانسه که ادیتو استفاده میکنند و روی درک شنیداری تاکید دارن که عالیه. امیدوارم بتونم تا c1و بالاتر با ایشون ادامه بدم


خانم مشهدی (یکشنبه 05 شهریور 1402 11:22:31)

سلام به شما زبان آموز عزیز آموزشگاه ملل
ممنون از این که نظر خودتون رو درباره کلاس ها و اساتید با ما به اشتراک گذاشتید. همچنان تلاش میکنیم تا خدماتمون رو با بهترین کیفیت در اختیار شما بذاریم.

مریم (یکشنبه 01 آبان 1401 11:34:24)

سلام من در ترم جدید فرانسه مدرس مون عوض شد و خانم احمدی زاده اومدن به جای مدرس قبلی مون ایشون فوق العاده عالی هستن و خیلی با سواد و دقیق و حساس روی تمام گرامر ها و حتی ریشه واو‌ به واو کلمه های فرانسوی رو برای ما موشکافی می‌کنن ما تازه فهمیدیم که بعد ایشون انگار با دنیای واقعی و جدید زبان فرانسه آشنا شدیم لطفاً همیشه ایشون بمونن و‌ عوض نشن مرسی از مجموعه خوب تون


melalinstitute (دوشنبه 02 آبان 1401 09:37:10)

از رضایت شما خوشحالیم دوست عزیز.

فاطمه زاهدی (پنجشنبه 21 مهر 1401 10:27:52)

مرسی از استاد فوق العاده تون خانم احمدی زاده خیلی یا سواد و دلسوز
هستن ایشون و هیچ کسی مثل ایشون نمیتونه فرانسه رو انقدر حرفه ای درس بده با لهجه قشنگ شون ممنون


melalinstitute (شنبه 23 مهر 1401 09:51:36)

از رضایتمندی شما حوشحالیم.

عاطفه منتظری (شنبه 14 خرداد 1401 13:32:34)

پشتیبانی عالی کلاس ها بسیار برای ما خویه از روند درس خوندن دخترم اطلاع دارم و بسیار راضی هستم


melalinstitute (دوشنبه 16 خرداد 1401 12:08:58)

از پیشرفت فرزند شما خوشحالیم.


melalinstitute (دوشنبه 16 خرداد 1401 12:08:21)

از رضایتمندی شما خوشحالیم.

سمانه یوسفی (سه شنبه 07 دی 1400 14:59:47)

با سلام کلاس های ترمیک فرانسه چند جلسه هستش؟ و اینکه چه زمانی شروع میشه؟


خانم افسریان (پنجشنبه 30 دی 1400 09:56:05)

با سلام و احترام جهت کسب اطلاعات دقیق بابت پکیج های آموزشی با پشتیبان تماس حاصل فرمایید.02133201700(تیم پشتیبانی ملل)


خانم افسریان (پنجشنبه 30 دی 1400 09:55:56)

با سلام و احترام جهت کسب اطلاعات دقیق بابت پکیج های آموزشی با پشتیبان تماس حاصل فرمایید.02133201700(تیم پشتیبانی ملل)

ایدا شریعتی (سه شنبه 07 دی 1400 13:17:25)

سلام وقتتون بخیر
کلاسهای خصوصی زبان فرانسه به چه صورت هستش کارمند هستم تایم محدودی دارم


خانم افسریان (پنجشنبه 30 دی 1400 10:01:22)

با سلام و احترام جهت کسب اطلاعات دقیق بابت پکیج های آموزشی با پشتیبان تماس حاصل فرمایید.02133201700(تیم پشتیبانی ملل)

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران