کاربرد تافل و آیلتس | کدام مدرک را بگیریم؟

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/10/25 339
کاربرد تافل و آیلتس

امروزه موضوع کاربرد تافل و آیلتس در تمام محافل علمی و دانشگاهی مورد بحث و بررسی می باشد. افرادی که قصد مهاجرت دارند بیشتر از بقیه با این موضوع درگیر خواهند شد و در پی شرکت در این آزمون و کسب مدرک آن هستند. اما برخی نیز این سوال را در ذهن خود دارند که آیا می توان از این دو مدرک در ایران استفاده نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با سایت آموزشگاه زبان ملل همراه شده و این مطلب را تا انتها مطالعه بفرمایید. 

کاربرد مدرک آیلتس و تافل در ایران چیست؟

نکته مهم در مورد کاربرد تافل و آیلتس در ایران و سایر کشورهای جهان اثبات توانایی و دانش زبانی شخص است. افرادی که در این دو آزمون شرکت کرده و نمره خوبی دریافت می نمایند در واقع اثبات می کنند که دارای دانش زبانی در سطح خوبی هستند.

کاربرد مدرک آیلتس و تافل در ایران چیست؟

این دو مدرک دارای اعتبار جهانی می باشد و یکی از شرط ها و مدارک مهم برای پذیرش در دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان می باشد. مدرک آیلتس بیشتر برای کشورهایی مثل انگلیس، استرالیا و نیوزلند مورد قبول است و مدرک تافل نیز برای دانشگاه های کانادا و آمریکا یک مدرک بسیار معتبر به شمار می رود.

مطالعه بیشتر: بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

این دو آزمون از نظر نحوه برگزاری، شیوه نمره دادن به سوال ها و همچنین نوع کارآیی تفاوت هایی با هم دارند. در ادامه کاربرد این دو مدرک را در ایران مورد بررسی قرار می دهیم. 

کاربرد تافل و آیلتس برای ادامه تحصیلات تکمیلی

یکی از مهم ترین کاربرد‌های مدرک تافل و آیلتس این است که ادامه تحصیل را در مقطع دکترا راحت تر می سازد. همه می دانید که یکی از عوامل مهم در زمینه ادامه تحصیل در مقطع دکترا این است که متقاضی در زمینه زبان انگلیسی دانش و مهارت بالایی داشته باشد.

بدون تردید در این شرایط کاربرد تافل و آیلتس خود را نشان می دهد و در واقع نشان دهنده توانایی زبانی شخص خواهد بود. این دو مدرک در دانشگاه های ایران و سایر دانشگاه های جهان معتبر می باشند. افرادی که یکی از این دو مدرک را داشته باشند و به دانشگاه ارائه دهند، نیاز نیست در آزمون های TOLIMO و MSR m MHLE شرکت نمایند. در مقالات قبلیی در خصوص هزینه آزمون آیلتس صحبت کرده بودیم. در ادامه کاربرد این دو مدرک در ایران  را  برسیی میکنیم.

تدریس کاربرد دیگر مدرک تافل و آیلتس

تدریس را می توان به عنوان کاربرد تافل و آیلتس در نظر داشت. افرادی که تمایل دارند به تدریس بپردازند، این نکته را در نظر داشته باشند که داشتن این دو مدرک از موارد بسیار مهم می باشد. این دو مدرک نشان می دهد که شخص مورد نظر در زمینه هر چهار مهارت زبانی بسیار مسلط می باشد.

تدریس کاربرد دیگر مدرک تافل و آیلتس

در واقع این شخص در زمینه مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و مهارت خواندن دارای توانایی بسیار بالایی می باشد. چرا که در این دو آزمون در زمینه این مهارت ها سخت گیری های زیادی صورت می گیرد و به همین دلیل می توان گفت که دارندگان این دو مدرک در این زمینه ها مهارت زیادی دارند. از این رو می توانند گزینه‌های بسیار خوبی برای تدریس باشند. 

اشتغال با مدرک تافل و آیلتس

همان گونه که گفته شد مهم ترین کاربرد تافل و آیلتس نشان دادن توانایی و دانش زبانی شخص می باشد. این امر می تواند در دنیای تجارت و اشتغال نیز بسیار مهم باشد. داشتن این دو مدرک در رزومه هر فردی می تواند نقطه قوت باشد. چرا که تسلط و مهارت زبانی او‌ را نشان می دهد.

شاید برای شما هم  جالب باشد: تفاوت آیلتس و تافل

در برخی از شرکت های بین المللی این مدارک می توانند امتیازی مهم برای دارنده آن ها به حساب بیاید. در کشور ایران نیز این مدرک می تواند برای بسیاری از شرکت ها و سازمان ها مهم باشد.

اشتغال با مدرک تافل و آیلتس

به همین دلیل می تواند باعث پیشرفت و ارتقای شخص بشود. بدون تردید افرادی که این دو مدرک را داشته باشند، جایگاه بهتری در هر شرکت و  سازمان پیدا می کنند.

مطالعه بیشتر: حداقل نمره تافل برای پذیرش

با مدرک تافل چکار میشه کرد؟ 

کاربرد تافل و آیلتس برای دانشجویانی که قصد دارند در مقاطع بالا و مخصوصا در کشورهای دیگر تحصیل نمایند،  اهمیت بسیار زیادی دارد. این مدرک باعث می شود که نیازی نباشد به دنبال مدرک های دیگر مثل تولیمو بروند.

یکی دیگر از کاربردهای مدرک تافل برای استخدام در شرکت ها و سازمان های مختلف می باشد. بسیاری از شرکت های داخل ایران نیز برای جذب نیروی کار، یکی از شرط ها را داشتن مدرک تافل قرار می دهند.

مقاله پیشنهادیی:  آموزشگاه مکالمه زبان انگلیسی

این مدرک در مراحل مصاحبه می تواند یک امتیاز مهم برای شخص به حساب بیاید. پس این مدرک می تواند برای آینده شغلی هر فردی نقطه عطف باشد‌. همچنین این مدرک می تواند گویای توانایی و دانش زبانی شخص باشد و به همین منظور برای تدریس هم می تواند بسیار اهمیت داشته باشد. 

مدرک آیلتس به چه دردی می خورد؟ 

در زمینه اشتغال باید گفت که کاربرد تافل و آیلتس نقطه بسیار مهمی می باشد. اصولا افرادی که یک حرفه یا زبان را یاد‌ می گیرند هدف اصلی خود را کسب درآمد می دانند. در مورد مدرک آیلتس نیز باید گفت که کارایی زیادی در زمینه اشتغال خواهد داشت.

مطالعه بیشتر: مراکز برگزاری آزمون تافل در تهران

در دنیای امروز بیشتر ارتباطات تجاری به صورت جهانی و بین المللی می باشد و پا را فراتر از یک کشور نهاده است. در کل تجارت ها زمانی به سوی موفقیت و پیشرفت می روند که مرزها را در نوردیده و فرای مرزهای جغرافیایی قدم بردارند.

از این رو مهارت های زبانی در این شرایط اهمیت خود را بیشتر نشان می دهند. مدیرانی که به زبان انگلیسی آشنا باشند در این زمینه بسیار موفق تر عمل خواهند کرد. پس داشتن مدرک آیلتس می تواند یک برگ برنده برای این اشخاص باشد. همچنین در حوزه استخدام نیز، داشتن مهارت های زبانی ضرورتی مهم است. 

با مدرک آیلتس میشه تدریس کرد؟

می توان بدون تردید گفت که کاربرد تافل و آیلتس در زمینه تدریس از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شخصی که موفق به اخذ مدرک آیلتس شده است، توانایی و مهارت زبانی خود را اثبات می کند. مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و همچنین مهارت خواندن با شرکت در این آزمون ها ثابت خواهد شد و حساسیت این آزمون ها نشان می دهد که شخص چقدر در این زمینه ها مهارت دارد.

این شخص می تواند بهترین گزینه برای تدریس و آموزش زبان انگلیسی باشد چرا که قادر است مهارت های زبانی خود را با زبان آموزان در میان بگذارد. پس افرادی که مدرک آیلتس خود را دریافت نموده اند گزینه های بسیار خوبی برای حضور در کلاس های آموزشی می باشند.

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران