گرجستان به انگلیسی | پایتخت گرجستان

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/10/07 352
گرجستان به انگلیسی

کشور گرجستان در قفقاز جنوبی واقع شده است. هم مرزهای این کشور، از غرب، دریای سیاه، از شمال روسیه، از جنوب شرق جمهوری آذربایجان و از جنوب ترکیه و ارمنستان می باشد. پایتخت این کشور سهر تفلیس است. این کشور با یک جمهوری متمرکز نیمه ریاستی اداره می شود. با توضیحات آموزشگاه زبان انگلیسی ملل بیشتر با این کشور آشنا شده اید. در این مقاله در مورد کلمه گرجستان در آموزش زبان انگلیسی صحبت می کنیم.

گرجستان به انگلیسی

گرجستان در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد. نام کشور گرجستان در زبان انگلیسی "Georgia" می باشد. مردم این کشور مسیحی ارتدکس هستند و زبان آن ها گرجی کارتولی می باشد. در ادامه جمله های متعددی را در مورد نام این کشور مشاهده می کنید. 

نام کشور گرجستان در زبان انگلیسی " Georgia" می باشد.

مطالعه بیشتر: فلش به انگلیسی

 • The Supreme Court of Georgia annulled the result of the parliamentary elections. 
  دادگاه عالی گرجستان نتایج انتخابات مجلس را ابطال کرد. 
 • However, the blog notes, the results of the poll are not reflected in society itself. 
  اما، بلاگر می گوید این نظرسنجی منعکس کننده نظر کل جامعه گرجستان نمی باشد. 
 • Annually around 50 American students of Georgian nationality enter American universities. 
  سالانه حدود پنجاه نفر با ملیت گرجستانی وارد دانشگاه های آمریکا می شوند. 
 • Iran is an important trade partner of Georgia. 
  ایران یک شریک تجاری مهم برای گرجستان به شمار می رود. 
 • Armenia and Georgia governments have had generally positive relations, but there have also been some problems in the past. 
  دولت های ارمنستان و گرجستان به صورت کلی دارای روابط مثبتی هستند اما بین آن ها برخی از مشکلات در این اواخر وجود داشته است. 
 • Seeking to diversify transit routes for its cargo shipnents, Iran has an interest in Georgia' s transit caoacity and considers the country to be a viable alternative route for shipping freight to Europe. 
  با توجه به تنوع مسیرهای حمل و نقل برای انتقال محموله، ایران علاقمند به ظرفیت حمل و نقل گرجستان شده است و آن را به عنوان یک مسیر جایگزین مناسب برای حمل و نقل مواد به اروپا محسوب می نماید.

مقاله پیشنهادی: ورزش به انگلیسی

این مثال ها به راحتی استفاده از کلمه گرجستان به انگلیسی را به شما یادآوری خواهند کرد. گرجستان کشوری است که ایرانی ها علاقه زیادی به مسافرت و مهاجرت به آن را دارند پس بهتر است آشنایی نسبی با این کشور داشته باشند  و این مقاله کمک کوچکی به ابن افراد خواهد کرد.

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (4 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران