خدمات آموزشی

آزمون TOEFL

آزمون TOEFL

اگر انگلیسی زبان مادری شما نیست و به تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان فکر می‌کنید، به‌احتمال زیاد باید در مورد آزمونی به نام "تافل" شنیده باشید. اما آزمون TOEFL دقیقاً چیست و چه مواردی باید در مورد آن بدانید؟

پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با آزمون تافل به مقاله "6 نکته طلایی برای افزایش مهارت در آزمون تافل" مراجعه نمایید.

TOEFL ("Test of English as a Foreign Language") یک آزمون استاندارد است که میزان تسلط فرد را در زبان انگلیسی اندازه‌گیری می‌کند. نمرات TOEFL در درجه اول توسط دانشگاهها به عنوان بخشی از فرایند پذیرش استفاده مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور معمول، کسانی که TOEFL می‌گیرند می‌خواهند در دانشگاه خارج از کشور تحصیل کنند. اما اگر کسی نیاز به تسلط به زبان انگلیسی برای هر منظوری دارد، می‌تواند TOEFL را بگذراند.

TOEFL بر نحوه استفاده از زبان انگلیسی در محیط دانشگاهی تمرکز دارد. در قسمت‌های خواندن TOEFL بیشتر از زبان رسمی ، دانشگاهی و واژگان سطح بالا استفاده می شود تا انگلیسی معمولی یا محاوره ای.

چه کسانی نیاز به مدرک TOEFL دارند؟

  • ورود دانش آموزان به دبیرستان در یک کشور انگلیسی زبان.

  • دانشجویانی که در برنامه‌های کالج 2 ساله در یک کشور انگلیسی‌زبان شرکت می‌کنند.
  • افرادی که به دنبال دریافت مجوز یا گواهینامه در زمینه خاصی هستند.
  • افرادی که نیاز به تسلط بر زبان انگلیسی برای اهداف مهاجرت دارند.
  • کسانی که به‌سادگی می‌خواهند مهارت‌های زبان انگلیسی خود را در یک محیط رسمی ارزیابی کنند.

سازندگان آزمون توصیه می کنند که دانش آموزان حداقل قبل از اقدام برای شرکت در TOEFL ، در کلاس یازدهم (یا 17 در سن سالگی) باشند. این آزمون شما را ملزم به خواندن چند قسمت دشوار و آشنایی با برخی از واژگان سطح بالا می کند و اکثر دانش آموزان قبل از کلاس یازدهم با این مفاهیم هنوز اشنا نیستند.

چرا باید TOEFL بگیریم؟

زبان دانشگاهی غالباً رسمی است و قبل از اینکه دانشگاه شما را در یک برنامه آکادمیک بپذیرد، هیئت پذیرش می‌خواهد بداند که شما می‌توانید بار دوره‌ای یک برنامه انگلیسی محور را مدیریت کنید: آنها از نمره TOEFL شما به‌عنوان معیار استاندارد برای تعیین مهارت‌های انگلیسی استفاده می‌کنند.

بسیاری از مراکز دانشگاهی نمرات سایر آزمون‌های انگلیسی را نیز قبول می‌کنند، اما TOEFL در حال حاضر محبوب‌ترین آزمون ارزیابی زبان انگلیسی است.

9000 دانشگاه در 130 کشور جهان نمرات تافل را می‌پذیرند، از جمله ایالات متحده، کانادا، انگلستان، استرالیا و نیوزلند. همه مدارس در 100 دانشگاه برتر جهان TOEFL را می‌پذیرند. اگر علاقمند به شرکت در یک دانشگاه انگلیسی زبان هستید ، به احتمال زیاد مرکز انتخابی شما نیاز به کسب نمرات TOEFL دارد.

بسیاری از مراکز دانشگاهی حداقل نمره‌ای را که برای قبولی در TOEFL باید کسب کنید ارائه می‌دهند. هر مرکز محدودیت‌های متفاوتی دارد، اما شما برای پذیرش بدون قیدوشرط تقریباً در هر مدرسه ایالات متحده به حداقل نمره 70 نیاز خواهید داشت.

و شما به خاطر داشته باشید که درخواست کلی شما برای پذیرش مهمترین عامل برای پذیرش دانشگاه است، بنابراین خیلی نگران نمره TOEFL خود نباشید. تا زمانی که حداقل نمره TOEFL دانشگاه خود را برآورده کرده یا از آن فراتر رفته اید، لازم نیست نگران داشتن نمره TOEFL بالا باشید. به عنوان مثال، اگر حداقل نمره تافل مدرسه شما 90 است و شما 91 کسب کرده اید، فقط برای کسب نمره بالاتر دوباره در آزمون شرکت نکنید. اکنون وقت آن است که بر بخش های دیگر برنامه خود مانند مقاله یا نمرات SAT/ACT خود تمرکز کنید.

در صورت امکان، سعی کنید TOEFL را خیلی زودتر از باقی برنامه‌های خود پیش ببرید. به‌این‌ترتیب، اگر اولین‌بار که در آزمون شرکت می‌کنید نمره خوبی نمی‌گیرید، تنها پیامی که این نمره به شما می‌دهد این است که قبل از اقدام بزرگ برای تحصیل در خارج از کشور، به تمرین بیشتری برای انگلیسی نیاز دارید. شما می‌توانید چندین بار در آزمون تافل شرکت کنید؛ بنابراین اگر از نمره خود ناامید شده‌اید، از فرصت استفاده کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید و برای دفعه بعدی که در آزمون شرکت می‌کنید آماده شوید.

ساختار آزمون TOEFL 

TOEFL یک آزمون طولانی و پیچیده می‌باشد، اما دانستن نحوه عملکرد آن اولین قدم برای غلبه بر آن است؛ بنابراین اجازه دهید انواع مختلف آزمون‌های TOEFL موجود و نحوه ساخت این آزمون را بررسی کنیم.

انواع تافل

اکثریت قریب به اتفاق از کل TOEFL های گرفته شده ، آزمون های مبتنی بر اینترنت (IBT) هستند. برای آزمون تافل IBT ، شرکت کنندگان با سیستم کامپیوتر ارائه شده در اتاق آزمایش ، معمولاً در کنار چند نفر دیگر که در آزمون شرکت می کنند ، امتحان می دهند.

بعضی از TOEFL ها آزمونهای کاغذی (PBT) هستند. PBT مهارت های گفتاری دانش آموزان را آزمایش نمی کند ، بنابراین آزمون دهندگان این نوع آزمون ها را کنار می گذارند.

در نظر داشته باشید، بسیاری از دانشگاه‌ها فقط نمرات IBT TOEFL را می پذیرند.

صرف‌نظر از نوع TOEFL که می‌گیرید، می‌توانید هر زمان که می‌خواهید در این آزمون شرکت کنید. تنها استثناء این قانون این است که اگر در 12 روز گذشته نمره TOEFL گرفته‌اید، نمی‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید.

ساختار آزمون تافل

این آزمون دارای چهاربخش است و به طور معمول در مجموع 4.5 ساعت طول می‌کشد تا تکمیل شود. این چهاربخش عبارتند از: خواندن، شنیدن، صحبت‌کردن، نوشتن

به هر بخش 30 نمره تعلق می‌گیرد. این نمرات با هم جمع می‌شوند تا امتیاز نهایی، 120 شود.

 بخش 1: خواندن-Reading

بخش خواندن TOEFL کاملاً چندگزینه‌ای است. هر بخش خواندن دارای سه یا چهار قسمت نوشته شده با 12-14 سؤال برای هر قسمت خواهد بود. متن‌ها می‌تواند در هر موضوعی دانشگاهی، از جمله علم، تاریخ یا ادبیات باشد.

بخش 2: شنیدن-Listening

بخش گوش دادن TOEFL نیز کاملاً چند گزینه ای است. هر بخش گوش دادن شامل چهار تا شش فایل صوتی با شش سوال در هر یک و دو یا سه مکالمه با هر پنج سوال خواهد بود.

بخش سوم: مکالمه-Speaking

بخش مکالمه تافل کمی پیچیده تر از بخش خواندن یا گوش دادن است. اما ، خوشبختانه ، هر بخش صحبت همیشه از یک الگو پیروی می کند ، بنابراین می توانید خود را برای آن آماده کنید.

در بخش مکالمه، شش درخواست برای مکالمه دریافت خواهید کرد. دو قسمت اول مستقل بوده و از شما می‌خواهند در مورد افکار و تجربیات خود صحبت کنید. چهار قسمت نهایی وظایف یکپارچه خواهد بود که در آن شما باید به سؤالات بر اساس مکالمه یا متن خاصی پاسخ دهید.

مکالمه مستقل:

قسمت اول مکالمه از شما در مورد علایق یا افکار در مورد یک موضوع خاص سؤال می‌کنند.

در قسمت بعد از شما می‌خواهند که نظر خود را در مورد موضوعی ارائه دهید و بین دو گزینه ارائه شده یکی را انتخاب کنید.

بخش یکپارچه مکالمه:

 در این مرحله از شما می‌خواهند که یک متن کوتاه را بخوانید و سپس به گفتگوی دو گوینده که در مورد همان موضوع بحث می‌کنند، گوش دهید (معمولاً آنها در مورد قسمت‌هایی از مقاله موافق یا مخالف هستند). سپس نظرات گوینده را خلاصه کرده و آن را با متن مقایسه می‌کنید.

 

در بخش 4 دو سخنرانی در مورد یک موضوع ارائه می‌دهند - یکی گفتاری و دیگری نوشتاری. سپس اطلاعات هر سخنرانی را خلاصه کرده یا به سوال خاصی پاسخ می‌دهید.

در مرحله 5 به شما اجازه می‌دهند به مکالمه بین دو نفر که با دو راه‌حل احتمالی در حال بحث در مورد مشکل هستند، گوش دهید. سپس محتوا را خلاصه کرده و نظر خود را ارائه می‌دهید. (توجه داشته باشید که در مرحله 5 اغلب سخت‌ترین کار گوش‌دادن است زیرا باید درباره سه موردبحث کنید: آنچه دانش‌آموز گفت، راه‌حل‌های پیشنهادی دانش‌آموز برای حل مشکل و چه راه حلی را ترجیح می‌دهید و چرا.)

در مرحله 6 از شما می‌خواهند که به یک مونولوگ گوش دهید و سپس به سؤالات خاص‌تری در مورد اطلاعات (یا نوشتاری برای خواندن) خلاصه یا پاسخ دهید.

بخش چهارم: نوشتن-Writing

دو بخش در مرحله نوشتن TOEFL وجود دارد:

عمل  نوشتاری (20 دقیقه)

برای این بخش، شما باید یک قسمت کوتاه را بخوانید و به یک سخنرانی گوش دهید. سپس به بحث پاسخ می‌دهید/خلاصه می‌کنید. 

فعالیت نوشتاری مستقل (30 دقیقه)

 برای این بخش، معمولاً از شما خواسته می‌شود بین دو گزینه یکی را انتخاب کنید و دلایل و مثال‌های خود را در مورد اینکه چرا این راه را انتخاب کرده‌اید ذکر کنید. به‌عنوان‌مثال، "آیا شما موافق یا مخالف هستید که بیشتر والدین بیش از حد بر فرزندان خودکنترل دارند؟" یا "آیا معتقدید که مردم ذاتاً" خوب "یا" بد "هستند؟"


 

 کتاب واژگان آزمون تافل 

 

کتاب واژگان آزمون تافل


 

کتاب رایتینگ(writing) آزمون تافل

 

 


منابع آزمون تولیمو (tolimo)

منابع آزمون تولیمو منابع آزمون تولیمو منابع آزمون تولیمو

 


منابع آموزشی آزمون UTEPT

 

 

 

 


منابع آزمون MSRT

 

منابع آموزش msrt منبع آزمون msrt

 

 


لینک های مرتبط :

دوره فوق حرفه ای تربیت مدرس زبان انگلیسی

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی در 30 روز

آیلتس را قورت بده! (معرفی کامل آزمون آیلتس)

7 نکته علمی برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

6 نکته طلایی برای افزایش مهارت در آزمون تافل

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی برای مکالمه در تهران

منبع جامع دیکشنری‌های زبان انگلیسی

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل