سلام به کره ای

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1403/03/30 13497 زمان مطالعه: 3 دقیقه
سلام به کره ای

اگر قصد دارید با افراد کره ای زبان صحبت کنید یا به کشور کره سفر کنید، آشنایی با عبارت های سلام به کره ای و احوال پرسی های گوناگون در این زبان می تواند در حالِ خوب سفرتان تاثیرگذار باشد چراکه به راحتی می توانید با مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و نیازهای خود را برطرف نمایید. چندین عبارت برای بیان سلام به زبان کره ای وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

سلام به زبان کره ای

سلام به کره ای 안녕하세요 (annyeonghaseyo) می شود؛ سلام به کره ای با تلفظ فارسی "آنیونْگ هاسِئو" است.
 

همچنین عبارت "여보세요 (Yeoboseyo) نیز در زبان کره ای به معنای "سلام" است و به عنوان یکی دیگر از شکل های رایج سلام کردن به زبان کره ای مورد استفاده قرار می گیرد. این عبارت به خصوص در مکالمات تلفنی کاربرد دارد. 
به طور معمول، وقتی می خواهید به شکل های مختلف "سلام" به کره ای بگویید، می توانید از عبارات و اصطلاحات مختلفی استفاده کنید. اینجا چند نمونه از اشکال مختلف سلام به زبان کره ای را آورده ایم:

 • 안녕하세요 (Annyeonghaseyo) - سلام (اصطلاح رسمی و معمولی)
 • 안녕 (Annyeong) - سلام (سلام به کره ای غیر رسمی)
 • 안녕하십니까 (Annyeonghasimnikka) - سلام (اصطلاح رسمی و محترمانه)
 • 안녕히 가세요 (Annyeonghi gaseyo) - خداحافظ (زمانی که کسی را می بینید)
 • 안녕히 주무세요 (Annyeonghi jumuseyo) - شب بخیر (زمانی که کسی می خواهد بخوابد)

این تنها چند نمونه از عبارات مختلفی هستند که می توانید در زبان کره ای برای ابراز سلامتی و تعامل با دیگران استفاده کنید. هر عبارتی به شرایط و مخاطب خاص خودش بستگی دارد، بنابراین انتخاب به عهده شماست.


سلام به کره‌ای
 

"روز بخیر" به زبان کره ای

در آموزش زبان کره ای میاموزید که عبارت 안녕하십니까 (Annyeong Hasimnikka) به معنای "روز بخیر" یا "سلام" است. این عبارت یک شکل رسمی تر از سلام به زبان کره ای است و معمولاً در مکالمات رسمی، در مقابل افراد ناشناخته یا در موقعیت های رسمی تر به کار می رود. از آنجایی که احترام و ادب در فرهنگ کره ای بسیار اهمیت دارد، استفاده از این عبارت در مواقع رسمی و مهم به عنوان شیوه ای از نشان دادن احترام به دیگران معمول است.
 

«از آشنایی با شما خوشحالم» به کره ای

عبارت 만나서 반갑습니다 (Mannaseo Bangapseumnida) در زبان کره ای به معنای "از آشنایی با شما خوشحالم" یا "به شدت خوشحالم که شما را ملاقات کردم" است. این عبارت به عنوان یک شیوه مودبانه و دوستانه برای اعلام خوشامدگویی و ابراز خوشحالی از آشنایی با کسی به کار می رود. افراد معمولاً از این عبارت در موقعیت های اجتماعی و رسمی استفاده می کنند، به ویژه در مواقعی که با افرادی که قبلاً ندیده اند، آشنا می شوند. این عبارت نشان از احترام و خوش آمدگویی نسبت به دیگران دارد.
 


سلام و احوال پرسی به زبان کره ای
 

خوبی به کره ای

عبارت خوبی به کره‌ای 당신은 잘 있습니다 می شود و جهت آغاز احوالپرسی پرسیده می شود. با این حساب سلام خوبی به کره ای "안녕하세요. 잘 지내죠?" می شود.

برای گفتن "سلام، خوبی؟" به زبان کره ای، می توانید از عبارت زیر استفاده کنید:

 • "안녕하세요, 어떻게 지내세요?" (Annyeonghaseyo, eotteoke jinaeseyo?)
 • "안녕하세요" (Annyeonghaseyo) به معنای "سلام" و "خداحافظ" در کره ای است.
 • "어떻게 지내세요?" (Eotteoke jinaeseyo?) به معنای "خوبی؟" یا "حالت چطوره؟" می باشد.
   

چطوری به کره ای

어떻게 지내니 معادل کره ایِ چطوری بوده و 어떻게 지내세요 معادل حالت چطوره به کره ای می باشد. این عبارت یک شیوه مودبانه و دوستانه برای پرسیدن از کسی در مورد حال و روند زندگیش به کار می رود. این عبارت رایج در مکالمات روزمره و اجتماعی در کره استفاده می شود و نشان از اهمیت دادن به دیگران می باشد.

اصطلاحات رایج سلام و احوال پرسی در کره ای

در زبان کره ای، اصطلاحات رایجی برای احوال پرسی و مکالمات روزمره وجود دارند که می توانند در مکالمات اجتماعی و فرهنگی مفید باشند:
 

اصطلاح کره ای معادل انگلیسی معادل فارسی
?어떻게 지내세요 ?Eotteoke jinaeseyo حالتان چطور است؟
?잘 지내고 있어요 ?Jal jinaego isseoyo خوب هستید؟
안녕 Bye خداحافظ به کره ای
좋은 아침이에요 good morning صبح بخیر به کره ای
안녕히 주무세요 Good Night شب بخیر به کره ای
무슨 일이야 Whats up چه خبر به کره ای
?어제 무슨 일 있었어요 ?Eoje museun il isseosseoyo دیر وقت چه خبر بود؟
?요즘 어떻게 지내고 계세요 ?Yojeum eotteoke jinaego geseyo این روزها چطوری زندگی می کنید؟
?좋은 일 있었어요 ?Joheun il isseosseoyo خبر خوبی داشته اید?
?힘들지 않아요 ?Himdeulji anayo دشواری ندارید؟
?건강하세요 ?Geonganghaseyo سلامتیتان خوبه؟
?가족은 어떻게 지내세요 ?Gajogeun eotteoke jinaeseyo خانواده تان چطوری هستند؟
?일은 어떻게 되고 있어요 ?Ireun eotteoke doego isseoyo کارتان چطور پیش می رود؟
?뭐 특별한 일 있었어요 ?Mwo teukbyeolhan il isseosseoyo چیز خاصی اتفاق افتاده؟


این اصطلاحات رایج معمولاً در مکالمات روزمره و احوال پرسی در کره ای استفاده می شوند. با استفاده از آنها، می توانید مکالمات خود را بهبود ببخشید و با دیگران به راحتی در ارتباط باشید.

مقاله پیشنهادی: جملات عاشقانه به زبان کره ای


صبح بخیر به زبان کره ای
 

آداب و رسوم احوال پرسی در کره ای

آداب احوال پرسی در کره ای بسیار مهم و محترمانه است و به عنوان یک بخش از فرهنگ کره ای تلقی می شود:

 1. اصطلاحات رسمی: از اصطلاحات رسمی و محترمانه استفاده کنید. به عنوان مثال، "안녕하세요" (Annyeonghaseyo) به معنی "سلام" در سطح رسمی استفاده می شود.
 2. سلام به طرفین: وقتی دو نفر از دو سن و سال مشابه با یکدیگر ملاقات می کنند، به طور معمول هر دو طرف از یکدیگر احوال می پرسند. 
 3. نحوه پرسش احوال: برای پرسیدن احوال شخص دیگر، معمولاً از عباراتی مانند "어떻게 지내세요؟" (Eotteoke jinaeseyo?) به معنی "حال شما چطور است؟" یا "잘 지내고 계세요?" (Jal jinaego geseyo?) به معنی "خوب هستید؟" استفاده می شود.
 4. پاسخ به احوال پرسی (خوبم به کره ای): وقتی سوال احوال پرسی پرسیده می شود، معمولاً به صورت مثبت پاسخ داده می شود، حتی اگر وضعیت شما خوب نباشد. به عنوان مثال، می توانید بگویید "네, 잘 지내고 있어요" (Ne, jal jinaego isseoyo) که به معنی "بله، خوب هستم" است.
 5. تبادل احوال: بعد از پرسش احوال، شما نیز باید از شخص مقابل در مورد حال و اوضاعش سوال کنید.
 6. اهمیت احترام به سن: در فرهنگ کره ای، احترام به سن بسیار مهم است. وقتی با کسی از سن بالاتر صحبت می کنید، باید احترام و ادب لازم را به خرج دهید.
 7. استفاده از نام های خانوادگی و عنوان های محترمانه: افراد در کره ای معمولاً از نام های خانوادگی یا عنوان هایی مثل "آقا" (Mr.) یا "خانم" (Ms.) برای اشاره به یکدیگر استفاده می کنند.
 8. پیشنهاد ندهید: مثلا، اگر در حین احوال پرسی به کسی پیشنهادی کنید که بهترین کارها را برای وضعیتش انجام دهد، ممکن است به عنوان دخالت تلقی شود.
 9. ممنوعیت پرسش های شخصی: در اولین دیدارها، پرسش های شخصی مانند سن، وزن، وضعیت تاهل و موارد مشابه ممنوعیت دارد و ناپسند تلقی می شود.
 10. لبخند زدن: هنگام احوال پرسی، لبخند زدن نماد ادب و مهمان نوازی است و ترجیحاً باید لبخند بزنید.

مقاله پیشنهادی: 10 برنامه آموزش زبان کره ای (بهترین اپلیکیشن زبان کره ای)

مقاله پیشنهادی: چگونه زبان کره ای را به کیبورد اضافه کنیم؟

 

 

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
4.71/5 (7 امتیاز)
نظرات
نجمه مریوانی (چهارشنبه 30 خرداد 1403 12:52:12)

آموزش احوالپرسی به زبان کره ای به کسی که تازه اول راهه و هیچی بلد نیست واقعاااا سخته. من دارم ب خواهرم یاد میدم خیلی اذیت میشم

هوشنگ مرادی (سه شنبه 08 اسفند 1402 17:58:14)

کره ای ها برای احترام و سلسله مراتب ارزش زیادی قائل هستند. هنگام خطاب به کسی، مهم است که از نام خانوادگی او و به دنبال آن عنوان مناسب مانند آقای، خانم یا عنوان شغلی او استفاده کنید. فقط از نام های کوچک با دوستان نزدیک یا خانواده استفاده کنید.

افرا (سه شنبه 08 اسفند 1402 17:56:48)

برای سلام کردن به کره ای لازمه غیر این کلمات تعظیم هم بکنیم. برای محیط های کاری باید حداقل 30 درجه باشه! برای معذرت خواهی 45 درجه

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران