دوست به انگلیسی | بست فرند به انگلیسی

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/12/19 814 زمان مطالعه: 2 دقیقه
دوست به انگلیسی

در این مقاله از آموزشگاه زبان انگلیسی ملل به بررسی تمام عباراتی که معنی دوست به انگلیسی را میدهند، پرداختیم. قطعا بالا بردن دایره لغات یکی از مواردی است که تسلط شما رو بر زبان انگلیسی را بیشتر میکند. "دوست" به انگلیسی به صورت "friend" ترجمه می شود. این کلمه ممکن است با اشکال مختلفی نوشته شود:

  1. Friend
  2. Friends (جمع)
  3. Friendly (صفت)
  4. Friendship (اسم)
  5. Befriend (فعل)

در آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک اسم "friend" به معنای "دوست" استفاده می شود. این کلمه به عنوان نام واژه ای برای فردی که با او رابطه دوستانه دارید، یا فردی که از نظر شما نزدیک و صمیمی است، به کار می رود. به عنوان مثال:
- "John is my best friend."
- "I met an old friend at the park."
- "She's been a loyal friend for many years."

بست فرند به انگلیسی

احتمالاً منظور شما از "بست فرند" کلمه "best friend" به فارسی است که به معنای بهترین دوست است. این عبارت به صورت "best friend" به انگلیسی ترجمه می شود. در انگلیسی "best friend" به فردی اطلاق می شود که از بین دوستان شما نزدیک ترین و مهم ترین شخص برای شماست. او شخصی است که با او ارتباط نزدیکی دارید، همیشه در کنار شماست و در مواقع خوب و بد شما را حمایت می کند.

مطالعه بیشتر: متاهل به انگلیسی

مثال:
- "My best friend and I have been through so much together. I cherish our bond and their unwavering support."
(بست فرند من و من بسیار تجربه هایی را با هم پشت سر گذاشته ایم. من ارتباط ما و حمایت پایدارشان را قدردانی می کنم.)


کلمه دوست به انگلیسی
 

کلمات هم خانواده Friend

کلمات هم خانواده "friend" شامل واژه ها و اصطلاحاتی است که در ارتباط با دوستی، روابط صمیمی و ارتباطات انسانی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به برخی از این عبارات اشاره می کنیم:
1. Friendship (دوستی): این کلمه به معنای رابطه و ارتباط دوستانه بین دو یا چند نفر است. به عنوان مثال: "Their friendship lasted for decades."
2. Friendly (مهربان و دوستانه): این صفت برای توصیف شخصیت یا رفتار فردی که دوستانه، صمیمی و مهربان است به کار می رود. به عنوان مثال: "She has a very friendly demeanor."
3. Befriend (دوست شدن): این فعل به معنای ایجاد رابطه دوستانه یا دوست شدن با کسی است. به عنوان مثال: "He managed to befriend everyone in the new neighborhood."
4. Unfriendliness (عدم دوستی): این واژه برای توصیف وضعیت یا رفتار غیردوستانه و عدم صمیمیت به کار می رود. به عنوان مثال: "His unfriendliness made it difficult to approach him."
5. Friendly Fire (آتش دوستانه): این اصطلاح در اصطلاحات نظامی به کار می رود و به حمله اشتباهی از طرف نیروهای متحد یا همرزمان خود اطلاق می شود.

مقاله پیشنهادی: عبارات مختلف برای بیان دوست دارم به انگلیسی

مترادف ها و هم معنی Friend در انگلیسی

همه این اصطلاحات واژه هایی هستند که به عنوان مترادف های "friend" استفاده می شوند و در جملات به همان معنی استفاده می شوند که "friend" استفاده می شود، با این تفاوت که هر کدام از آن ها به طور ناخودآگاه با فرهنگ و زبان خاصی همراه هستند.
1. Pal (دوست صمیمی): یک فرد نزدیک و صمیمی، یک رفیق.  
مثال: "He's been my pal since we were kids."
2. Companion (همراه یا همدم): فردی که همراه یا همدم شماست.  
مثال: "She's a great companion on long trips."
3. Buddy (دوست، رفیق): یک اصطلاح رایج و غیررسمی برای یک دوست خوب.  
مثال: "I'm meeting my buddy for coffee later."
4. Mate (دوست یا رفیق): این اصطلاح به طور خاص در انگلیسی بریتانیایی استفاده می شود.  
مثال: "He's been my mate for years."
5. Chum (دوست خوب): یک فرد نزدیک و دوستانه.  
مثال: "She's my chum from college."

مقاله پیشنهادی: بهترین ترجمه انگلیسی به فارسی | 13 بهترین مترجم آنلاین 2024

تفاوت بین Friend و Acquaintance

"Friend" و "acquaintance" هر دو واژه هایی در زمینه روابط انسانی هستند، اما تفاوت های مهمی دارند. "Friend" کسی است که با او رابطه دوستانه و صمیمی دارید، شخصی که احساس ارتباط نزدیک و عمیق با او دارید و ممکن است در موقعیت های مختلف از حمایت و کمک او بهره مند شوید. این رابطه اغلب بر اساس اعتماد، صمیمیت و مشترکات درک شده است.
"Acquaintance" به فردی اطلاق می شود که با او آشنایی دارید، اما رابطه شما با او معمولاً سطحی تر است. یک آشنا ممکن است در محیط های اجتماعی یا کاری معرفی شده باشد، اما ارتباط شما محدود به برقراری تعاملات معمول، ساده و نهایتاً گذرا باشد. به عنوان مثال، یک دوست می تواند شخصی باشد که با او زمان زیادی را سپری می کنید و ارتباط نزدیکی دارید، در حالی که یک آشنا ممکن است فقط فردی باشد که در جشنی معرفی شده اید و از آن زمان، تعاملات محدودی با او داشته باشید.


بهترین دوست به انگلیسی
 

گرامر استفاده از Friend

کلمه "friend" یک اسم (noun) در زبان انگلیسی است. این کلمه به عنوان یک اسم معمولاً در جملات به عنوان فاعل یا مفعول، جزء و یا توصیف کننده استفاده می شود. کلمه "friend" همچنین قابل استفاده در جملات جمعی و تکی است. به عنوان مثال "friends" به معنای دوستان در جمع و "a friend" به معنای یک دوست تکی به کار می روند.
مثال ها:

فاعل

"My friend invited me to the party." (دوستم مرا به مهمانی دعوت کرد.)
"Friends support each other in difficult times." (دوستان در زمان های دشوار یکدیگر را حمایت می کنند.)

مفعول

"I helped my friend with their homework." (من به دوستم در تکالیفش کمک کردم.)
"She gave a present to her friend." (او یک هدیه به دوستش داد.)

جزء یا ویژگی توصیفی

"He's a loyal friend." (او دوست وفاداری است.)
"Her best friend is coming over tomorrow." (بهترین دوستش فردا می آید.)

مقاله پیشنهادی: چگونه با دوست انگلیسی زبان خود صحبت کنم؟

دوست صمیمی به انگلیسی

"دوست صمیمی" به انگلیسی به عنوان "close friend" یا "best friend" ترجمه می شود. این اصطلاح برای توصیف شخصی استفاده می شود که با او ارتباط نزدیک و صمیمی دارید، کسی که در مواقع مختلف از شما حمایت می کند و از روابط عمیقی با شما برخوردار است. این اصطلاح ها به عنوان توصیف کننده هایی برای روابطی استفاده می شوند که احساس صمیمیت و ارتباط نزدیکی بین دو فرد را نشان می دهند.

بهترین دوست من به انگلیسی

"بهترین دوست من" به انگلیسی به شکل "my best friend" ترجمه می شود. این عبارت برای نشان دادن شخصی که با او ارتباط بسیار نزدیکی دارید و او برای شما بسیار ارزشمند و مهم است، به کار می رود.
به این مورد دقت کنید:
- "My best friend is someone I trust with everything. We've been through thick and thin together."
این عبارت برای توصیف شخصی استفاده می شود که در زندگی شخصیت مهمی دارد و ارتباط صمیمی و عمیقی با شما دارد.

دوستان به انگلیسی

"دوستان" به انگلیسی به شکل "friends" ترجمه می شود. این کلمه به صورت جمع برای اشاره به گروهی از افرادی که با آن ها روابط دوستانه دارید، استفاده می شود.
مثال:
"I'm meeting my friends for dinner tonight."
(امشب برای شام با دوستانم ملاقات می کنم.)

مقاله پیشنهادی: اصطلاحات پرکاربرد انگلیسی

استفاده از buddy به جای friend

"Buddy" یک لغت غیررسمی و محاوره ای است که برای اشاره به یک دوست خوب و نزدیک به کار می رود. استفاده از "buddy" نشان می دهد که ارتباط شما با این فرد به طور خاص، صمیمی و دوستانه است. معمولاً در موقعیت هایی که دوستی شما با فرد مورد نظرتان خصوصی و صمیمی است،
استفاده از 'buddy' به جای 'friend' معمولاً یک نشانه از ارتباط نزدیکی است.

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران