دانلود و معرفی کارتون انگلیسی برای تقویت زبان با تعیین سطح

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/11/17 213 زمان مطالعه: 5 دقیقه
کارتون انگلیسی برای تقویت زبان

مشاهده کارتون انگلیسی برای تقویت زبان یکی از راهکارهای بسیار مهم و کاربردی به شمار می رود. برای تقویت مهارت شنیداری و البته بالا بردن سطح دانش زبانی و همچنین ارتقای دامنه لغات، باید در زمینه مشاهده انیمیشن های مختلف و همچنین فیلم و سریال تلاش هاس زیادی را انجام داد.

اما انتخاب یک کارتون زیبا و مفید یا فیلم و سریال های مناسب با سطح زبانی اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین منظور، آموزشگاه زبان انگلیسی ملل برای کمک به زبان آموزان عزیز و خانواده های گرامی در این مقاله به معرفی بهترین انیمیشن ها می پردازد. امیدواریم که بتوانیم دریچه های پیشرفت را به سوی شما عزیزان باز نگه داریم. 

کارتون انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

بسیاری از افراد این تصور را دارند که مشاهده کارتون انگلیسی برای تقویت زبان تنها باید منحصر به کودکان باشد و برای بزرگسالان نامناسب می باشند. در صورتی که این کار می تواند یک راهکار بسیار عالی برای تمرین مهارت های زبانی توسط بزرگسالان نیز باشد. علاوه بر این می تواند راهی برای سرگرمی نیز به شمار رود.

البته نا گفته نماند که برخی از انیمیشن ها برای مخاطبان بزرگسال تولید خواهد شد و در زمینه پیشرفت زبانی کمک زیادی خواهد کرد. گاهی اوقات برخی از انیمیشن ها داستان های بسیار هیجان انگیز و جالبی دارند و شاید تاثیر آن ها از فیلم و سریال های واقعی هم بیش تر باشد. بدون تردید مشاهده کارتون ها مهارت شنیداری را تقویت کرده و دامنه لغات را به طرز چشمگیری گسترش خواهد داد و همچنین به درک عمومی زبان کمک خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: بهترین سریال ها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی

اما از آن جایی که کارتون های زیادی وجود دارند، باید برای دستیابی به نتایج مطلوب، بهترین گزینه ها را انتخاب نمود و با این کار چالش بر انگیز هیجان را نیز تجربه کرد. برای این کار باید سطح مهارت خود را در نظر گرفته و با توجه به آن انیمیشن ها را انتخاب نمود. در ابتدا باید انیمیشن ها با زبان ساده و تلفظ واضح و مشخص باشند و در ادامه به دنبال انیمیشن های مشکل تر رفت.

داستان این کارتون ها بسیار مهم است و سعی کنید با توجه به علاقه و سلیقه خود یک داستان جذاب را مشاهده نمایید. نکته مهم دیگر این است که باید هدف شما از مشاهده کارتون ها مشخص باشد. اگر سعی دارید مهارت شنیداری خود را تقویت نمایید بهتر است کارتون دارای دیالوگ ها و مکالمات واضح باشند و اگر هدف شما بالا بردن دامنه لغات است، بهتر است انیمیشن هایی را مشاهده کنید که در مورد زندگی روزمره و تعاملات عادی هستند. در ادامه تعدادی از کارتون های مفید و کاربردی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. 

 1. انیمیشن Angry Birds

این انیمیشن محصول سال ۲۰۱۶ است و یک کارتون انگلیسی برای تقویت زبان با جملات روزمره انگلیسی محسوب می شود. پرندگانی شاد و سرخوش در این انیمیشن هستند که فراغ بال در جزیره ای زندگی می کنند. این شادی تا زمانی وجود دارد که خوک‌ های سبز و مرموزی به جزیره می آیند‌.

لینک دانلود

از بین پرنده ها، سه پرنده به نام های قرمز، چاک و بمب به جستجوی خوک ها می روند و قرار است از کار آن ها و دلیل ماندنشان در جزیره سر در بیاورند. داستان این انیمیشن بسیار جذاب بوده و جملات و واژگان خوبی برای یادگیری دارد.

مطالعه بیشتر: بهترین فیلم ها برای تقویت زبان انگلیسی

2. انیمیشن Animal United 

انیمیشن Animal United نیز از کارتون های بسیار جذاب و محصول سال ۲۰۱۱ می باشد. در این انیمیشن که یک کارتون انگلیسی برای تقویت زبان است احساسات متفاوت توسط شخصیت های حیوانی نشان داده می شود.

لینک دانلود

بدون شک این انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی گزینه بسیار مناسبی است چون سطح مبتدی دارد و سرعت آهسته آن یادگیری را راحت تر می کند. در عین حال این کارتون بسیار سرگرم کننده و جذاب می باشد.

 

3. کارتون Bunyan & Babe 

این انیمیشن بسیار سرگرم کننده و در عین حال گویا در سال ۲۰۱۷ تولید شده است. این کارتون پر از عبارت های کاربردی و روزمره زبان است و مطمئنا علاقه زیادی به آن پیدا می کنید. شک نداشته باشید که یک بار دیدن این کارتون شما را ترغیب می کند که دوباره و دوباره آن را مشاهده نمایید.

لینک دانلود

4. کارتون Captain Underpants 

انیمیشن Captain Underpants یا کاپیتان زیر شلواری نیز مناسب ترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان است. عبارت های استفاده شده در این انیمیشن بسیار روتین و کاربردی هستند و مطمئنا به راحتی می توانید آن ها را یاد بگیرید. داستان این کارتون‌ درباره دو‌ پسر بچه بارب گوش است.

لینک دانلود

نام این دو جورج و هارولد است. این دو بچه مدیر مدرسه خود را هیپنوتیزم کرده و از او شخصیت تخیلی موجود در کتاب هایشان را می سازند. این شخصیت همان کاپیتان زیر شلواری است که داستان درباره او اتفاق می افتد. داستان بسیار جذاب است و در کنار یادگیری زبان، باعث سرگرمی نیز خواهد شد.

مطالعه بیشتر: بهترین فیلم های ۲۰۲۳

5. کارتون زیبای Hotel Transylvania 

کمتر کسی پیدا می شود که نام این انیمیشن را نشنیده و یا آن را ندیده باشد. این انیمیشن بسیار جذاب در سال ۲۰۱۲ ساخته شده است‌. به جرات می توان گفت این کارتون انگلیسی برای تقویت زبان از بهترین انیمیشن ها به شمار می رود.

لینک دانلود

عبارات بسیار جالب و بامزه ای  در این انیمیشن وجود دارد که مطمئنا منبع بسیار خوبی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود. توصیه می کنیم این کارتون‌ را حتما مشاهده نمایید. 

6. کارتون Tangled یا گیسو کمند 

این کارتون داستانی با ژانر کمدی - رمانس دارد و در سال ۲۰۱۰ ساخته شده است. در این کارتون انگلیسی برای تقویت زبان شاهد صحنه های مختلفی با ژانر کمدی، هیجانی و رمانتیک هستید. عبارت های بسیار کاربردی و جالب در این انیمیشن وجود دارد که منبع بسیار خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود.

لینک دانلود

مطمئنا با دیدن این انیمیشن دوباره مشتاق خواهید شد که آن را مشاهده نمایید. البته مطمئنا همه این کارتون را دیده اید. از آن جایی که در این انیمیشن ساختارهای گرامری زیادی استفاده شده است، با یک بار دیدن نمی توانید همه نکات را یاد بگیرید و توصیه می کنیم چند بار آن‌ را مشاهده نمایید. 

7. انیمیشن The Jungle Book 

اگر به دنبال یک انیمیشن بسیار هیجانی و جذاب هستید که در کنار سرگرمی و لذت بردن، زبان انگلیسی را نیز یاد بگیرید، انیمیشن کتاب جنگل را در برنامه خود قرار دهید. نمی گوییم بهترین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان اما بدون شک یکی از بهترین ها محسوب می شود.

لینک دانلود

ساخت این کارتون در سال ۲۰۱۶ انجام شده است و طرفداران زیادی دارد. در ابتدا سرعت کارتون از نظر لحن، آهسته و شمرده بوده اما با رسیدن به انتهای انیمیشن لحن و سرعت آن تندتر خواهد شد. به همین دلیل گوش شما این روند را حس کرده و به آن عادت می کند.

مطالعه بیشتر: فیلم برتر سال 2022

8. کارتون Despicable Me 

کارتون Despicable Me  در دو فصل یک و دو ساخته شده است. تولید این انیمیشن در سال ۲۰۱۳ بوده و قابل ذکر است که بخش دوم آن برای یادگیری زبان انگلیسی بسیار مناسب تر است.

لینک دانلود

در این کارتون انگلیسی برای تقویت زبان شما شاهد حرکات بسیار جالب و خنده دار پدر مهربان خواهید بود. همین حرکات جذاب باعث می شود که جملات و عبارات برای شما ماندگار تر شود و به اصطلاح ملکه ذهن شما خواهد شد. در کل این انیمیشن لغات پر کاربرد زیادی داد و گزینه بسیار خوبی برای یادگیری این زبان به شمار می رود.

9. انیمیشن The Road to El Dorado 

این کارتون انگلیسی برای تقویت زبان در سال ۲۰۰۰ ساخته شده و به احتمال زیاد نسخه دوبله شده آن‌ را مشاهده نموده اید. این انیمیشن قدری قدیمی تر از کارتون های دیگر است اما نکته جالب این انیمیشن داستان و اتفاقات بسیار جذاب آن است.

لینک دانلود

در واقع باید گفت که اتفاقات این داستان به زندگی واقعی بسیار نزدیک است و عبارت ها و واژه های به کار رفته در آن خیلی کاربردی هستند. از آن جایی که سرعت فیلم و اتفاقات آن سریع نیست ، افرادی که در سطح مبتدی زبان قرار دارند می توانند با استفاده از زیر نویس به راحتی مکالمات را متوجه شوند. البته این نکته را فراموش نکنید که در دفعه های بعد از زیر نویس استفاده نکنید. 

10. Sesame Street

این انیمیشن آموزشی می باشد و در خیابانی بسیار متنوع می باشد که شخصیت های آن به صورت انسانی بوده و تعاملات زیادی با هم دارند‌. در هر قسمت از این انیمیشن داستان سرگرم کننده ای به همراه آهنگ ها و محتوای آموزشی وجود دارد که مخاطب را به خود جذب خواهد کرد.

لینک دانلود

این کارتون برای افراد مبتدی بسیار کاربردی و مهم است و واژه های آن به شیوه ای بسیار سرگرم کننده و جذاب آموزش داده می شود و ساختارهای زبانی بسیار جالبی دارد. با معرفی انیمیشن انگلیسی سطح مبتدی شما می توانید آموزش زبان انگلیسی را به صورت کاملا اصولی ادامه دهید. در ابتدای مسیر می توانید مشاهده انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی با زیر نویس را تجربه کنید و در مراحل بعد زیر نویس را بردارید. 

11. The Simpsons

این انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی یک کارتون کلاسیک است و به گونه ای طراحی شده است که یک کمدی متحرک بوده و زندگی خانواده سیمپسون ها را که در اسپرینگفیلد زندگی می کنند را به نمایش می کشاند. این کارتون برای زبان آموزان دوره متوسط بسیار مناسب است و آن ها را با واژه های پیچیده و اجتماعی آشنا می کند.

لینک دانلود

12. Adventure Time

این انیمیشن برای افرادی که به دنبال هیجان هستند و دوست دارند در کنار یادگیری زبان انگلیسی تجربه هیجان هم داشته باشند، زیاد مناسب نیست. این انیمیشن در مورد فردی به نام فین است که همراه با سگ جادویی اش جیکذدر سر زمینی پسا آخر الزمانی سیر می کنند.

لینک دانلود

در این سرزمین با شخصیت های عجیب و غریبی مواجه می شوند و چالش هایی سر راه آن‌ ها قرار می گیرد. زبان این کارتون عجیب و غریب است و مضامین تخیلی دارد و افرادی که به دنبال عبارات منحصر به فرد و خاص هستند می توانند این داستان را دنبال نمایند.

مطالعه بیشتر: بهترین فیلم های عاشقانه

13. Daria

این داستان در مورد یک دانش آموز دبیرستانی است که باهوش بوده و داستان تقریبا طعنه آمیز می باشد. این شخص خود را در تضاد با دنیای سطحی اطراف خود می بیند. دیالوگ های این انیمیشن تقریبا پیچیده و دارای طعمه و تفسیرهای اجتماعی هستند.

زبان آموزانی که در سطح پیشرفته قرار دارند می توانند به راحتی این انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی را مشاهده نمایند و از آن استفاده زیادی ببرند و تسلط خود را بر زبان عمومی افزایش داده و همچنین روی درک مطلب خود کار کنند.

14. BoJack Horseman

این کارتون نیز از بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی محسوب می شود و داستان آن کمدی می باشد‌. افرادی که تمایل دارند انگلیسی عمومی خود را تقویت نمایند  می توانند این کارتون را مشاهده نمایند و کمال استفاده را از آن ببرند.

لینک دانلود

مسائل اجتماعی و طنز سیاه در این انیمیشن به نمایش گذاشته می شود و برای زبان آموزان چالش هایی را به همراه دارد و آن ها را با زبان و موضوعات فرهنگی آشنا می کند و مهارت های زبانی آن ها را تقویت می نماید.

15. Ugly Americans

داستان این انیمیشن در نیویورک اتفاق می افتد و داستان تعامل یک مددکار اجتماعی به نام مارک لیلی با موجودات ماوراء طبیعی را نشان می دهد که قصد دارند در جامعه انسانی جذب شوند.

این انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی ترکیبی از فانتزی و طنز است و سبک های مختلف زبانی را در خود دارد و به بینندگان القا می نماید. همچنین در این انیمیشن جوک‌ های جذاب و اصطلاحات اجتماعی وجود دارد. 

کارتون های انگلیسی برای تقویت زبان کودکان

بسیاری از انیمیشن ها و کارتون انگلیسی برای تقویت زبان مخصوص کودکان هستند که از آن جمله می توان کارتون های دیزنی را نام برد. اگر قصد دارید زبان را یاد بگیرید، می توانید در ابتدا از انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی با زیر نویس استفاده نمایید چرا که فهم و درک آن را برای شما آسان تر می کند.

بسیاری از کارتون های انگلیسی بر تعاملات اجتماعی تمرکز می کنند و به این صورت زبان آموزان می توانند با مکالمه ها و عبارت های روزمره در دنیای واقعی آشنا شوند. بدون تردید در انیمیشن های انگلیسی کلماتی مورد استفاده قرار می گیرند که برای یادگیری زبان ساده هستند و زبان آموزانی که در سطح پایینی از زبان انگلیسی قرار دارند هم می توانند آن ها را یاد بگیرند. در این بخش تعدادی از بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی را معرفی می کنیم.

16. Peppa Pig

این کارتون برای افرادی مناسب است که به تازگی گام در مسیر یادگیری زبان گذاشته اند و در ابتدای این سفر باید با واژه های اولیه و همچنین مکالمه های روزانه آشنا شوند و باید با کارتون های ساده آغاز نمایند‌. داستان این انیمیشن درباره یک خوک دوست داشتنی به نام پپا و خانواده اش است. در هر قسمت داستان های بسیار ساده در مورد روزمرگی ها عنوان خواهد شد.

لینک دانلود

به عنوان مثال در مورد رفتن به مدرسه، بازی در مدرسه با دوستان و همچنین روزمرگی ها با خواهر و برادر صحبت می کند. این انیمیشن زیبا و رنگارنگ دارای شخصیت های بسیار جذاب بوده و با زبان ساده ای که دارد می تواند برای مبتدیان بسیار ایده آل باشد.

17. Phineas and Ferb

این کارتون برای زبان آموزانی که در سطح متوسط از دانش زبانی قرار دارند بسیار مناسب است. داستان در مورد دو  برادر به نام های فینیس و فرب است که در واقع ناتنی هستند و با هم شروع به کار می کنند. این دو در تعطیلات تابستانی خود به دنبال پروژه های وحشیانه و تخیلی هستند.

لینک دانلود

این انیمیشن برای تقویت زبان انگلیسی برای افرادی مناسب است که دوست دارند زبان محاوره ای و طنز را یاد بگیرند چرا که دیالوگ‌ های آن طنز بوده و زبان آموزان را با این گونه اصطلاحات آشنا می کند.

18. Paw Patrol

این کارتون انگلیسی برای تقویت زبان انگلیسی در مورد شخصیتی به نام رایدر است و داستان های جذابی را دنبال می کند. زبان این انیمیشن بسیار ساده بوده و می تواند برای زبان آموزان مبتدی و کودکان یک مورد بسیار مناسب به شمار رود.

لینک دانلود

19. Arthur

داستان در مورد یک شخصیت هشت ساله به نام آرتور است. انگلیسی اولیه را می توان از طریق این انیمیشن آموخت. 

لینک دانلود

20. Curious George

یکی از بهترین انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی که برای کودکان بسیار جذاب است داستان جرج کنجکاو می باشد. داستان این انیمیشن در مورد یک میمون کوچولو و کنجکاو است که جریان های جذابی را به همراه دارد.

لینک دانلود

تلفظ این انیمیشن بسیار واصح بوده و در آن از واژه های روزمره زیادی استفاده می شود. این انیمیشن برای افرا د مبتدی و کودکان بسیار کاربردی است.

21. Kim Possible

این انیمیشن انگلیسی سطح مبتدی داستان یک دختر دبیرستانی را نشان می دهد که ماجراهای اکشن و جذابی را نشان می دهد. این دختر قصد دارد در اوقات فراغت خود جهان را نجات دهد.

لینک دانلود

در این کارتون دیالوگ ها بسیار معمولی بوده و برای نوجوانان و کودکان سرشار از واژه های مربوط به ماجراجویی می باشد. همچنین واژه های روزمره و تخصصی در این انیمیشن برای زبان آموزان همچون یک کلاس آموزشی عمل خواهد کرد.

22. Rick and Morty

این انیمیشن دارای یک داستان چند وجهی می باشد و به همین دلیل می تواند چالش بسیار جالبی برای زبان آموزان باشد. داستان این کارتون جذاب ترکیبی از طنز و علمی تخیلی می باشد و برای پیشرفت در درک زبان انگلیسی انتخابی بسیار عالی می باشد.

لینک دانلود

معرفی 7 انیمیشن برای آموزش زبان انگلیسی بر اساس سایت oxfordlanguageclub

در صورتی که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارید وب سایت oxfordlanguageclub انیمیشن های محبوب دیگری را در این زمینه معرفی کرده است که می توانید به آن ها استناد کنید؛ در واقع دیدن این انیمیشن ها سبب تقویت زبان شما می شود. کارتون های مذکور تماما به صورت زیرنویس در دسترس هستند و به راحتی می توانید آن ها را از منابع مختلف، گاه با دوبله هم دانلود و تماشا کنید.

23. کارتون Word Party مهمانی کلمات ورد پارتی

"Word Party" یک انیمیشن کودکانه و آموزشی است که توسط شبکه Netflix تولید شده است. این انیمیشن در قالب سریال تلویزیونی پخش می شود و برای کودکان سنین پیش دبستانی مناسب است. ایده آل برای کودکانی که در حال یادگیری کلمات، اعداد، اشکال و رنگ ها هستند.

لینک دانلود

در انیمیشن "Word Party"، چهار کودک حیوان (پاندای قهوه ای، فیل، کیوتی و خرس قهوه ای) به نام های "لولا"، "بیتا"، "فرانسیس" و "تانک" به شخصیت های اصلی تبدیل می شوند. این کودکان حیوان با کمک کودکان تماشاچی، بازی های مختلفی انجام می دهند و در حال آموزش مفاهیم ابتدایی مثل حروف، اعداد، واژگان و مفاهیم روزمره هستند.

سبک کارتون جذاب "Word Party" از لحاظ تصاویر و شخصیت ها، زیبا و جذاب بوده و با استفاده از موسیقی و آواز به کودکان کمک می کند تا بهتر و با حالتی شاد مهارت های خود را تقویت کنند.

این انیمیشن به دلیل محتوای آموزشی و فرهنگی مناسب، جذابیت برای کودکان دارد و می تواند به عنوان یک ابزار آموزشی مفید در فرآیند یادگیری و ترغیب کودکان به یادگیری زبان، ریاضی و مفاهیم ابتدایی مختلف مؤثر باشد. این انیمیشن به ویژه می تواند در محیط خانه و در کنار حضور والدین، به تقویت دانش و توانایی های کودکان کمک کند.

24. Dora, the Explorer یا دورای کاوش گر

"دورا، کاوشگر" یک انیمیشن آمریکایی کودکانه و آموزشی است که توسط کریس گرونینگ ساخته شده است. این انیمیشن برنامه های تلویزیونی رسانه های مختلفی را به همراه داشته و برای کودکان سنین پیش دبستانی مناسب می باشد. این انیمیشن برنامه تلویزیونی کودکانه محبوبیت بالایی در سراسر جهان دارد.

لینک دانلود

دورا یک دختر کوچک و پرانرژی است که همراه با میمون خود به نام "بوت" به ماجراجویی های مختلف می رود. او در طول ماجراجویی ها با موانع و مشکلات مواجه می شود و با تلاش و همکاری با تماشاچی ها مشکلات را حل می کند. در هر قسمت از این انیمیشن، دورا و بوت با کودکان تماشاچی تعامل دارند و از آن ها کمک می خواهند تا مسائل آموزشی و روزمره را حل کنند.
"دورا، کاوشگر" به همراه موسیقی زنده، آواز، و موسیقی همراه است که کودکان را همراه با دورا به یادگیری اعداد، رنگ ها، حروف، مفاهیم جغرافیایی و دیگر مطالب آموزشی تشویق می کند. هدف اصلی این انیمیشن، آموزش بهتر و تقویت مهارت های کودکان در حوزه های مختلف می باشد. از طرفی "دورا، کاوشگر" به عنوان یکی از برنامه های آموزشی و سرگرم کننده برای کودکان، توانسته است جایگاهی محبوب در بین خانواده ها به خصوص اولیای دانش آموزان کودکان پیش دبستانی داشته باشد و می تواند به مسیر درست رشد و یادگیری کودکان کمک کند.

25. انیمیشن آواتار آخرین بادافزار Avatar, The Last Airbender

در ادامه معرفی انیمیشن و کارتون برای تقویت زبان "آواتار: آخرین بادافزار" (Avatar: The Last Airbender) یک انیمیشن آمریکایی محبوب و مجموعه تلویزیونی است که توسط مایکل دانته دی مارتینو، برایان کونیتزکو و آرون ایز دوبلیو. توسعه و تولید شده است.

لینک دانلود

این انیمیشن در سبک اکشن، ماجراجویی و فانتزی می باشد و در سه فصل (کتاب آب، کتاب آتش و کتاب زمین) پخش شده است.  از طرفی داستان "آواتار: آخرین بادافزار" در دنیای خیالی با اقوام مختلف مردم و قدرت های افسانه ای رخ می دهد. در این دنیا، افرادی به نام بادافزارها وجود دارند که هرکدام قدرت کنترل عناصر مختلف (آب، آتش، زمین و هوا) را دارند. ولی تنها یک نفر به عنوان آواتار در همه چهار عنصر می تواند نقش ایفا کند و این نقش آواتار نیز هر چند قرن یک بار به یک نفر انتخاب می شود.

در داستان این انیمیشن، نقش آواتار به یک پسر بچه به نام "آانگ" می افتد که بر اثر یک حادثه در یخ زده می خوابد و بعد از صد سال بیدار می شود. آواتار، هدف خود را در پیدا کردن و تربیت کردن خود بازیافته و باید با کمک دو دوست و طرفدارانش، به نام های "کاتارا" و "سوکا"، قوای خود را کنترل کرده و به ماموریتش برای جلوگیری از تصاحب دنیا توسط قوای شرورانه می پردازد.

"آواتار: آخرین بادافزار" با داستانی پیچیده، توسعه شخصیت های قوی، گرافیک فوق العاده و موسیقی جذاب، مورد تعریف قرار گرفته و توانسته است به عنوان یکی از بهترین انیمیشن های تاریخ تلویزیون شناخته شود. این انیمیشن تحسین برانگیزی از سوی منتقدان و مخاطبان دریافت کرده و به عنوان یکی از سریال های پرطرفدار دهه 2000 شناخته می شود.

26. Disenchantment یا طلسم شدگان

"Disenchantment" یک انیمیشن کمدی - فانتزی ایالات متحده است که توسط مات گرونینگ ساخته شده است. این انیمیشن در سبک انیمیشن سه بعدی و در قالب سریال تلویزیونی پخش می شود. "Disenchantment" توسط شبکه نتفلیکس تولید شده و از سال 2018 به نمایش درآمده است.

لینک دانلود

داستان این انیمیشن در کشوری به نام "دریملند" رخ می دهد که یک جهان خیالی و افسانه ای است. دختری به نام "بینی" (نقش اصلی) که یک شاهزاده است، اما از کارهای شاهزادگی خسته شده و دنبال ماجراهای جدید است، همراه با دو دوست خود، "لوسی"، یک الف هوش خطاکار، و "الفو"، یک الف بی دردسر، به ماجراجویی های مختلف می پردازد. آن ها در طول ماجراها با انواع موجودات خیالی، جادوگران، و دشمنان مختلف مواجه می شوند.

"Disenchantment" با طنز و شوخ طبعی بودن خود، موضوعات مختلف اجتماعی و فلسفی را به شیوه ای کمیکال و طنزآمیز به تصویر می کشد. انیمیشن حاوی الهام ها و اشاره های بسیاری به افسانه ها، داستان های خیالی، و اعتقادات مختلف است که باعث می شود تا بخشی از جذابیت آن، برای بزرگترها نیز باشد.

کارتون طلسم شدگان با داستان های جذاب، شخصیت های خنده دار و موضوعات چندلایه، توانسته است مخاطبان گسترده ای را به خود جلب کند و در جمع انیمیشن های پرطرفدار دهه ی اخیر قرار گیرد. اگر به دنبال یک انیمیشن فانتزی و خنده دار هستید، "Disenchantment" می تواند یک گزینه مناسب باشد.

27. یادگیری زبان با کارتون باب اسفنجی شلوار مکعبی SpongeBob SquarePants

انیمیشن "باب اسفنجی" (SpongeBob SquarePants) یکی از محبوب ترین مجموعه های انیمیشنی تلویزیونی است که در کشورهای مختلف جهان شناخته شده و علاقه مندان زیادی دارد. این انیمیشن از نوع کمدی و ماجراجویی بوده و برای انواع سنی توصیه می شود.

لینک دانلود

"باب اسفنجی" داستان اسفنج مردی به نام "باب اسفنجی" را روایت می کند که در آبهای آزاد اقیانوسی به نام "بیکینی باتم" زندگی می کند. او در یک خانه آناناس شکل به همراه حیوانات دیگری نظیر ماهی، خرچنگ، ازدحامات دریایی و... زندگی می کند. "پاتریک" به عنوان بهترین دوست او، همیشه در کنار "باب اسفنجی" قرار دارد و ماجراهایی مهیج و خنده دار با هم می سازند.

شخصیت اصلی این انیمیشن "باب اسفنجی" است، که از دیگر شخصیت ها باید به "گاری"، خرچنگ با ویژگی های مرتب طلب، "آقای کراستی کربی" که به عنوان صاحب رستوران کراستی کربی مشغول به کار است و به شدت دوست دارد مشتری ها را ناراحت کند، "پلنکتون" دوست "باب اسفنجی" که همیشه سعی دارد به او آسیب بزند و "سکوئید وارد" که یک علاقه مند به علم و فضاست و بسیار باهوش به حساب می آید، اشاره کرد.

این انیمیشن با سبک طنز خاص و کاراکترهای جالب و متنوع اش، نقد مثبتی از جامعه، مشکلات و مسائل روزمره ما را می کند. با وجود سبک کودکانه و مضحک این انیمیشن، به طور غیرمستقیم به موضوعات مهمی نظیر دوستی، خلاقیت، همدلی و مقابله با ترس ها اشاره می کند.

"باب اسفنجی" با داشتن فصل های متعدد و اجرای بی نظیر کارتونی از سال ۱۹۹۹ تاکنون ادامه داشته و به یکی از برنامه های تلویزیونی برتر و پرطرفدار جهان تبدیل شده است. همچنین، این انیمیشن فیلم های انیمیشنی و بازی های ویدیویی خود را نیز دارد و جامعه ی طرفداران بزرگی به خود جلب کرده است.

28. انیمیشن "ولترون: مدافع افسانه ای Voltron, Legendary Defender

انیمیشن "ولترون: مدافع افسانه ای" (Voltron: Legendary Defender) یک مجموعه انیمیشنی آمریکایی است که توسط استودیو دریم ورکس انترتینمنت و استودیو میر استودیوس تولید شده است. این انیمیشن مبتنی بر سری انیمه و نوستالژیکی با نام "گلکسی سپتر ولترون" که در دهه 1980 ساخته شده بود، می باشد. "ولترون: مدافع افسانه ای" در سال 2016 منتشر شد و تا 2018 به طور مداوم فصل های جدیدی را ارائه داد.

لینک دانلود

داستان انیمیشن "ولترون: مدافع افسانه ای" حول محور پنج نوجوان نخبه و با استعداد به نام های "شیرو"، "لنس"، "پاید"، "هانک" و "کوران" است که تصادفاً یک دیسک که از طریق آن به جهانی مرموز دیگر دسترسی پیدا می کنند، کشف می کنند. آن ها در آن جهان با نژادی از عظیم ترین و مرموزترین موجودات که با نام "گالرا" شناخته می شوند روبرو می شوند. بعد از ملاقات با یک مخلوق معنوی به نام "کوراند" که آن ها را با وجود نقشه هایی از گلکسی آشنا می کند، نوجوانان متوجه می شوند که به عنوان مدافعان محصول هزارساله ولترون، قادر به اتحاد به یک موجود هیولایی اسطوره ای، ملقب به "ولترون" هستند. وظیفه آن ها ایستادن در برابر نیروهای تاریکی به رهبری "زارکون"، امپراتوری شرور و مهاجم، و محافظت از کهکشان است.
"ولترون: مدافع افسانه ای" با ماجراهای هیجان انگیز، نبرد های فضایی، کاراکترهای چند بُعدی و همچنین موضوعات مانند دوستی، همدلی و تلاش برای نجات جهان، بسیاری از طرفداران انیمیشن ها و دنیای علمی-تخیلی را به خود جذب کرده است. گرافیک زیبا، سبک هنری منحصربه فرد و اجرای صحنه های اکشن همه به کیفیت این انیمیشن افزوده اند.

سخن آخر

با معرفی چندین کارتون انگلیسی برای تقویت زبان با شما بودیم و امیدواریم که توانسته باشیم برای انتخاب به شما کمک کرده باشیم. مطمئن باشید که با مشاهده این انیمیشن ها و سایر کارتون‌ های دیگر زبان اصلی، در کنار لذت بردن زیاد و ایجاد سرگرمی، می توانید مهارت شنیداری خود را به طور چشمگیری تقویت کنید. دامنه لغات شما نیز بسیار بالا می رود. البته پیشنهاد ما این است که لغات و اصطلاحات جدید را در دفتری یادداشت کرده و سعی کنید آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران