یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

16 تا از بهترین فیلم ها برای تقویت زبان انگلیسی

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/07/30 1694

همان طور که می دانید یکی از بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی دیدن فیلم است. تقویت زبان انگلیسی با فیلم و از طریق سرگرمی بسیار راحت تر و جذاب تر خواهد بود‌. اما باید در انتخاب فیلم دقت زیادی به کار رود. آموزشگاه زبان ملل برای راحتی کار شما در این معرفی نامه تعدادی از بهترین فیلم ها را توضیح خواهد داد. با توجه به علاقه و سلیقه خود می توانید گزینه مناسب را انتخاب و مشاهده نمایید. این فیلم ها برای افرادی از سطح مبتدی تا پیشرفته مشخص خواهد شد. 

فیلم های جدید یا قدیم؟ کدام برای تقویت زبان بهترند؟

اگر فیلم های نسل جدید را مشاهده کرده باشید متوجه خواهید شد که مکالمات کاملا متفاوت هستند و شاید کمک زیادی برای صحبت و مکالمه های پر کاربرد نباشند. برخی اصطلاحات و لغات در فیلم ها و سریال های نسل جدید غیر کاربردی و نامرسوم هستند‌. در واقع باید گفت که بسیاری از آن ها برای تقویت زبان انگلیسی با فیلم مناسب نیستند.

اما از سوی دیگر فیلم ها و سریال های قدیمی تر منبع بسیار خوبی برای مکالمات رایج و قابل فهم و ساده هستند و برای زبان آموزان می تواند کلاس آموزشی بسیار پرباری را به وجود بیاورد. اما اگر به فیلم های جدید علاقه دارید نیز می توانید آن ها را مشاهده کرده و اصطلاحات آن را نیز فرا بگیرید. 

قبل از مشاهده فیلم چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

قبل از این که به دنبال تقویت زبان انگلیسی با فیلم باشید، باید به این نکته دقت داشته باشید که سطح فیلم مورد نظر باید با سطح و دانش زبانی شما هم خوانی داشته باشد. این موقعیت باعث می شود که مشاهده فیلم شما را اذیت نکند و با علاقه فیلم را تا آخر مشاهده نمایید. اصطلاحات و لغات زیادی در این فیلم ها وجود دارد و در واقع حکم یک کلاس را برای زبان آموزان دارد. 

همچنین شما با فرهنگ و نکات اخلاقی کشورهای دیگر آشنا خواهید شد. نکته مهم دیگر این است که شما از این طریق می توانید مهارت شنیداری خود را به میزان چشمگیری تقویت نمایید. مسئله ای که حتما باید مورد توجه قرار دهید این است که برای فهم بیشتر فیلم ها و سریال ها حتما آن ها را با زیرنویس ببینید؛ در سطح مبتدی می توان برای بار اول فیلم را با زیرنویس فارسی دید.

سعی کنید هر فیلم را حداقل دو بار مشاهده کنید و اگر امکان دارد بار دوم از زیرنویس استفاده نکنید. البته اگر در سطح مبتدی هستید می توانید بار دوم را نیز از زیرنویس استفاده کنید. هر واژه و جمله جدید و پرکاربرد را که می شنوید یادداشت نمایید و بعد از اتمام فیلم آن را بررسی نمایید. هنگام مشاهده فیلم نحوه ادای کلمات و آواهای مختلف را از زبان هنرپیشه ها مورد توجه قرار دهید. اگر جملات زیبا و مهمی را می شنوید یا با کلمات و اصطلاحات خوب مواجه می شوید، فیلم را نگه داشته و با صدای بلند تکرار کنید در حدی که خودتان بشنوید.

به نحوه به کار گرفتن واژگان و نکات گرامری و استفاده از عبارت ها توسط شخصیت فیلم ها بسیار دقت کنید. با توجه به جایگاه شخص در فیلم مطمئنا نحوه صحبت کردن ها متفاوت خواهد بود. در ابتدا فیلم های ساده و جذاب را انتخاب نمایید چون فیلم های دشوار قدری شما را دلسرد می سازد. در صورت می توانید از دیکشنری استفاده نمایید یا این که کلمات و اصطلاحات را یادداشت و پس از اتمام فیلم معنی آن ها را پیدا کنید. 

اگر در سطح ابتدایی قرار دارید پیشنهاد می کنیم از روش شرکت در کلاس های آموزشی ملل یا اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: بهترین دیکشنری‌های زبان انگلیسی

فیلم انگلیسی برای تقویت زبان بزرگسالان

در این قسمت برای تقویت زبان انگلیسی با فیلم، اسامی تعدادی از فیلم های مناسب را برای شما بیان کرده و درباره آن ها توضیح خواهیم داد. سعی کنید ژانر مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و از دیدن فیلم لذت کافی را ببرید. 

1. فیلم The King's Speech

دلیل این که این فیلم را در اپل لیست خود قرار داده ایم، جذابیت آن و همچنین ادای مناسب دیالوگ ها می باشد. در این فیلم عالی دیالوگ ها بسیار بریده و غیر پیوسته هستند و تلفظ بسیار خوبی مورد استفاده قرار گرفته است. فیلم نامه آن بسیار قوی بوده و زندگی و اتفاقات و مشکلات پیرامون پادشاه جرج ششم را به تصویر می کشد. داستان فیلم نیز در مورد یادگیری زبان انگلیسی توسط شخصی می باشد و این بسیار ارزنده است. 
 

فیلم The King's Speech برای تقویت زبان

2. فیلم پارک ژوراسیک

اگر به دنبال یک فیلم بسیار سرگرم کننده هستید و همچنین دوست دارید لغات و عبارات علمی را یاد بگیرید، این فیلم بهترین گزینه برای شما می باشد. در  دهه نود که این فیلم ساخته شده است در واقع از بهترین فیلم های سینمایی محسوب می شده است. نکته مهم درباره فیلم پارک ژوراسیک این است که عبارت ها و لغات استفاده شده در آن در تمامی آزمون ها و امتحانات زبان انگلیسی کاربرد دارد و این مهم ترین نکته برای همه زبان آموزان می باشد‌. 
 

فیلم پارک ژوراسیک

3. فیلم هری پاتر 

همه می دانید که فیلم هری پاتر ژانر تخیلی دارد و تم کودکانه آن باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد. در واقع ادای تلفظ ها و لغت ها کاملا کودکانه و بسیار زیبا است و به راحتی متوجه می شوید. این فیلم چندین سری دارد که پیشنهاد می کنیم همه را مشاهده نموده و از عبارت ها و اصطلاحات آن استفاده نمایید. 

4. فیلم The Hunger Games

این فیلم محصول سال ۲۰۱۲ است و گفتگو‌ها بسیار روان و واضح می باشد. اگر علاقه به ژانر اکشن و البته عاشقانه دارید مشاهده این فیلم را از دست ندهید. داستان بسیار پر تنش است و عبارت های زیادی برای یادگیری در آن نهفته است. 

5. فیلم The Queen

ژانر این فیلم پادشاهانه است و می توانید یک فیلم با لهجه بریتیش مشاهده نمایید. فیلم The Queen محصول سال ۲۰۰۵ است و درباره واکنش خانواده سلطنتی انگلستان به مرگ پرنسس دیانا می باشد. این فیلم بسیار جذاب و زیبا است و دیدن آن را پیشنهاد می کنیم. مشاهده این فیلم به شما این فرصت را می دهد که با اصطلاحات و عبارت های بسیار رسمی و کاربردی آشنا شوید و نکته جالب این جا است که کلمات با لهجه کامل ادا می شود. 
 

فیلم The Queen

6. فیلم هابیت

در راستای تقویت زبان انگلیسی با فیلم، مشاهده این فیلم را به شما پیشنهاد می کنیم. اگر به داستان ارباب حلقه ها The lord of rings علاقه دارید مطمئنا این فیلم را دوست خواهید داشت. فیلم هابیت ادامه داستان ارباب حلقه ها می باشد ولی نسبت به آن حاوی عبارات جدید تر و به روزتری می باشد. کلمات و عبارات در این فیلم بسیار قابل فهم و شمرده ادا می شوند. داستان آن بسیار تخیلی اما جذاب است و مطمئنا بیننده را میخکوب خواهد کرد. 

7. فیلم دزدان دریایی کارائیب

اگر علاقه به یادگیری لهجه بریتیش دارید، مشاهده این فیلم‌ را حتما در برنامه خود قرار دهید. فیلم دزدان دریایی کارائیب سه قسمت دارد و بسیار سرگرم کننده و جذاب می باشد‌. با این فیلم عبارات روزمره را یاد می گیرید و می توانید در مکالمات خود به کار ببرید. 

8. فیلم خماری hangover

این فیلم در سه قسمت تولید شده و محصول سال های ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ می باشد. داستان این فیلم در ژانر کمدی بوده و می توان آن را از شاهکارهای سینمایی به حساب آورد. شما با دیدن این فیلم می توانید لحظاتی شاد را برای خودتان و خانواده ترتیب دهید. اصطلاحات بومی و slang های زیادی در این فیلم وجود دارد.

فیلم خماری

دیگر فیلم های پیشنهادی برای آموزش زبان انگلیسی با فیلم:

  • BookSmart
  • آسیایی‌های خرپول یا Crazy Rich Asians
  • سفر دختران یا Girls Trip محصول ۲۰۱۷
  • لیدی برد یا Lady Bird
  • ثور: رگناروک یا Thor: Ragnarok
  • چاقوکشی یا Knives Out
  • فیلم The King’s Speech
  • پدرخوانده God father

سخن پایانی

آموزشگاه زبان ملل در این مقاله سعی داشته است که تعدادی از فیلم های زیبا و دیدنی را به شما عزیزان معرفی نماید. تقویت زبان انگلیسی با فیلم راهی عالی برای یادگیری این زبان است. نکات مهمی را در این مقاله به نگارش در آورده ایم که راه را برای شما هموارتر می سازد.

__________________________________________________________

مقاله پیشنهادی: کارتون انگلیسی برای تقویت زبان

مقاله پیشنهادی: بهترین کانال آموزش زبان انگلیسی در یوتیوب

تصاویر مطلب

   
   
   
   
   
   
   
   
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (4 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران