خدمات آموزشی

زبان یونانی

زبان یونانی

زبان رسمی کشور یونان، زبان یونانی است که 99 درصد مردم به آن صحبت می کنند. علاوه بر این، تعدادی از زبان های غیر رسمی، اقلیت ها و برخی از گویش های یونانی نیز صحبت می‌شود. رایج ترین زبان های خارجی که یونانی ها یاد می گیرند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی هستند.

زبان یونانی جدید (Νεοελληνική γλώσσα) تنها زبان رسمی جمهوری یونان است و حدود 99.5٪ از جمعیت - حدود 11,100,000 نفر (البته نه لزوما به عنوان زبان اول) به آن صحبت می کنند. استاندارد یونانی مدرن استانداردی است که به طور رسمی مورد استفاده قرار می گیرد، اما چندین گویش غیر رسمی و زبان های یونانی متمایز نیز وجود دارد. گویش‌های گفتاری منطقه‌ای در کنار اشکال نوشتاری آموخته‌شده نیز وجود دارند.

 


 

تمام اشکال بازمانده از یونانی جدید، به جز زبان تساکونیایی، از نوادگان رایج فرامنطقه ای (koiné) هستند، همانطور که در اواخر دوران باستان صحبت می شد. به این ترتیب، در نهایت می‌توان آنها را به عنوان نوادگان یونانی آتیک، لهجه‌ای که در دوره کلاسیک در آتن و اطراف آن صحبت می‌شد، طبقه‌بندی کرد. تساکونی، یک گویش منزوی است که امروزه توسط یک جامعه رو به کاهش در پلوپونز صحبت می شود و از نسل گویش دوریک باستان است. برخی دیگر از لهجه‌ها عناصر مختلف گویش‌های غیر آتیکی باستانی را حفظ کرده‌اند، اما با این حال اکثر محققان آن را منبع اصلی همه آنها می‌دانند.

 


لینک های مرتبط

آموزش زبان هندی

آموزش زبان ترکی آذربایجانی

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل