خدمات آموزشی

آموزش زبان هلندی برای مبتدیان| از 0 تا 100 رایگان

آموزش زبان هلندی برای مبتدیان| از 0 تا 100 رایگان

زبان هلندی Nederlands یک زبان آلمانی غربی است که توسط حدود 25 میلیون نفر به عنوان زبان اول و 5 میلیون نفر به عنوان زبان دوم صحبت می‌شود. تنها زبان رسمی در سراسر کشور هلند است و حدود 60 درصد از جمعیت بلژیک به این زبان صحبت می‌کنند. این زبان سومین زبان ژرمنی است که به طور گسترده صحبت می‌شود.

کشور هلند سرشار از فرهنگ و تمدن اصیل و دیدنی است، از این رو مردم زیادی برای گردش یا مهاجرت به این کشور سفر می کنند. اگر شما نیز به دنبال یادگیری زبان هلندی هستید، مطالعه ادامه این مطلب از آموزشگاه زبان ملل را از دست ندهید.

چرا می خواهید زبان هلندی یاد بگیرید؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. برخی افراد قصد مهاجرت به هلند یا تحصیل در این کشور را دارند، این موضوع موجب شده تا افراد زیادی نسبت به آموزش زبان هلندی اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مردم هلند نیز هم به زبان انگلیسی و هم به زبان هلندی سخن می گویند. اما اینکه افراد مهاجر یا گردشگر به زبان هلندی با آنان سخن بگویند، مردم این کشور را خوشحال می کند. نزدیک به 25 میلیون نفر از مردم سراسر دنیا به هلندی سخن می گویند. 
شاید شما قصد مهاجرت به هلند را داشته باشید؛ یا بخواهید در هلند درس بخوانید؛ یا شاید فقط می‌ خواهید به هلند سفر کنید. اما در هر صورت باید بدانید که مردم هلند به خوبی انگلیسی صحبت می‌ کنند. اما شاید همه آن ها با این زبان مسلط نباشند. پس برای اینکه یک سفر عالی به هلند داشته باشید یا بتوانید در این کشور زندگی نید، بهتر است زبان هلندی را بیاموزید. ناگفته نماند که برخی مردم بلژیک و هلند نیز از زبان هلندی به شکل رسمی استفاده می کنند. 

مدت زمان یادگیری زبان هلندی

به طور کلی عوامل مختلفی در مدت زمان یادگیری زبان هلندی تاثیر گذار هستند. رعایت این عوامل موجب می شود تا در روند یادگیری پیشرفت زیادی داشته باشید. پس قبل از شروع یادگیری، یک برنامه ریزی اصولی برای دوره آموزش در نظر بگیرید. اما به طور کلی در مدت زمان یادگیری زبان هلندی عوامل متعددی تاثیر گذار هستند که مهم ترین آن ها عبارتند از:
زبان مادری فرد: جالب است بدانید که زبان هلندی به زبان انگلیسی شباهت بسیار زیادی دارد. پس بهتر است قبل از یادگیری این نوع زبان، مهارت زبان انگلیسی تان را بیشتر تقویت کنید. پسمی توان گفت زبانی مادری تان نقش مهمی در یادگیری زبان جدید ایفا می کند. 
انگیزه: اینکه برای یادگیری زبان هلندی انگیزه کافی داشته باشید، در مسیر آموزش کمک زیادی به شما خواهد کرد. به طور کلی داشتن انگیزه موجب می شود تا به یادگیری ادامه داده و از تمرین این زبان خسته نشوید. ممکن است در مراحل یادگیری با گرامرهای دشواری روبرو شوید، اما تفکر در مورد انگیزه تان سبب می شود که دست از کار نکشید.

آموزش زبان هلندی به روش ساده

همیشه تلاش کنید تا یادگیری زبان هلندی به نحوی باشد که احساس خوبی از خواندن آن دریافت کنید. لذت بخش بودن پروسه آموزش یک زبان، سبب می شود در این زمینه خستگی ناپذیر باشید. ترکیب بخش های مختلف مانند قواعد و صرف افعال با روش های سرگرم کننده، فرآیند یادگیری را بهبود می بخشد. از دیگر عوامل موثر در یادگیری زبان هلندی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
تمرین مکرر: همانطور که تمام اساتید زبان می گویند: یادگیری زبان جدید تمرین و تکرار زیادی را از سوی فرد می طلبد. پس برای یادگیری عمقی زبان هلندی، مهارت های شنیداری، دیداری و نوشتاری زبان مورد نظر را ارتقا دهید.
تهیه فهرست واژگان: تهیه دایره لغات از زبان هلندی، موجب می شود تسلط بهتری روی این زبان پیدا کنید. همچنین تهیه فهرست لغات موجب افزایش میزان یادگیری خواهد شد. انتخاب یک موضوع جالب و پیدا کردن کلمات مهم آن موجب افزایش میزان یادگیری شما خواهد شد. 
برنامه ریزی مطالعاتی: در ابتدای یادگیری یک زبان بهتر است با چهار چوب و ساختار زبان آشنایی کامل داشته باشید. استفاده از یک برنامه ریزی و مشخص سازی هدف ها موجب می شود تا یادگیری زبان هلندی دو چندان گردد. این موضوع سبب ایجاد انگیزه و افزایش سرعت آموزش خواهد شد. ایجاد یک هدف مشخص برای آموزش زبان موجب می شود به راحتی تسلیم سختی های آن نشوید و به مسیر خود ادامه دهید.

راه های یادگیری زبان هلندی

1. کمک از مدرس حرفه ‌ای

کاربردی ترین راه برای آموزش زبان هلندی بهره گیری از تجارب یک مدرس حرفه ای است. این روند موجب صرفه جویی در زمان و انرژی خواهد شد. یک مربی کاربلد برای آموزش زبان هلندی برایتان برنامه ریزی در نظر می گیرد. منظم بودن برنامه آموزش سبب شده تا در کوتاه ترین زمان ممکن به راحتی به زبان هلندی بنویسید یا صحبت کنید. یک مدرس باتجربه کمک زیادی به شما خواهد کرد و اشکالاتتان را تصحیح می نماید.

2. مطالعه کتاب هلندی

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری زبان هلندی مطالعه کتاب است. در نظر داشته باشید که افراد مبتدی بهتر است از کتاب برای مطالعه بهره گیرند؛ زیرا گرامر آسانی دارند. کتاب داستان های هلندی زیادی تاکنون به چاپ رسیده است که بسیار جذاب هستند. دلیل پیشنهاد خواندن کتاب کودکان این است که در آن از جملات کوتاه و افعال ساده استفاده شده است.  همین موضوع یک ایده عالی برای شروع یادگیری توسط نوآموزان زبان هلندی به شمار می رود.

3. مشاهده برنامه تلویزیونی هلندی یا پادکست

به طور کلی منابع برنامه های تلویزیونی قابل اطمینان هستند، از این رو مشاهده فیلم یا اخبار به زبان هلندی بسیار مفید است. ممکن است این امر در ابتدا مقداری سخت باشد اما مشاهده آن ها با زیرنویس بسیار کمک کننده خواهد بود. راه حل بسیار جالب این است که در ابتدا برنامه های تلویزیونی را با زیرنویس انگلیسی و سپس با زیرنویس هلندی مشاهده کنید.

4. صحبت به زبان هلندی

موثرترین راه برای افزایش قدرت صحبت کردن به زبان هلندی، استفاده از آن در زندگی روزمره است. زمانی که در طول روز با این زبان در ارتباط باشید، تاثیر مستقیم آن را بر روی یادگیری مشاهده خواهید کرد. پیشنهاد دیگر تغییر زبان تلفن همراه و سیستم شخصی به هلندی است. همچنین می توانید لیست خریدتان را به زبان هلندی بنویسید و یا اخبار و ترانه های هلندی گوش کنید.

5. نرم افزار آموزش زبان هلندی

آموزش آسان زبان هلندی با تل می مور سبب شده تا عده زیادی از این برنامه مفید استفاده کنند. نرم افزار تل می مور هلنـدی در زمینه آموزش این زبان، بسیار فوق حرفه ای و قدرتمند می باشد. این برنامه مفید به عنوان برترین نرم افزار آموزشی زبان هلندی در کل دنیا شهرت یافته است. این موضوع نشان می ‌دهد که کاربران رضایت کافی را از این نرم افزار داشته اند. این نرم افزار فوق العاده کاربردی در چندین سال اخیر موفق به کسب مدال طلای بهترین نرم افزار آموزش زبان دنیا شده است.

6. کتاب آموزش زبان هلندی

کتاب هلندی در سفر یک کتاب فوق العاده اثر بخش و آموزنده در زمینه زبان هلندی است. این کتاب از مجموعه کتاب های آموزش زبان هلندی می باشد که توسط انتشارات استاندارد منتشر شده است. کتاب هلندی در سفر به چاپ هفتم خود رسیده است. با استفاده از این کتاب هنگام مهاجرت به کشورهای هلندی زبان، هیچ مشکلی بابت لغات و صحبت ها نخواهید داشت. این کتاب درک مفاهیم زبان هلندی را برای زبان آموزان و ارمغان می آورد. همچنین این کتاب بخشی فوق ‌العاده‌ای در مورد نیازهای زبانی در موقعیت های مختلف دارد و پرسش و پاسخ های متداول زیادی در آن ذکر شده است.

بهترین پادکست های زبان هلندی

پادکست آموزش زبان هلندی داچ پاد Dutch Pod 101 یکی دیگر از مجموعه پادکست ها برای یادگیری عمقی زبان هلندی است. این پادکست آموزشی دارای ۱۰ گیگابایت حجم است و شامل فایل های صوتی و ویدئویی، pdf و ساعت ها تدریس جذاب می شود. این پادکست به نحوی طراحی شده که هر یک از بخش های آموزشی آن با برنامه ریزی انجام می گردد. برای تقویت مهارت صحبت به زبان هلندی، مکالمات عامیانه و روزمره، این زبان در قالب پادکست آورده شده است. همچنین این مجموعه آموزشی بی نظیر حاوی دستور زبان، واژگان هلندی و درس های کوتاه می باشد. 

کلمات و عبارات پرکاربرد هلندی

در ادامه این مطلب برخی از پرکاربردترین کلمات زبان هلندی را ذکر کرده ایم.

کلمات پرکاربرد هلندی معادل فارسی
hallo سلام
goedemorgen صبح بخیر
avond عصر
goedenavond عصر بخیر
dag روز، خداحافظ
goedendag روز بخیر
tot ziens خداحافظ 
Dank je wel (متشکرم)
Spreekt u Engels  آیا شما انگلیسی صحبت می  ‌کنید؟
Hoeveel kost dit این چنده؟
groot بزرگ
klein کوچک
 lekke r خوشمزه
vies کثیف
mooi زیبا 
schoon تمیز

قوانین زبان هلندی و نکاتی که باید بدانید

لغات و واژگانی که در زبان هلندی مورد استفاده قرار می گیرند، بیشتر جنسیت محور هستند. این موضوع بدان معنی است که اسم یا واژه به تنهایی می تواند مونث، مذکر و یا خنثی باشد. همچنین در زبان هلندی ترکیب کلمات به راحتی صورت می پذیرد و مثل زبان روسی امکان ایجاد یک جمله از هر ترکیبی ممکن خواهد بود. جالب است بدانید که میان زبان لاتین و زبان هلندی واژگان مشترک بسیاری وجود دارند. همچنین در زبان هلندی حجم زیادی از کلمات به همان صورت که نوشته می شوند تلفظ می گردند. به طور کلی در تمام زبان های دنیا حرف تعریف وجود دارد؛ اما زبان هلندی فاقد حروف تعریف است.

الفبای زبان هلندی

Letter Letter name Spelling alphabet[6]
A [aː] Anton
B [beː] Bernhard
C [seː] Cornelis
D [deː] Dirk
E [eː] Eduard
F [ɛf] Ferdinand
G [ɣeː][7] Gerard
H [ɦaː] Hendrik
I [i] Izaak
J [jeː] Johan/Jacob
K [kaː] Karel
L [ɛɫ] Lodewijk/Leo
M [ɛm] Maria
N [ɛn] Nico
O [oː] Otto
P [peː] Pieter
Q[8] [ky] Quirinus/Quinten
R [ɛɾ] Richard/Rudolf
S [ɛs] Simon
T [teː] Theodoor
U [y] Utrecht
V [veː] Victor
W [ʋeː] Willem
X[8] [ɪks] Xantippe
Y[8] [ɛɪ][9] Ypsilon
IJ[10] [ɛɪ] IJmuiden/IJsbrand
Z [zɛt] Zacharias

کلام پایانی

زبان هلندی در سراسر جهان طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. از این رو هر روزه بر تعداد افرادی که به فراگیری آن می پردازند، افزوده می شود. آموزشگاه زبان ملل جزو بزرگترین مراکز آموزش زبان های مختلف در کشور ایران می باشد اگر شما نیز به یادگیری این زبان علاقه مند هستید، می توانید اکنون با شماره 02144755700 تماس بگیرید و با کارشناسان ارتباط برقرار کنید. امیدواریم با مطالعه این مطالب اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید. 


دانلود رایگان منابع آموزش زبان هلندی

آموزش زبان هلندی آموزش زبان هلندی آموزش زبان هلندی

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
4.22/5 (9 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران