جمع life چیست؟

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/12/14 989
جمع life

در این مقاله نکات مهمی در مورد جمع life را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم و البته که در مورد انواع جمع بستن کلمه ها در زبان انگلیسی نیز صحبت خواهیم کرد. در زبان انگلیسی نکات ریز بسیار زیادی برای یادگیری وجود دارد که باید توجه ویژه ای به آن ها داشت. یادگیری زبان انگلیسی و تسلط بر آن باید بر طبق اصول صورت بگیرد. آموزشگاه زبان ملل تمرکز خود را بر روی همه نکته های گرامری و یادگیری واژگان قرار داده و امیدواریم که زبان آموزان عزیز و علاقمندان از این طریق آمادگی کافی برای آموزش زبان انگلیسی پیدا نمایند. 

نحوه جمع بستن کلمه ها در زبان انگلیسی

در زبان انگلیسی شیوه‌های مختلف برای جمع بستن کلمه ها وجود دارد و هر کدام از آن ها باید با دقت انجام شود و تمام نکات گرامری را رعایت نمود. البته اسم ها در زبان انگلیسی از نظر نحوه جمع بستن به گروه های متعددی تقسیم می شوند‌. ساده ترین و در واقع معمول ترین روش برای جمع بستن کلمه ها در زبان انگلیسی، اضافه نمودن حرف " s " به انتهای آن ها می باشد.

مطالعه بیشتر: تفاوت do و does در زبان انگلیسی

با این کار اسم ها از حالت مفرد به حالت جمع تغییر پیدا می کنند. بعد از توضیح کامل در مورد این موارد، جمع life را نیز توضیح خواهیم داد. در مورد اضافه نمودن حرف " s " به انتهای کلمه ها و تبدیل آن ها به حالت جمع مثال هایی را برای یادگیری هر چه بهتر شما می آوریم. 

Bird ...... birds 
Book ....... books 
Desk ...... desks 
Window....... windows 
Girl ...... girls 
Boy ....... boys 
همان گونه که مشاهده نمودید، این روش ساده ترین و رایج ترین راهکار برای تبدیل حروف مفرد به جمع می باشد. 
در حالت دیگر برای جمع بستن کلمه ها از " es " استفاده خواهد شد. برای تشخیص دادن موقعیت و استفاده از این پسوند باید به انتهای کلمه مورد نظر حتما توجه شود. اگر در انتهای کلمه یکی از این حروف وجود داشته باشد قانون برای جمع بستن متفاوت خواهد شد. 
ss, s, z, x, sh, ch


جمع کلمه life چه می شود؟

پس ابتدا به انتهای کلمه دقت کرده و در صورتی که هر کدام از این حروف را مشاهده نمودید، از " es " برای جمع بستن استفاده نمایید‌. در ادامه مثال های متعدد را مشاهده می نمایید. 
Class..... classes 
Bus ..... buses 
Box .... boxes
Blitz ..... blitzes
Match ..... matches
Wish ..... washes 
Fish ..... dishs 
Watch ..... watches
Fox ..... foxes 

و اما کلمه life

قبل از این که به توضیح در مورد جمع کلمه life بپردازیم، تصمیم داریم در مورد این کلمه توضیحاتی ارائه دهیم. 
این کلمه در زبان انگلیسی در مغهوم « زندگی » مورد استفاده قرار می گیرد. تلفظ این کلمه در این زبان به صورت « لایف » می باشد. در ادامه با مثال های متعدد بیشتر با این کلمه آشنا خواهید شد. 
- Life is so beautiful.  زندگی خیلی زیباست. 
- Death is an important part of life.  مرگ بخش مهمی از زندگی می باشد. 
اما در مورد جمع life قانون خاصی وجود دارد و ظاهر این کلمه تغییر خواهد کرد. به این مثال توجه نمایید:
- What is your plan for the rest of you lives? برنامه شما برای بقیه عمرتان چیست؟ 
در مورد جمع life باید گفت که از قانون خاصی پیروی می کند. در زبان انگلیسی این نکته گرامری در مورد جمع بستن کلمه ها وجود دارد که اگر در انتهای یک کلمه حرف " f " یا " fe " وجود داشته باشد، تغییر شکل پیدا کرده و ظاهر کلمه تغییر پیدا می کند. در واقع آخر کلمه تبدیل به " ves- " خواهد شد. 
مثال: Life... lives 
همان گونه که مشاهده می فرمایید تغییر کلی در این کلمه‌ به وجود آمده است. 
مثال های دیگر در مورد این نکته گرامری: 

  • Knife .... knives 
  • Wolf ... wolves 
  • Shelf .... shelves 

البته در این مورد استثناهایی هم وجود دارد. در برخی کلمه ها که در انتهای آن ها حرف " f " وجود دارد، تغییری صورت نمی گیرد و تنها حرف " s " به انتهای آن ها اضافه خواهد شد. به این مثال ها توجه فرمایید.
- Roof.... roofs
- Chef .... chefs 
- Proofs... proofs
البته برخی از کلمه ها را در هر دو حالت می توان به کار برد: 
- Hoof ... hoofs ... hooves
- Scarf ..... scarfs .... scarves 
- Dwarf ..... dwarfs .... dwarves 

نکات دیگر در مورد جمع بستن در زبان انگلیسی

اکنون به صورت کامل با جمع life و نکات گرامری آن آشنا شده اید. در این بخش از مقاله نکته های دیگری را در مورد جمع بستن کلمه ها در زبان انگلیسی بازگو خواهیم کرد. اگر با کلمه ای مواجه شده اید که در انتهای آن حرف " o " واقع شده است، برای جمع بستن این کلمه فقط کافی است که به انتهای آن " es "  اضافه نمایید. مثال های زیر گویای این نکته گرامری هستند. 
Potato ...... potatoes
Tomato ..... tomatoes
Hero ..... heroes
البته در این مورد هم باید یک سری از استثناها را در نظر بگیرید. 
Photo .... photos
Piano ...... pianos 
Radio...... radios
Video ...... videos 

مقاله پیشنهادی: ضمایر اشاره در زبان انگلیسی

نکته بعد در مورد کلمه هایی است که در انتهای خود حرف "y" دارند‌. در این شرایط ابتدا باید به حرف قبل از آن توجه نمایید. در صورتی که قبل از آن یک حرف بی صدا وجود داشته باشد، باید حرف " y "  را حذف نموده و به جای آن " ies " را قرار داد. مثال های زیر کاملا گویای این مطلب هستند. 
Candy .... candies
Baby .... babies 
Dictionary.... dictionaries
City ..... cities 
اما در صورتی که قبل از حرف " y " در کلمه، یک حرف صدا دار مشاهده نمودید باید به آخر آن تنها یک حرف " s " اضافه نمایید. مثال های زیر گویای این نکته گرامری هستند. 
Boy .... boys 
Donkey..... donkeys
Monkey .... monkeys
Day .... days 
این نکته ها در مورد جمع بستن کلمه ها در زبان انگلیسی در فرایند یادگیری این زبان اهمیت بسیار زیادی دارند و حتما باید مورد توجه قرار بگیرند.

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (3 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران