خدمات آموزشی

آموزش زبان عربی رایگان | صفر تا صد

آموزش زبان عربی رایگان | صفر تا صد

زبان عربی پس زبان های اسپانیایی و فرانسوی، یکی از پرطرفدارترین زبان ها می باشد که در رتبه ششم قرار گرفته است. طبق برآوردها تعداد افرادی که به زبان عربی سخن می گویند، در حال افزایش است. به طور میانگین 274 میلیون نفر از مردم جهان به زبان عربی صحبت می کنند. این زبان بسیار منحصر به فرد و کهن است و زبان هایی چون یونانی و لاتین را دستخوش تغییر قرار داده است. این موضوع بیانگر آن است که این کشورها و همچنین اسپانیا و پرتغال دارای واژگان زیادی از زبان عربی هستند. پس آموزش زبان عربی بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. در ادامه این بخش از آموزشگاه زبان ملل به بررسی برخی ویژگی ها و چگونگی یادگیری زبان عربی می پردازیم.

یادگیری زبان عربی چقدر طول می کشد؟

بازه یادگیری زبان عربی به عوامل متعددی وابسته است. در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را برایتان ذکر کرده ایم:

* تجارب قبلی شما از آموزش زبان

اینکه در گذشته با چه نوع زبان هایی سر و کار داشته اید، نقش بسیار تاثیرگذاری در یادگیری زبان جدید ایفا می کند. برای آموزش یک زبان جدید کمی آشنایی و بررسی ساختار آن بسیار کمک کننده خواهد بود. سنجش زبان عربی از جنبه های مختلف آن موجب تسریع فرآیند یادگیری خواهد شد. همچنین اگر قبل از شروع آموزش به مطالعه گرامر یا آشنایی سطحی با زبان عربی پرداخته باشید، آمادگی تان برای یادگیری چند برابر خواهد شد.

* مدت زمان تمرین و تکرار

به طور کلی با توجه به میزان زمانی که برای مطالعه و یادگیری زمان گذاشته اید، به همان میزان در یادگیری زبان عربی پیشرفت کرده اید. همچنین برخی از افراد با بهره گیری از یک برنامه ریزی دقیق و اصولی در حوزه تقویت زبان عربی در این مسیر بسیار موفق خواهند بود. به طور معمول با صرف یک ساعت از شبانه روز برای یادگیری لغات، دستور زبان و مطالعه کتاب به راحتی می توانید زبان عربی را بیاموزید. همچنین می توانید در برخی مراکز مانند موسسه ملل به آموزش جامع زبان عربی به صورت هفتگی بپردازید.

* تمایلات و اهداف شما

مشخص سازی هدف و تمایلات در جهت توسعه مراحل آموزش زبان عربی می تواند به شما در زمینه آموزش زبان عربی کمک کند. اهداف نقش بسزایی در سرعت یادگیری به عهده دارند. برای موفقیت در یادگیری زبان عربی، نگاهی مثبت و رو به جلو به اندوخته ها یا موارد جدید داشته باشید. در این صورت با علاقه و توجه لازم به آموزش خواهید پرداخت؛ زیرا ایجاد این رویکرد موجب افزایش جذابیت آن می گردد. درست مانند یک برنامه تلویزیونی که علاقه زیادی به تماشای آن دارید. این موضوع منجر به لذت بخش شدن و همچنین درک بهتر مفاهیم عربی می شود. پس لازم است هدف خود را از آموزش زبان عربی مشخص کنید تا نتیجه شگفت انگیز آن را مشاهده کنید.

* اشتیاق برای آموزش

همانطور که می دانید، مطالعه یک مطلب با چاشنی انگیزه نقشی فوق العاده و کلیدی در یادگیری زبان ایفا می کند. با توجه به نظر کارشناسان اشتیاق در یادگیری زبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پس اشتیاق کلید موفقیت و یادگیری سریع زبان می باشد،  همچنین لازم است حین مطالعه هدف خود را مرور کنید. افراد با تنها ۲ ساعت تمرین کامل، تسلط شگرفی بروی زبان عربی پیدا خواهند کرد. هرچه مدت زمان مطالعه و تمرین بروی مطالب بیشتر باشد، در مدت زمان کوتاه تری به نتیجه دلخواه می رسید.

مقاله پیشنهادی: کامل ترین زبان دنیا

نحوه یادگیری زبان عربی در منزل

مطالعه کامل زبان عربی، شامل چندین بخش است که هر کدام بخش مهمی از زبان عربی را تشکیل می دهند. با زمانبدی درست و وقت گذاشتن برای هر بخش یادگیری زبان عربی به راحتی آب خوردن خواهد بود! بخش های متفاوت زبان عربی به شرح زیر هستند:

 1. خواندن (قراءة)
 2. نوشتن (رسم الخط)
 3. تلفظ (تجوید)
 4. لغت‌ شناسی ( لغة)
 5. واژگان (مفردات)
 6. دستور زبان (نحو)
 7. صرف‌شناسی (صرف)
 8. ریشه شناسی (اشتقاق)
 9. بلاغت (بلاغة)
 10. شعر (عروض)

چگونه عربی را سریع یاد بگیریم؟

به طور کلی زبان عربی، برای افرادی که فارسی زبان نیستند، کمی سخت به نظر می رسد. در شما با انجام تمرین و تکرار و آموزش گام به گام می توانید در بازه کوتاهی نتیجه دلخواه را دریافت کنید. برخی از روش هایی که به یادگیری سریع زبان عربی کمک می کنند به شرح زیر هستند: 

1. مرور الفبای عربی

پیشنهاد می کنیم قبل از شروع آموزش زبان عربی، حتما یک بار الفبای آن را مرور کنید. به تلفظ ها و شکل نوشتاری هر کدام دقت نمایید تا با این مقداری زبان آشنا شوید. برخی از حروف مانند موارد زیر هستند:

 • «ذ، ز، ض، ظ»
 • «ق، غ»
 • «ه، ح»
 • «ت، ط»
 • «ث، س، ص»

این حروف دارای تلفظ های یکسانی در زبان فارسی هستند؛ اما در زبان عربی این گونه نیست. هر کدام از این حروف به شکل خاصی ادا می شوند و بهتر است نحوه گفتاری آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

2. تمرین با کلمه ها و عبارات پرکاربرد

آموزش سلام و احوالپرسی به زبان دیگر می تواند یکی از گام های اولیه برای شروع باشد. همچنین پس از آن استفاده از مکالمات روزمره به زبان عربی نقش مهمی در بخاطر سپردن مفاهیم خواهد داشت. همچنین افراد می توانند کارهایی که در طول روز به آن می پردازند به زبان عربی بیان کنند یا برای صحبت در مورد اتفاقات از عربی بهره بگیرند.

3. صحبت با یک فرد عرب زبان

همانطور که می دانید، در کشور ایران مردم عرب زبان زیادی زندگی می کنند. پس گفتگو با فردی عرب زبان می تواند نقش بسزایی در یادگیری و فهم درست مطالب عربی ایفا کند‌‌. ناگفته نماند که یک فرد عرب زبان به دلیل اینکه با نکات مهم این زبان آشنا است، در یادگیری کمک زیادی به شما خواهد نمود.

4. مشاهده برنامه تلویزیونی عربی

در ابتدا مشخص کنید که چه لهجه ای از زبان عربی را برای یادگیری مد نظرتان قرار دارد. سپس اخبار، فیلم های سینمایی، رادیو و گفتگو های تلویزیونی را به زبان عربی یاد بگیرید. این موضوع به فرد کمک می کند تا قدرت مکالمه عربی او تا حد زیادی رشد کند و شیوه بیان او نیز تقویت شود. 

آموزش زبان عربی به فارسی

زبان عربی در اکثر اوقات در لیست دشوارترین زبان ها برای یادگیری قرار می گیرد؛ اما آیا در اصل نیز این چنین است؟ پاسخ به این سوال با توجه با اینکه فرد به چه میزان برای آموزش زبان عربی وقت می گذارد و اشتیاق او به یادگیری به چه میزان است، مشخص می شود. بدیهی است که هرچه زمان بیشتری برای یادگیری اختصاص دهید، نتیجه بهتری دریافت می کنید. همچنین خواندن داستان ها و مقالات به زبان عربی موجب تقویت زبان نوشتاری فرد می گردد. 

بهترین اپلیکیشن آموزش زبان عربی

اگر امکان بیرون رفتن از منزل را ندارید ولی علاقه به یادگیری زبان عربی پیدا کرده اید، بهترین راه آموزش مجازی یا در منزل از طریق پکیج های زبان عربی موسسه ملل می باشد. همچنین گاهی هزینه های آموزش حضوری برای افراد زیاد است از این رو استفاده از اپلیکیشن های آموزشی می تواند نتیجه بخش باشد. در ادامه قصد داریم ۶ نرم ‌افزار و اپلیکیشن کاربردی در زمینه یادگیری زبان عربی را به  علاقه مندان عزیز معرفی کنیم تا در هر زمان و مکان بتوانید به یادگیری زبان عربی بپردازید. 

 • اپلیکیشن چرب زبان (با محیط فارسی)
 • ماندلی Mondly
 • اپلیکیشن ٥۰۰۰ عبارت
 • اپلیکیشن نصرت
 • دولینگو Duolingo
 • اپلیکیشن Memrise (بسیار پرکاربرد)

کتاب آموزش زبان عربی

1. کتاب آموزش مکالمه عربی فصیح «العربیه بین یدیک»

این کتاب، کتاب مکالمه عربی فصیح است. از مهم ترین ویژگی ‌‏های این کتاب می توان به طراحی زیبا، استفاده از تصاویر رنگی و باکیفیت و همچنین وجود پادکست های صوتی برای هر درس است. وجود این ویژگی ها  استفاده از آن را جذاب ‌‏تر و آسان تر می سازد. لازم به ذکر است که تمرین های مرتبط با درس نیز در این کتاب آورده شده است و همچنین در پایان هر کتاب فهرست واژگان مفرد ارائه شده است.

2. کتاب «الکتاب الأساسی»

این کتاب یکی از بهترین کتاب‌های منتشر شده در زمینه آموزش زبان عربی است. این کتاب ارزشمند کتاب توسط بخش آموزش عربی به افراد از زبان های دیگر دانشگاه أم القری مکه مکرمه منتشر شده است. الکتاب الأساسی نیز مانند دیگر کتوب آموزشی دارای مکالمه عربی به صورت آموزش صفر تا صد می باشد که خیال زبان آموزان را از همه لحاظ راحت می کند.  همچنین این کتاب بر هر چهار مهارت یادگیری زبان (شنیدن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن) تأکید زیادی دارد.

آموزش زبان عربي با آموزشگاه زبان ملل

آموزشگاه زبان های خارجه ملل سابقه فعالیت های فوق العاده و نتیجه بخشی در حوزه آموزش زبان های مختلف، به خصوص زبان عربی دارد. این مجموعه بزرگ و معتبر با چندین سال سابقه درخشان فعالیت در حوزه علمی در لیست محبوب ترین موسسات آموزشی در کشور ایران قرار گرفته است. این مرکز از سال  1379 شروع به فعالیت کرده است. شما می توانید زبان عربی با بهترین و مجرب ترین اساتید را در آموزشگاه زبان ملل یاد بگیرد.

دوره های آموزش زبان عربی آموزشگاه ملل

کلیه دوره های آموزشی زبان عربی، برای کلیه سطوح و سنین، به صورت خصوصی  برگزار می گردد و تعداد جلسات در هفته و نحوه برگزاری آنها بر اساس توافق با زبان آموز صورت می پذیرد. دوره های زبان عربی شامل پکیج هایی با تعداد جلسات 28 و 42 و 84 می باشد و مدت زمان هرجلسه 90 دقیقه می باشد. اگر 2 و 3 و یا 4 نفر باشید درصد تخفیف برای هر نفر بیشتر و هزینه هرجلسه برای هر نفر کمتر می شود.

الفبای زبان عربی

غ ظ ض ذ خ ث ت ش ر ق ص ف ع س ن م ل ك ي ط ح ز و ه د ج ب أ
gh dh kh th t sh r q f ʿ s n m l k y z w h d j b ʾ

کتاب آموزش زبان عربی

آموزش زبان عربی

دانلود دیکشنری عربی-انگلیسی

 

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (7 امتیاز)

نظرات

اسماعيل (شنبه 15 بهمن 1401 11:23:52)

هزينه دوره هاي آموزش زبان عربي براي يك نفر چقدر است؟


خانم مشهدی (شنبه 13 اسفند 1401 14:22:49)

سلام به شما کاربر گرامی
لطفا با شماره 02144755700 تماس بگیرید.

سمیه باباخانی (یکشنبه 15 خرداد 1401 12:11:39)

دخترم کلاس های گروهی میاد و واقعا علاقه مند شده

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران