خدمات آموزشی

آموزش زبان روسی رایگان | از 0 تا 100

 آموزش زبان روسی رایگان | از 0 تا 100

زبان روسی (ру́сский язы́к) یکی از زبان های اسلاوی و زبان رسمی کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و برخی از کشوهای کوچکتر بلوک شرق است. این زبان همچنین زبانی غیر رسمی ولی مورد استفاده در کشورهای اکراین، لاتیویا، استونی است. زبان روسی از نظر تاریخی به خانواده زبان های هندی اروپایی متعلق است و یکی از سه زبان باقی مانده از زبان های شرق اسلاوی است. یکی از بزرگترین زبان های مادری اروپا از لحاظ جمعیت، زبان روسی است.

همچنین افراد زیادی از آن به عنوان زبان مادری خود استفاده می کنند، به طوری که زبان روسی هشتمین زبان بزرگ و زنده جهان به شمار می آید. این زبان همچنین یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. با توجه به اهمیت و نفوذ روسیه در جهان زبان روسی همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. اگر به دنبال یادگیری زبان روسی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله آموزشگاه زبان ملل با ما همراه باشید. 

یادگیری زبان روسی از مبتدی تا پیشرفته

اگر به دنبال گذراندن دوره های کاملی از این زبان می گردید، باید بدانید که تنها زمانی می توانید زبان روسی را یاد بگیرید که خود را در شرایط استفاده مکرر از این زبان قرار دهید. سیستم آموزش زبان روسی به دلیل تفاوت های عمده ای که با زبان انگلیسی دارد باعث می شود کار زبان آموزان به مراتب سخت تر شود. اما شما می توانید با آشنا نمودن گوش خود به این زبان، عادت کردن به آهنگ ها و آواهای تلفظ،‌ به شکل سریع تری آن را یاد بگیرید.

آموزش زبان روسی

دوره های آموزشی بسیار زیادی هستند که می تواند شما را در این زمینه یاری کنند. اما باید به یاد داشته باشید که از حرفه ای ترین متخصصان استفاده کنید. بهترین موسسات آموزشی در این زمینه، زبان آموزان را از مبتدی تربیت کرده و سطح آنان را در کوتاه ترین زمان ممکن با استفاده از برنامه ای منظم، به سطح پیشرفته می رساند. البته،‌ استفاده از منابع دیگری مانند خواندن داستان، گوش دادن به اخبار روسی، صحبت با کسانی که زبان مادر آن ها روسی است و ... می تواند بسیار کمک کننده و موثر باشد. 

مدت زمان یادگیری زبان روسی

معمولا اولین سوالی که برای زبان آموزان ایجاد می شود این است که “چه مدت طول می کشد تا زبان روسی را یاد بگیریم؟“ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که در واقع هدف شما از یادگیری این زبان چیست؟ پاسخ به این سوال می تواند نقطه ای به عنوان مقصد را برای شما روشن کند. طبق تحقیقات انجام شده یادگیری زبان روسی می تواند بین 6 ماه تا 10 سال زمان ببرد.

لازم به ذکر است نباید مقصد خود را تسلط کامل به این زبان قرار دهید؛ چرا که از این راه لذت کافی را نخواهید برد. شما می توانید اندک اندک بر سطح تسلط خود بیفزایید، زمانی که بخواهید تمام انرژی خود را صرف تسلط بر این زبان کنید، مطمئن باشید که هیچ گاه از کار خود رضایت کافی را نخواهید داشت.

آموزش زبان روسی

طبق تحقیقات و گزارشات انجام شده مدت زمان متوسط یادگیری برای کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، 1100‌ ساعت تخمین زده شده است. به طوری که اگر زبان آموز 5 ساعت در هفته به مطالعه زبان روسی بپردازد، رسیدن به سطح 3، در حدود 6‌ سال زمان می برد؛ اما اگر هفته ای 10 ساعت زمان بگذارد، می تواند در 3 سال به این سطح برسد.

اما لازم نیست با این اعداد و ارقام خود را ببازید و یا دچار ترس و استرس شوید. یادگیری زبان روسی از هر روشی مانند گوش دادن به موسیقی، نگاه کردن فیلم های روسی زبان،‌ مکالمه و گفتگو با روسی زبانان در شبکه های اجتماعی مختلف و ... می تواند این کار را بسیار سرگرم کننده کند.

کتاب آموزش زبان روسی

استفاده از کتاب برای زبان آموزان در هر مقطعی بسیار لازم و ضروری می باشد؛ چرا که از راه می توانند مهارت های خوانداری و نوشتاری خود را به صورت مستمر تقویت کنند. البته استفاده از کتاب در سایر مهارت ها نیز می تواند بسیار کمک کننده و مفید باشد. زبان روسی بر خلاف دیگر زبان ها،‌ منابع آموزشی متنوعی ندارد. در این بخش بهترین منابع آموزش زبان روسی شرح داده شده است که به طور قطع می تواند تاثیرات مثبتی را برای زبان آموزان ایجاد کند.

  • کتاب آموزش jili bili: این کتاب با تاکید بر روی مکالمه زبان روسی، زبان آموزان را با محیطی دلپذیر از این زبان آشنا کرده است. زمانی که قصد تقویت مکالمه خود را در این زبان دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که هرگز این کتاب را از دست ندهید.
  • کتاب آموزش گرامر زبان روسی v puti: در این کتاب، تمرکز اصلی بر روی یادگیری عمیق مفاهیم گرامری است. برای این منظور، از مکالمه های زبان روسی، متن و تمرین های گرامی استفاده کرده است.
  • کتاب oxford take of Russian: این کتاب با بهره گیری از افراد روس زبان توانسته است اطلاعات کوتاه و در عین حال بسیار کاربردی را به زبان آموزان انتقال دهد. از این رو به شما توصیه می کنیم که هرگز مطالعه این کتاب را از دست ندهید.
  • کتاب Russian life: کسانی که در سطوح متوسط قرار دارند می توانند از این کتاب استفاده کرده و سطح خود را ارتقاء دهند. این کتاب با بهره گیری از مجلات روسی، اطلاعات مفیدی را برای زبان آموزان جمع آوری کرده است.

اپلیکیشن آموزش زبان روسی

در دنیای امروز، تنها وسیله ای که حضور آن برای ما بسیار ضروری است،‌ تلفن همراه است. معمولا همه ما بیش ترین زمان ممکن را صرف استفاده از تلفن همراه می کنیم و علاوه بر امکانات جامع و کاربردی آن، می توانیم اوقات خود را با لذت زیادی بگذرانیم.

زمانی که قصد یادگیری زبان روسی را در سر می پرورانید، می توانید از اپلیکیشن هایی که در این زمینه طراحی شده اند استفاده کرده و مسیر یادگیری خود را به مسیری لذت بخش تبدیل کنید. در این بخش به معرفی بهترین اپلیکیشن هایی که در این زمینه طراحی شده اند پرداخته ایم:

LingoDeer

دوره های این برنامه به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت ارتقاء سطح زبان آموزان را از مبتدی به پیشرفته فراهم نموده اند. درس ها بسیار کوتاه هستند و به صورت های مختلفی نظیر پازل، فیلم و یا بازی طراحی شده اند. این برنامه تمرکز زیادی بر روی یادگیری کلمات جدید دارد، به همین خاطر علاوه بر افزایش دایره لغات، گرامر نیز به صورت ساده تر درک می شود.

Duolingo

Duolingo یکی از معتبرترین اپلیکیشن ها در سطح جهانی است. زبان این برنامه فارسی نیست اما زبان را به صورت کاملا گویا و ساده به زبان آموزان نمایش می دهد. این برنامه محبوب ترین برنامه ای است که زبان روسی را از طریق فعالیت های بسیار سرگرم کننده و رایگان به تمامی افراد آموزش می دهد.

Babble

این اپلیکیشن رایگان علاوه بر اینکه آموزش هایی را در قبال درس های 10  تا 15 دقیقه ای ارائه می کند، شما را با فرهنگ و سنت های فرانسوی آشنا می نماید. زمانی که شما اوقات فراغت کمی دارید و یا در مسافرت هستید، این برنامه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

دوره های زبان روسی

کلیه دوره های آموزشی زبان روسی، برای کلیه سطوح و سنین، به صورت خصوص برگزار می گردد و تعداد جلسات در هفته و نحوه برگزاری آنها بر اساس توافق با زبان آموز صورت می پذیرد. دوره های زبان روسی شامل پکیج هایی با تعداد جلسات 28 و 42 و 84 می باشد و مدت زمان هرجلسه 90 دقیقه می باشد.

آزمون بین المللی زبان روسی

مانند دیگر زبان های خارجی مانند انگلیسی،‌ آلمانی و.. زبان روسی نیز دارای آزمون های بین المللی برای تعیین سطح زبان آموزان است. آزمون تورفل،‌ آزمونی است که در سطح استانداردهای جهانی برای زبان آموزان طراحی شده است.

این آزمون در بیش از 40‌ کشور مختلف و در سطوح متفاوت A1, A2, B1, B2, C1, C2 برگزار می شود. گواهی آزمون تورفل در بیش از هزار سازمان از جمله سازمان ملل پذیرفته شده است. آزمون تورفل شامل 5 بخش گرامر و لغت،‌ نوشتاری، خواندن و درک مطلب، شنیداری، گفتاری و مکالمه است.

این آزمون در دو روز انجام می شود؛ روز اول از متقاضیان آزمون های نوشتاری، لغت و گرامر و خواندن و درک مطلب گرفته می شود. در روز دوم، بخش شنیداری و گفتاری زبان آموز تست می شود. حداقل نمره قبولی برای هر بخش 66 درصد است. پس از قبولی، مدرکی از سمت وزارت علوم و آموزش روسیه اعطا می شود. این مدرک در موسسه های روسی و اروپایی شناخته شده و معتبر است. معمولا این آزمون در ماه مارس هر سال برگزار می شود. 

 آموزش زبان روسی رایگان با آموزش الفبا

الفبای زبان روسی

Letter Italics Name Common transliteration
Аа А а а
[a]
a
Бб Б б бэ
[bɛ]
b
Вв В в вэ
[vɛ]
v
Гг Г г гэ
[ɡɛ]
g
Дд Д д дэ
[dɛ]
d
Ее Е е е
[je]
ye, je, e
Ёё Ё ё ё
[jo]
yo, jo, ë
Жж Ж ж жэ
[ʐɛ] (audio speaker iconlisten)
zh, ž
Зз З з зэ
[zɛ]
z
Ии И и и
[i]
i
Йй Й й и краткое
'short'
[i ˈkratkəjɪ]
y, i, j
Кк К к ка
[ka]
k
Лл Л л эль (эл)
[ɛlʲ] ([ɛɫ])
l
Мм М м эм
[ɛm]
m
Нн Н н эн
[ɛn]
n
Оо О о о
]
o
Пп П п пэ
[pɛ]
p
Рр Р р эр
[ɛr]
r
Сс С с эс
[ɛs]
s
Тт Т т тэ
[tɛ]
t
Уу У у у
[u]
u
Фф Ф ф эф
[ɛf]
f
Хх Х х ха
[xa]
kh, h
Цц Ц ц цэ
[tsɛ]
ts, c
Чч Ч ч че
[tɕe]
ch, č
Шш Ш ш ша
[ʂa]
sh, š
Щщ Щ щ ща
[ɕːa]
shch, sch, šč
Ъъ Ъ ъ твёрдый знак
'hard sign'
[ˈtvʲɵrdɨj znak] (audio speaker iconlisten)
ʺ
Ыы Ы ы ы
[ɨ]
y
Ьь Ь ь мягкий знак
'soft sign'
[ˈmʲæxʲkʲɪj znak] (audio speaker iconlisten)
'
Ээ Э э э
[ɛ]
e, è
Юю Ю ю ю
[ju]
yu, ju
Яя Я я я
[ja]
ya, ja

 

Letters eliminated in 1917–18

 

Letter Italics Name Common transliteration
Іі І і i
Ѣѣ Ѣ ѣ ě
Ѳѳ Ѳ ѳ f
Ѵѵ Ѵ ѵ í

 

Letters eliminated before 1750

 

Letter Italics Name Common transliteration
Ѕѕ Ѕ ѕ z
Ѯѯ Ѯ ѯ ks
Ѱѱ Ѱ ѱ ps
Ѡѡ Ѡ ѡ o
Ѫѫ Ѫ ѫ ǫ
Ѧѧ Ѧ ѧ ę
Ѭѭ Ѭ ѭ
Ѩѩ Ѩ ѩ

سخن پایانی

به دلیل اینکه مراکز مجاز آموزش زبان روسی در ایران زیاد نیستند، یادگیری این زبان به یکی از پرچالش ترین کارهای ممکن تبدیل شده است. موسسه آموزشی زبان ملل،‌ متشکل از کادری مجرب اقدام به آموزش انواع زبان های خارجه می کند. این موسسه تلاش می کند زبان آموز خود را با روش های استاندارد و مطمئن به سمت روش های خود سوق داده و رضایت آنان را با کسب نمرات برتر در آزمون های جهانی کسب نماید. آگر به دنبال آموزش زبان روسی هستید، می توانید از اساتید خبره در موسسه آموزش ملل کمک گرفته و بهترین نتیجه را داشته باشید.

 


منابع رایگان آموزش زبان روسی

منابع رایگان آموزش زبان روسی منابع رایگان آموزش زبان روسی منابع رایگان آموزش زبان روسی

 

 


دانلود رایگان کتاب دیکشنری زبان روسی-انگلیسی

آموزش زبان روسی
 

✔️✔️✔️ دانلود دیکشنری دو زبانه روسی-انگلیسی

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (23 امتیاز)

نظرات

radmehr (سه شنبه 28 دی 1400 19:23:35)

سلام جناب وبینار تخصصی آموزش زبان روسی رو میتونین تدوین و در دستور کار قرار بدین ممنون میشم
همچنین قیمت پکیج های آموزشی و دوره هاتون با تخفیف ویژه چقد هستش فرضا من پکیج آموزش زبان روسی رو میخام ولی اگه تخفیف ویژه ای برام در نظر بگیرید حاضرم بطور همزمان از هر دو پکیج زبان روسی و هلندی شما خرید کنم.


خانم افسریان (پنجشنبه 30 دی 1400 09:47:40)

سلام وقت بخیر جهت هماهنگی بیشتر و دریافت مشاوره و توضیحات از کارشناس با آموزشگاه تماس بگیرید کارشناس راهنمایی تون کنن و همکاری خوبی داشته باشیم.02133201700

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران