خدمات آموزشی

زبان تایلندی

زبان تایلندی

تای، یا تایلندی مرکزی (از لحاظ تاریخی سیامی؛ تایلندی: ภาษาไทย)، یک زبان تای از خانواده زبان های کرا دای است که توسط مردم تایلند مرکزی و اکثریت قریب به اتفاق مردم تایلند صحبت می شود. این تنها زبان رسمی تایلند است. زبان تایلندی در بین بیش از 60 زبان تایلندی از نظر تعداد گویشوران بومی صحبت می‌شود. بیش از نیمی از واژگان آن از پالی، سانسکریت و خمرهای قدیم گرفته شده است. این یک زبان تونیک و تحلیلی است، شبیه به چینی و ویتنامی.

 

 


 

زبان تایلندی دارای املای پیچیده و سیستم نشانگرهای رابطه‌ای است. تکلم تایلندی، بسته به عوامل استاندارد اجتماعی-زبانی مانند سن، جنسیت، طبقه، مجاورت فضایی، و شکاف شهری و روستایی، تا حدی با لائوس، آیسان و برخی دیگر از زبان‌های تای جنوب غربی قابل درک است. این زبان‌ها با خط‌های کمی متفاوت نوشته می‌شوند، اما از نظر زبانی مشابه هستند و عملاً یک پیوستار گویش را تشکیل می‌دهند.

 

تایلندی به عنوان یک زبان غالب در تمام جنبه‌های جامعه در تایلند، در ابتدا شاهد پذیرش تدریجی و بعداً گسترده به عنوان زبان دوم در میان گروه‌های قومی اقلیت این کشور از زمان تأسیس پادشاهی راتاناکوسین در اواخر قرن هجدهم بود. اقلیت‌های قومی امروزه عمدتاً دو زبانه هستند و در کنار زبان یا گویش مادری خود تایلندی صحبت می‌کنند.

 


منابع آموزش زبان تایلندی

آموزش زبان تایلندی زبان تایلندی آموزش زبان تایلندی

 


لینک های مرتبط

 

آموزش زبان ترکی آذربایجانی

آموزش زبان هندی

آموزش زبان دانمارکی

آموزش زبان یونانی

آموزش زبان ارمنی 

آموزش زبان لاتین

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل