خدمات آموزشی

زبان مالایی

زبان مالایی

زبان مالایی (/məˈleɪ/;[6] مالایی: bahasa Melayu، جاوی: بهاس ملایو، Rejang: ꤷꥁꤼ ꤸꥍꤾꤿꥈ) یک زبان استرالیایی است که به طور رسمی در اندونزی، برونئی، مالزی و سنگاپور و در بخش‌های تایلندی از تیمور شرقی به طور غیررسمی صحبت می‌شود. 290 میلیون نفر (حدود 260 میلیون نفر فقط در اندونزی در استاندارد ادبی خود به نام "اندونزیایی")در سراسر جهان مالایی صحبت می‌کنند.

 

 


 

به عنوان باهاسا کبانگسان یا باهاسا ناشنال ("زبان ملی") چندین ایالت، مالایی استاندارد دارای نام‌های رسمی مختلفی است. در مالزی، به عنوان باهاسا مالزی ("زبان مالزیایی") یا باهاسا ملایو ("زبان مالزیایی") شناخته شده است. در سنگاپور و برونئی، باهاسا ملایو ("زبان مالایی") نامیده می‌شود و در اندونزی، یک نوع هنجاری مستقل به نام باهاسا اندونزی ("زبان اندونزیایی") باهاسا پرساتوان/پمرساتو ("زبان یکپارچه"/زبان فرانکا) نامیده شده است. با این حال، در مناطق مرکزی تا جنوبی سوماترا که گونه‌های بومی مالایی بومی هستند، اندونزیایی‌ها آن را باهاسا ملایو می‌نامند و آن را یکی از زبان‌های منطقه‌ای خود می‌دانند.

 

مالایی استاندارد، معیار ادبی مالاکا و جوهور سلطانی‌های پیش از استعمار بود، بنابراین این زبان گاهی اوقات مالاکا، جوهور یا ریاو مالایی (یا ترکیب‌های مختلفی از آن نام ها) نامیده می‌شود تا آن را از سایر مالایی‌ها متمایز کند. بر اساس Ethnologue 16، چندین گونه از مالاییایی که در حال حاضر به عنوان زبان‌های جداگانه فهرست می‌کنند، از جمله گونه‌های Orang Asli مالایی شبه جزیره، آنقدر با مالایی استاندارد مرتبط هستند. همچنین چندین زبان تجاری و کریول مالایی وجود دارد که بر اساس یک lingua franca مشتق شده از مالایی کلاسیک و همچنین ماکاسار مالایی است که به نظر می‌رسد یک زبان مختلط است.

 


 

لینک های مرتبط

آموزش زبان ترکی آذربایجانی

آموزش زبان هندی

آموزش زبان دانمارکی

آموزش زبان یونانی

آموزش زبان ارمنی 

آموزش زبان لاتین

امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان های خارجه ملل