عشق من به اسپانیایی و دیگر جملات عاشقانه اسپانیایی + تلفظ با فیلم

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/11/24 1508
عشقم به اسپانیایی

مطمئنا جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی و سایر زبان ها زیبایی های خاصی به ادبیات و فرهنگ هر جامعه می دهد. با به کارگیری جملات زیبا و لطیف عاشقانه، می توان گفتگو ها را بسیار جذاب تر ساخت‌. زبان عشق در هر نقطه از جهان زیباترین واژه ها را عنوان می سازد.

البته که احساسات متفاوت هستند و باید کلمات و واژه ها درست و به جا استفاده شوند. این نوشتار جذاب از آموزشگاه زبان ملل زیباترین واژه ها را یادآوری می کند که می تواند جلوه بخش کلام شما باشد. 

عشق در فرهنگ و زبان اسپانیایی

در ادامه این مقاله آموزش زبان اسپانیایی متوجه می شوید که به چه میزان جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی وجود دارد که این حجم از زیبایی کلامی در این زبان، نشان از شور و هیجان در بین اسپانیایی ها می باشد.

جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی

با واژه های متعدد عاشقانه و دوستانه در این زبان، دست مردم برای ابراز احساسات دوستانه و عاشقانه بسیار باز است و با توجه به شرایط موجود می توانند احساسات خود را بروز دهند.

زبان اسپانیایی به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان های دنیا، بسیار رمانتیک و عاشقانه است و با درجات مختلف می توان عشق را ابراز نمود. باید گفت که در مقایسه بین زبان اسپانیایی و انگلیسی از نظر واژگان عاشقانه، این زبان بسیار دقیق تر و جدی تر برخورد کرده است. در ادامه با برخی از این عبارت ها آشنا خواهیم شد. 

عبارت های عاشقانه در زبان اسپانیایی

فرقی نمی کند که شما به چه زبانی تسلط دارید، می توانید با استفاده از واژه ها و عبارت های عاشقانه به زبان های دیگر، کلام خود را زیباتر و عشق خود را جذاب تر کنید. چرا که واژگان عاشقانه و در کل زبان عشق، زبانی جهانی به شمار می رود.

از آن جایی که زبان اسپانیایی با کلمات و واژگان عاشقانه عجین شده است، می توانید با این زبان جذاب، ابراز عشق خود را عاشقانه تر سازید. جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی تنوع بسیار زیادی دارند و به همین دلیل است که‌ این زبان در سر تا سر جهان طرفداران زیادی دارد. در ادامه شما را با کلمات، واژه ها و عبارت های شیرین و جذاب عاشقانه مثل عشقم به اسپانیایی آشنا می کنیم. 

 • Me gustas (mucho)
  من (خیلی) دوستت دارم. 

در روابط عاشقانه امکان دارد به موقعیتی برخورد کنید که حس میکنید طرف مقابل می تواند یک شریک ایده آل برای زندگی شما باشد.

جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی

اگر دوست دارید که این احساس را با او در میان بگذارید و حالت عاطفی خود را بیان کنید می توانید از این واژه استفاده نمایید. با بیان این جمله شما به چه شخص مورد نظر می فهمانید که چقدر برای شما خاص است و به او علاقه دارید. 

 • Mi Amor
  عشق من

اگر به دنبال واژه ای هستید که بخواهید عشق زندگی خود را خطاب قرار دهید و به او بگویید که چقدر عاشق او هستید، این واژه را به شما پیشنهاد می کنیم. گفتنی است که شما حتی می توانید شخص مورد علاقه خود را با این واژه صدا کنید.

 کلمات عاشقانه اسپانیایی برای سیو مخاطب

همان گونه که در فارسی می توان از عبارت «عشق من» یا «معشوق من» استفاده نمود. این عبارت اسپانیایی می تواند نشان‌ از رمانتیک بودن شما باشد. البته در ادامه جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی را برای شرایط مختلف به شما معرفی خواهیم کرد. 

 • Te Quiero mucho 
  خیلی دوستت دارم.

این واژه برای بیان عمق علاقه به شخص دیگری می باشد. در واقع شما با بیان این واژه می توانید میزان اهمیت او را به زبان بیاورید. پس اگر چنین شخصی در زندگی شما وجود دارد، به جای واژگان معمولی، عشق و علاقه عمیق خود را با بیان این عبارت بیان نمایید.

مقاله پیشنهادی آموزشگاه ملل: زبان لاتین چیست؟ تفاوت زبان لاتین با انگلیسی

نکته ای را باید در مورد این جمله به شما بگوییم که بتوانید در شرایط مناسب از آن استفاده نمایید. شاید خودتان نیز بدانید که اسپانیایی ها افرادی بسیار رمانتیک هستند. اما این را هم باید در نظر بگیرید که برای ابراز علاقه و عشق واقعی خود صبر می کنند تا از احساسات خود و طرف مقابل کاملا مطمئن شوند و آن موقع است که این عشق را با جدیت ابراز می کنند.

 جمله اسپانیایی برای بیو

در این شرایط از همین عبارت استفاده می نماید و این نشان دهنده آغاز رابطه جدی با شخص مورد نظر می باشد. پس در صورتی این جمله را به کار ببرید که از احساسات خود اطمینان کامل دارید و قصد جدیت در رابطه را دارید. 

 • Cario
  عزیزم

قبلا گفته شد که برای خطاب فرد مورد علاقه خود از واژه "Amor" استفاده نمایید. اما می توانید هر از گاهی این واژه را نیز استفاده نموده و عشق خود را با حرارت بیشتری مورد خطاب قرار دهید. این واژه در واقع معلول عبارت « عزیزم» در زبان فارسی می باشد. شما با استفاده از این واژه زیبا خود را جذاب تر و عشق خود را رمانتیک تر نشان می دهید. 

 • Te Adoro
  من تو را می پرستم.

در صورتی که بخواهید خود را بسیار رمانتیک نشان دهید و قصد دارید با شخص مورد نظرتان معاشقه را شروع نمایید، می توانید این واژه را به کار ببرید. با این کار دوستی و عشق خود را به درجه بالاتری می رسانید و مس توانید با عشق خود معاشقه را آغاز کنید.

 بیو اسپانیایی عاشقانه

می توان به جرات گفت که این عبارت از شیرین ترین عبارت ها در زبان اسپانیایی به شمار می رود. شما می توانید ویژگی های مثبت خود را در عشق نشان دهید. اگر طرف مقابل شما از هر نظر عالی باشد و شما بخواهید به شیوه مثبت علاقه خود را بیان کنید، این واژه بسیار مناسب است. 

 • Te Amo
  عاشقتم

با گفتن این عبارت به حرف و گفته های خود چاشنی بیشتری اضافه می کنید. شما می توانید در ابراز علاقه خود به فرد مورد نظر یا شریک زندگی خود، بسیار منحصر به فرد باشید. فقط کافی است این واژه را به او بگویید و عشق خود را ابراز نمایید.

اصولا زوج ها در سر تا سر دنیا این واژه را بسیار شنیده اند و به کار برده اند چرا که در آهنگ های عاشقانه نیز کاربرد زیادی دارد. در واقع باید گفت که درجه عشق و علاقه در این عبارت بسیار فراتر از واژه " Te Quiero" است‌.

شما ساده ترین و شناخته شده ترین و در عین حال قوی ترین واژه را برای بیان علاقه خود به زبان اسپانیایی دارید. تا این جا متوجه شده اید که جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی هر کدام ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند و در شرایط مختلف دست شما برای ابراز علاقه باز است. 

 • Te Necesito
  من به‌ تو نیاز دارم. 

این واژه یکی از جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی است که قادر است طرف مقابل را به میزان زیادی تحت تاثیر قرار دهد. این عبارت عاشقانه برای جذب او بسیار مناسب است و در واقع می توانید او‌ را عاشق خود کنید. شما به او نشان می دهید که به او و عشقش خیلی محتاج هستید و او را از صمیم قلب دوست دارید. 

 • Estoy Enamorado
  من عاشق شده ام.

شرایط استفاده از این عبارت قدری متفاوت است. فرض کنید که می خواهید علاقه خود به چه شخص مورد نظر، را به دوست صمیمی خود بگویید. حال فرقی ندارد که بخواهید از او مشورت بگیرید یا فقط از جنبه دوستانه قرار است عشق خود را با او در میان بگذارید. همچنین میتوانید از این کلمات عاشقانه اسپانیایی برای سیو مخاطب اسفاده کنید.

در این صورت می توانید این واژه را به کار ببرید و به دوست خود بگویید که عاشق کسی شده اید‌. همچنین برای ابراز میزان علاقه به دوست پسر یا دوست دختر خود نیز این عبارت کاربرد دارد. به عنوان مثال می توانید بسیار ساده و مستقیم به معشوق، دوست پسر یا دوست دختر خود عبارت " Estoy Enamorado de ti " را بگویید. این عبارت مطمئنا می تواند تاثیر فوری و بسیار خوبی روی او بگذارد. 

 • Yo tambin te amo 
  من هم عاشقت هستم. 

با معرفی این عبارت به عنوان یکی از جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی، راهکاری بسیار کاربردی برای نشان دادن ابراز علاقه دو طرفه به شما عزیزان ارائه می دهیم. فرض کنید همسر، معشوقه‌، دوست پسر یا دوست دختر شما،

مطالعه بیشتر: تفاوت زبان پرتغالی و اسپانیایی

با هر عبارتی عشق خود را به شما ابراز نمود. این واژه می تواند به عنوان مثال "Te Amo"  باشد. در این صورت است که شما می توانید با بیان این عبارت او را حسابی تحت تاثیر قرار دهید و با واژه ای شگفت انگیز عشق دو طرفه خود را بیان نمایید. این گفتگو می تواند بسیار خاطره انگیز و ماندگار شود.

عشق من به اسپانیایی

 • Te quiero un huevo
  یک تخم مرغ دوستت دارم.

در بین تمام جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی، این جمله غیر رسمی بوده و حالتی طنز گونه و خنده دار دارد. گفتنی است که این واژه برای بیان عشق و احساس، یکی از عبارت های پر کاربرد در زبان فرانسه بین دوستان و حتی زوج ها به شمار می رود. 

 • Te echo de menos 
  دلم برات تنگ شده 

این واژه دلتنگی شما را برای فرد مورد علاقه نشان می دهد. به صورت کاملا تخت اللفظی می توان گفت که این واژه به معنای «دلم برات تنگ شده» می باشد.

جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی برای آغاز معاشقه

در این بخش عبارت ها و جملاتی را برای شما عزیزان به نگارش در می آوریم که می تواند آغازی برای معاشقه و در واقع ابراز عشق شما باشد‌. سعی کنید این عبارت ها را وارد دامنه لغات و ملکه ذهن خود کنید تا بتوانید در شرایط مناسب به شریک عشق خود ابراز نمایید. 

 • Te quiero hasta el infinito y más allá
  دوستت دارم تا بی نهایت و فراتر از آن

احتمالا این واژه را در انیمیشن داستان اسباب بازی ها بسیار شنیده‌اید. همین عبارت را می توان از رایج ترین جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی به حساب آورد. شما به شریک زندگی خود می گویید که میزان عشق شما انتهایی ندارد و این می تواند ذهن او را برای آغاز معاشقه آماده کند‌. در واقع این عبارت یکی از عاشقانه ترین جمله ها در زبان اسپانیایی می باشد. 

 • Dar mi un beso
  یک بوس به من بده 

گاهی شرایط عاشقانه بین شما به جایی می رسد که حس صمیمانه زیادی به وجود می آید. در این هنگام می توانید به جای واژگان ساده، این عبارت را به کار ببرید. 

 • Te Quiero con toda mi alma
  با تمام وجود دوستت دارم. 

با این واژه تمام وجود خود را به او تقدیم خواهید کرد و احساسات خود را با بهترین حالت ممکن ابراز می نمایید. 

 • Una Sonrisa tuya me inmensamente feliz
  لبخندت بی نهایت من را خوشحال می کند‌. 

شما می توانید این واژه را به صورت کتبی و پیام‌ متنی برای پارتنر خود بفرستید و مطمئنا این ابراز علاقه تاثیر بسیار خوبی روی او دارد. می توان این عبارت را از جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی به حساب آورد که می توان عشق و احساس خود را به شیوه ای خاص ابراز نمود. 

 • Pienso en ti siempre
  من همیشه به تو فکر می کنم. 

با بیان این واژه، معشوق شما متوجه خواهد شد که او در واقع دغدغه همیشگی ذهن شما است و این حس مطمئنا برای او بسیار خوشایند خواهد بود. بار عاشقانه این جمله بسیار بالاست و احساسات عاشقانه شما از این طریق بیان می شود. 

 • Eres mi media naranja
  تو نیمه بهتر منی.

از جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی که می تواند بار مثبت داشته باشد، همین عبارت است. شما با بیان این جمله به معشوقه خود می فهمانید که مکمل شما است. این جمله در زبان اسپانیایی بسیار رایج است. 

 • Eres el amor de mi vida
  تو عشق زندگی من هستی

این عبارت را نیز می توان یکی از رایج ترین جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی به شمار آورد. این جمله را نیز می توانید برای بیان احساسات و عشق خود بیان کنید.

 • Eres el hombre / mujer de mi vida 
  تو مرد / زن زندگی من هستی.

این عبارت را برای بیان عشق خود به مرد یا زن زندگی خود می توانید به کار ببرید. اگر قصد دارید به شوهر یا دوست پسر خود این عشق را بیان کنید از واژه hombre و برای همسر یا دوست دختر از واژه mujer استفاده نمایید.

 • Estoy loco por ti. 
  من دیوانه تو هستم.

با به کار بردن این جمله بالاترین میزان و اوج علاقه خود را به عشق زندگی خود نشان‌ می دهید. در واقع او متوجه می شود که دیوانه وار دوستش دارید. اصولا افرادی که تازه قدم در رابطه گذاشته اند، این عبارت را به کار می برند.

 • Te voy a echar de menos
  دلم برایت تنگ خواهد شد. 

اگر قرار است از معشوقه خود خداحافظی کنید می توانید بعد از ابراز عشق با عبارت هایی که یاد گرفته اید، این جمله را نیز بگویید. حتی هنگامی که برای رفتن‌ به کار یا جلسه ای آماده می شوید، می توانید با این جمله، دلتنگی خود را به همسر یا معشوقه خود بیان نمایید. 

 • No puedo esperar a verte.
  من برای دیدنت طاقت ندارم. ( صبر ندارم) 

این جمله می تواند بیان کننده علاقه و اشتیاق شما برای دیدن طرف مقابل را نشان دهد. 

 • No puedo vivir sin ti.
  ن نمی توانم بدون تو زندگی کنم. 

استفاده از این جمله می تواند در شرایطی مناسب باشد که با معشوقه خود در حال بحث هستید و احتمال می دهید که شما را ترک کند. اگر واقعا از رفتن او ناراحت هستید این جمله را به زبان بیاورید.

عشق من به اسپانیایی

 • Me encantes
  تو‌ مرا مسحور ( شیفته ) خودت می کنی. 

هنگامی که قصد دارید شخص مورد نظر خود را تحت تاثیر قرار بدهید و یا به قولی مخ او‌ را بزنید، این عبارت بسیار کاربردی خواهد بود. این عبارت از جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی است که به معشوقه شما ثابت می کند که شما را مجذوب و شیفته خود کرده است. 

 • Me encantas tal y como eres 
  من تو‌ را همینجوری که هستی دوست دارم.

هنگامی که درگیر زندگی و روزمرگی های آن شده اید، باید با وجود تمام مشکلات و سختی‌ها به همسر خود یادآوری کنید که او را دوست دارید. از بین جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی، می توانید با بیان این جمله عشق خود را به او یادآوری کنید.

سخن پایانی

با بیان جملات عاشقانه به زبان اسپانیایی، این فرصت را دارید که به شیوه ای جذاب به ابراز عشق و علاقه بپردازید. چون در زبان اسپانیایی برای شرایط گوناگون، جملات بسیار جذاب وجود دارد. رمانتیک بودن و ابراز احساسات را باید از اسپانیایی ها فرا گرفت چرا که بسیار پر هیجان و رمانتیک از عشق سخن می گویند. با مطالعه این مقاله از آموزشگاه زبان ملل با بسیاری از این عبارت ها ‌و واژه ها آشنا می شوید.

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
4/5 (4 امتیاز)
نظرات
ثمین (شنبه 26 اسفند 1402 13:58:22)

Mi corazón se acelera cada vez que estás cerca.
هر بار که نزدیک می شوی، قلبم می تپد ❤️

yazdan (شنبه 26 اسفند 1402 13:57:21)

Eres la luz que ilumina mis días. (تو نوری هستی که روزهای من را روشن می کند.)

غزل نیکخواه (شنبه 26 اسفند 1402 13:56:14)

Me gustas mucho más de lo que las palabras pueden expresar: من تو را خیلی بیشتر از آنچه کلمات بیان کنند دوست دارم. *-*

نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران