7 روش آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی به کودکان بازیگوش

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/07/24 1250
7 روش آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی به کودکان بازیگوش

اخیراً پدری از من پرسید که چگونه حروف الفبا را به دختر 3 ساله خود بیاموزم. او به من گفت که همه چیز را امتحان کرده است، اما دخترش خیلی بازیگوش است و آماده یادگیری نیست. خوشحال می شوم که راه‌های سرگرم کننده برای آموزش حروف الفبا را به اشتراک بگذارم. اما مهمتر از همه، باید به او توضیح می‌دادم که چگونه در این سن، بچه‌ها فقط از طریق بازی یاد می‌گیرند.

 

1. آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی همراه با موسیقی

موسیقی یادگیری را ساده و سرگرم کننده می‌کنند. وقتی صحبت از یادگیری الفبا می‌شود، ساده ترین راه خواندن آهنگ الفبا است. این روش در کنار آموزش نام حروف صدای آن‌ها را نیز آموزش می‌دهد. پس آواز بخوانید و با فرزندتان اوقات خوشی داشته باشید. هنگامی که فرزند شما نام حروف را به صورت شنیداری یاد بگیرد، نقشه برداری از نام‌ها با شکل‌های مربوطه ساده می‌شود. آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

2. کتاب‌های ABC:

وقتی نوبت به آموزش الفبای انگلیسی می‌رسد، کتاب‌های ABC مکانی عالی برای شروع هستند. تصاویر رنگارنگ و داستان یادگیری حروف الفبا را سرگرم کننده و جالب می‌کند.

3. نمودارها و برچسب‌های الفبای زبان انگلیسی:

یکی دیگر از راه‌های جالب برای آموزش حروف الفبای زبان انگلیسی برای کودکان، قرار دادن نمودارهای الفبا و برچسب‌های الفبا است. اما به جای اینکه فقط آنها را روی دیوار قرار دهید. اتاق کودک خود را به سرزمین عجایب الفبای کوچک تبدیل کنید.

4. پازل‌های الفبای زبان انگلیسی:

پازل‌های الفبا یک راه عالی برای تمرین تشخیص نام و شکل حروف به روشی سرگرم کننده است. چیزی که در مورد آنها دوست دارم این است که به ایجاد مهارت‌های دیگری مانند مهارت‌های تمایز بینایی، مهارت‌های حرکتی ظریف و هماهنگی دست و چشم کمک می‌کنند.

5. فعالیت‌های سرگرم کننده با استفاده از حروف مغناطیسی:

حروف مغناطیسی مورد علاقه من هستند زیرا می‌توانید از آنها برای انجام طیف گسترده ای از فعالیت‌ها با بچه‌ها استفاده کنید.

آ. مرتب سازی حروف الفبای زبان انگلیسی:

از فرزندتان بخواهید حروف مغناطیسی را به حروف بزرگ و کوچک مرتب کند.

ب. املای نام‌های انگلیسی را یاد بگیرید:

به کودک خود کمک کنید تا یاد بگیرد که چگونه نام خود و همچنین نام اعضای خانواده و دوستان خود را بنویسد.

ج.سطل‌های حسی:

سطل‌های حسی یادگیری حروف الفبا را سرگرم کننده و جالب می‌کند. به سادگی یک سطل را با عدس یا برنج پر کنید. حروف مغناطیسی را پنهان کنید و اجازه دهید فرزندتان آنها را پیدا کند و سپس ترتیب درست خط بکشد.

6. بازی‌های سرگرم کننده با استفاده از فلش کارت‌های الفبای زبان انگلیسی:

فلش کارت‌های حروف الفبا به طور سنتی برای یادگیری تکه تکه استفاده می‌شود، اما در اینجا چند روش خلاقانه برای استفاده از فلش کارت‌های الفبا برای سرگرم کننده کردن یادگیری وجود دارد.

7. کاربرگ‌های الفبای جذاب:

کاربرگ‌های جذاب می‌تواند یادگیری را سرگرم کننده و عملی کند.

نکات پایانی:

اگر می‌خواهید از فرزندتان برای یادگیری زبان انگلیسی حمایت نمایید ما به شما توصیه می‌کنیم آن‌ها را در یک آموزشگاه زبان انگلیسی برای کودکان ثبت نام نمایید. این امر موجب می‌شود از همان ابتدا به صورت اصولی و حرفه‌ای نکات پایه و ابتدایی را یادبگیرند و در مراحل بالاتر با مشکل تلفظ و اشتباهات گرامری مواجه نشوند.

 

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
0/5 (0 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران