تکنیک های طلایی یادگیری زبان انگلیسی

مقاله تاریخ به روزرسانی: 1402/12/15 1184
تکنیک های طلایی یادگیری زبان انگلیسی

هر مدرس زبانی می‌تواند به شما بگوید که آموزش به مبتدیان با تدریس در کلاس‌های دیگر کمی متفاوت است. در این سطح، هر کلمه جدیدی که دانش‌آموزان شما یاد می‌گیرند مهم است و بهترین راه برای آموزش خلاقیت است. یادگیری زبان انگلیسی را سرگرم کننده کنید. خوشبختانه دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان‌های خارجه ملل به شما در تقویت مهارت‌های خود کمک شایانی خواهد نمود.

اگر می‌خواهید به عنوان یک مدرس نمونه در یک آموزشگاه زبان انگلیسی شناخته شوید، به شما توصیه می‌کنیم ذهن پویا و خلاقی داشته باشید تا بتوانید زبان آموزان را مشتاق و علاقمند سر کلاس درس نگه دارید. اما، در هر صورت، در اینجا هفت راه برای شروع آموزش زبان انگلیسی به مبتدیان، گام به گام آورده شده است:

  • درس‌ها را جدا کنید و واژگان را دسته بندی کنید.
  • تکرار کنید.
  • از وسایل زیاد استفاده کنید.
  • میم درونی خود را در آغوش بگیرید.
  • بحث را چالش برانگیز کنید.
  • وارد فعالیت‌های گروهی شوید.
  • شاگرادن خود را زیاد تشویق کنید.

1. درس‌ها را جدا کنید و واژگان را دسته بندی کنید.

به این فکر کنید که یادگیری یک زبان خارجی چقدر سخت است و در ابتدا می‌تواند طاقت فرسا باشد. یادگیری زبان انگلیسی کار آسانی نیست. دانش‌آموزان ESL به ساختار نیاز دارند. سعی کنید برنامه‌های درسی را با فعالیت‌های کوچک تقسیم شده به بخش‌های قابل مدیریت ایجاد کنید تا به آنها کمک کنید همه چیز را جذب و به خاطر بسپارند.

با دسته بندی واژگان زبان انگلیسی را به دانش‌آموزان خود آموزش دهید. دسته بندی واژگان باعث افزایش یادگیری لغات جدید می‌شود! برای مثال، می‌توانید واژگان را در دسته‌هایی مانند حیوانات، غذاخوری، مسیرها یا چیزهایی که در سوپرمارکت پیدا می‌کنید، گروه‌بندی کنید. از آنجایی که فعالیت‌ها در سطوح مبتدی کوتاه‌تر و ساختارمندتر هستند، ممکن است متوجه شوید که به منابع بیشتری نیاز خواهید داشت. خوشبختانه منابع رایگان زیادی برای درس‌های ESL به صورت آنلاین وجود دارد مه یکی از آن ها سایت zabanshenas.com است.

2. همه چیز را تکرار کنید.

از اینکه یک رکورد شکسته باشید نترسید. عادت کردن به تکرار موارد آموزشی  به دانش‌آموزان مبتدی شما کمک می‌کند تا درس را بفهمند و عبارات و کلمات کلیدی را بهتر حفظ کنند. اگر هر کلاس را با سلامی مانند «سلام، خوبی؟» شروع کنید، دانش‌آموزان به سرعت با پاسخ دادن به این سلام و استفاده از آن راحت می‌شوند.

بیشتر دستورالعمل‌ها در کلاس درس نیز می‌توانند به چند کلمه ساده و شگفت آور خلاصه شوند. گوش کنید، بخوانید، بنویسید، نگاه کنید، بایستید و بنشینید. تمرکز بر تکرار کلمات مشابه در دستورالعمل‌های شما به این معنی است که دانش آموزانی که هیچ تجربه ای در مورد زبان انگلیسی ندارند، آن کلمات را به سرعت یاد می‌گیرند و بهتر می‌فهمند.

سعی کنید هر درس را با یک بازی اصلاح واژگان (تکرار کلمات جدید از درس گذشته) شروع کنید و هر درس را با نوشتن تکالیف و مرتب کردن کلاس درس به پایان برسانید. حتی اگر دانش‌آموزان هر کلمه‌ای را که می‌گویید درک نکنند، با گذشت زمان، با روال عادی آشنا می‌شوند و متوجه می‌شوند که باید چه کار کنند.

3. از وسایل زیاد استفاده کنید.

تصور کنید چگونه می‌توانید برای کسی که انگلیسی صحبت نمی‌کند، یک گربه را توصیف کنید. واقعیت این است که شما می‌توانید هر چیزی که دوست دارید بگویید، اما ساده ترین کار این است که تصویر یک گربه را به آنها نشان دهید یا یک گربه را روی تخته بکشید. بخشی از آمادگی درسی شما برای آموزش زبان انگلیسی به مبتدیان ممکن است پیدا کردن تصاویر یا اشیایی باشد که می‌توانند به شما در توضیح سریع و دقیق مفاهیم در کلاس کمک کنند.

همچنین ایده خوبی است که برخی از زبان‌های رایج کلاس را برای نصب روی دیوار چاپ کنید. “Can I please go to the washroom?”  یک سوال طولانی برای یک مبتدی است که در زبان انگلیسی آن را به خاطر بسپارد. اما اگر سوال را روی دیوار ببینند، می‌توانند سعی کنند آن را بیان کنند. یا در بدترین حالت، به آن اشاره کنید. تشویق دانش‌آموزان به استفاده از زبان انگلیسی در کلاس درس نیز راهی عالی برای کمک به آنها برای صحبت کردن جملات کامل و صحیح، با استفاده از زبانی است که توسط شما و سایر دانش‌آموزان الگوبرداری شده است.

4. میم درونی خود را در آغوش بگیرید.

همچنین مواقعی وجود دارد که باید توضیح دهید گربه چیست، اما تصویری برای ارجاع یا فضایی روی تابلو برای کشیدن آن ندارید. بنابراین، ساده ترین کاری که می‌توانید انجام دهید چیست؟ چند صدای میو را اجرا کنید. شما همچنین می‌توانید دانش‌آموزان را نیز درگیر کنید. درخواست از دانش‌آموزان برای انجام کارها می‌تواند راهی عالی برای بررسی درک واژگان، مشارکت دادن آنها در بازی‌ها یا حتی اجازه دادن به آنها برای بیان احساساتشان باشد.

5. میزان درک مطلب دانش‌آموزان را بسنجید.

حتی بعد از اینکه آموزش عالی دادید، عکسی را نشان دادید و یک میمینگ شایسته اسکار را انجام دادید، باز هم گاهی اوقات با دسته‌ای از چهره‌های بی‌نظیر مواجه می‌شوید که به شما نگاه می‌کنند. هنگام آموزش مقدماتی زبان انگلیسی به مبتدیان، سنجش میزان درک دانش‌آموزان می‌تواند دشوار باشد. اغلب، ممکن است آنچه شما از آنها می‌پرسید کاملاً اشتباه متوجه شوند.

سعی کنید سوالات بله/خیر مربوط به فعالیت را بپرسید. می‌توانید بپرسید:

چند سوال خواهید پرسید؟

آیا با یک دانش آموز صحبت خواهید کرد یا با ده دانشجو؟

آیا پاسخ‌ها را می‌نویسید یا فقط گوش می‌دهید؟

آیا همه قلم دارند؟

پرسیدن این سؤالات از کل کلاس به یکباره به شما بازخورد فوری در مورد آنچه دانش‌آموزان می‌فهمند (یا خیر) می‌دهد و همچنین به دانش‌آموزان اطمینان می‌دهد که ایده درستی از آنچه باید انجام دهند دارند.

6. وارد فعالیت‌های گروهی شوید.

خواندن آهنگ‌ها و سرودها یک راه عالی برای ایجاد فعالیت‌های گروهی در کلاس مبتدی و در عین حال افزایش تسلط و تمرکز بر تکرار است. وب‌سایت بچه‌های شورای بریتانیا تعداد زیادی آهنگ ساده دارد که کلاس‌ها می‌توانند با هم بخوانند. یا می‌توانید نمایش‌های ساده را به‌صورت گروهی تماشا کنید. این کار با دانش‌آموزان جوان‌تر که برنامه‌های کودکانه را تماشا می‌کنند، آسان‌تر است. اما برای بزرگسالان نیز یک گزینه عالی است. Peppa Pig را امتحان کنید! فراموش نکنید که با هم بازی کنید. بازی‌های ساده ای مانند Pictionary، Bingo یا Scattergories همگی می‌توانند به ایجاد یک فضای دوستانه و حمایتی در کلاس شما کمک کنند.

مقاله پیشنهادی: 33 آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان ➕ دانلود رایگان 2024

7. تشویق فراوان کنید.

برای زبان آموزان در این سطح، همه چیز جدید است و هنگام صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی، اشتباه می‌کنند. آنها این را به اندازه شما می‌دانند و ممکن است برای ادامه راه نیاز به تحسین و تشویق بیشتری داشته باشند. اشتباه کردن را باید پذیرفت زیرا اشتباه منجر به یادگیری می‌شود. مراحلی که کوچک به نظر می‌رسند، مانند توانایی گفتن یک جمله کامل، یا تلفظ یک کلمه جدید، دستاوردهای بزرگی برای زبان آموزان شما هستند.

در نهایت سعی کنید تمرکز خود را بر آموزش مکالمه زبان انگلیسی در کلاس درس قرار دهید. این روزها افراد بیشتر تمایل دارند مکالمه روزمره زبان انگلیسی را هرچه سریع‌تر فرابگیرند و علاقه‌ای به یادگیری گرامر دشوار ندارند.

 

 

پیوند کوتاه:
امتیاز بدهید:
1 2 3 4 5
5/5 (1 امتیاز)
نظر خود را وارد کنید
تماس با ما مشاوره رایگان

آموزشگاه زبان ملل: تنها مرکز آموزش تمامی زبان ها در ایران